Dzień dobry!

Nazywam się Agnieszka Skupieńska, a blog, na którym się znalazłeś, dotyczy pracy w domu, prowadzenia własnej, małej firmy, czasem też zarabiania na blogu i oszczędzania.

Opowiem Ci w kilku słowach o sobie.

W 2009 roku dostałam pierwsze zlecenie z pracy zdalnej, na napisanie kilku tekstów. Potem kolejne, potem jeszcze jedno… Na początku łączyłam pracę w domu z pracą etatową, ale gdy firma, w której miałam etat, przestała działać, nie szukałam już następnego etatu. Praca w domu stała się moim sposobem na życie.

Dzisiaj nie piszę już tekstów na zlecenie, ale za to mam nieduży sklep internetowy – znajdziesz go pod adresem sklep.2drink.pl. Sprzedajemy akcesoria do drinków dla domowego barmana, zestawy prezentowe i moje książki z przepisami na drinki. Sklep działa od 2015 roku i ma się coraz lepiej.

Znajdziesz mnie nie tylko na tym blogu, ale też w mediach społecznościowych: na Instagramie, na Facebooku, Pintereście, Twitterze.

Raz w tygodniu wysyłam newsletter (w czwartki), w którym podrzucam przydatne linki do narzędzi, ciekawostki, recenzuję książki, które przydadzą się w pracy na swoim. Zapisz się tutaj.

 

Podcast

Co dwa tygodnie w piątek publikuję kolejny odcinek podcastu. Możesz go słuchać tutaj, na blogu, albo na swoim telefonie (np. w aplikacji Podcastaddict lub PlayerFM).

Lista wszystkich odcinków znajduje się tutaj: Podcast To się opłaca.

Jeśli interesuje Cię praca w domu, szczególnie polecam Ci serię „Kulisy pracy”, w której rozmawiam z freelancerami o ich pracy.

Oto kilka odcinków:

Kulisy pracy: jak zarabiać głosem? Rozmowa z lektorem Adamem Fliszkiewiczem

Kulisy pracy: wirtualna asystentka. Rozmowa z Justyną Ostropolską

Kulisy pracy: ilustrator. Rozmowa z Gosią Zimniak

Kulisy pracy: specjalista ds. e-commerce. Rozmowa z Agatą Chmielewską

Kulisy pracy: graphic recorder. Rozmowa z Natalią „Jadźką” Mikołajek

Kulisy pracy: prawnik. Rozmowa z Arkadiuszem Szczudło.

Kulisy pracy: fotograf ślubny. Rozmowa z Agnieszką Werechą – Osińską

Kanał na Youtubie

Na moim kanale pojawiają się filmy dotyczące prowadzenia sklepu internetowego. Opowiadam tam o własnych doświadczeniach, daję konkretne wskazówki.

 

W 2016 roku napisałam książkę ”Zostań freelancerem”. Poruszam w niej wszystkie zagadnienia, które wiążą się z pracą freelancera – od analizy konkurencji, przez pozyskiwanie zleceń, po zakładanie firmy, rozliczanie się z klientami, a nawet egzekwowanie niezapłaconych należności.

Dodatkowo poprosiłam o wypowiedzi freelancerów z kilku różnych branż (marketing, SEO, prawo, korekta tekstów, PR). W książce wypowiadają się m.in. Ola Budzyńska, Arkadiusz Szczudło, Gosia Zimniak.

Zobacz dostępne pakiety z książką i przeczytaj recenzje czytelników.

Czy możemy współpracować?

Nie ukrywam, że współpraca z firmami, które chciałyby się zareklamować na tym blogu nie jest dla mnie priorytetem. Jeśli jednak masz pomysł na tekst lub serię tekstów, które mogą przydać się moim czytelnikom (czyli dotyczą pracy w domu, zarabiania przez internet) i nie przeraża Cię koszt współpracy wynoszący od 2000 zł w górę za jeden wpis, to zapraszam do kontaktu. Za wszystkie propozycje barterowe dziękuję, nie jestem nimi zainteresowana.

Jeśli chciałbyś skontaktować się ze mną, napisz: aga@tosieoplaca.pl