Praca dodatkowa w domu – co można robić bez wychodzenia z domu [22 pomysły]

utworzone przez | Sty 20, 2014 | Praca w domu | 22 Komentarze

Praca dodatkowa w domu to bardzo wiele różnych możliwości – zarówno dla osób, które szukają dodatkowego zarobku, jak i dla tych, które chcą zarabiać wyłącznie w domu.

Kiedyś myślałam, że praca dodatkowa w domu to składanie długopisów albo biżuterii. W gazetach było pełno ogłoszeń, w których oferowano pracę chałupniczą, polegającą najczęściej na jakichś drobnych pracach manualnych – jak właśnie skręcanie długopisów. Był tam jednak pewien kruczek – żeby zacząć zarabiać, trzeba było wysłać pieniądze pod wskazany adres. Za to dostawało się pierwszą paczkę towaru. Oczywiście tylko w teorii, bo w praktyce paczka nigdy nie przychodziła.

Dzisiaj takie ogłoszenia pewnie pojawiają się nadal i nadal jest sporo osób, które dają się naciągnąć takim nieuczciwym „pracodawcom”. Ale jest i sporo takich, które naprawdę zarabiają pracując zdalnie – szacuje się, że ok. 2-3% Polaków pracuje w domach. Jak zarabiają? Możliwości jest bardzo wiele, bo tak naprawdę wiele z tego, co pracownicy robią na co dzień w firmach, mogliby robić w domu. Jeśli nie potrzebują do pracy specjalistycznego sprzętu albo ten sprzęt się im zapewni w domu, mogą wykonywać swoje obowiązki zdalnie.

 

Praca dodatkowa w domu, praca zdalna – co można robić, żeby dorobić?

Wszystkie znane mi możliwości zarobienia bez wychodzenia z domu starałam się pogrupować tak, by łatwiej mogły znaleźć coś dla siebie osoby o konkretnych umiejętnościach.

 • programista, twórca stron internetowych – bardzo pojemny worek, do którego wrzucić można kogoś, kto stawia strony na WordPressie, pisze aplikacje na komórki czy tworzy oprogramowanie do nauki angielskiego dla szkół itp.
 • pozycjoner, specjalista od optymalizacji stron – najogólniej mówiąc: osoba, która wie co zrobić, żeby strona była wysoko w wynikach wyszukiwania
 • copywriter (teksty reklamowe, scenariusze reklam), seocopywriter (piszący teksty na potrzeby pozycjonowania), redaktor portalu internetowego, autor tekstów na strony firmowe, dziennikarz, autor tekstów dla prasy itp. Kolejny pojemny worek – jeśli umiesz pisać, znajdziesz tu coś dla siebie. Jeśli nigdy nie pisałeś na zlecenie, ale umiesz napisać chociażby komentarz na Facebooku, to z powodzeniem możesz zacząć pracować jako seocopywriter – sprawdź od czego zacząć – Zacznij zarabiać na pisaniu.
 • specjalista od marketingu w social media, marketingu szeptanego, specjalista ds. PR i wiele pokrewnych. Żeby prowadzić komuś komunikację w social media nie trzeba siedzieć w biurze, można to robić z własnego domu
 • grafik, ilustrator – osoba ze zdolnościami plastycznymi może tworzyć nadruki na koszulki, a może projektować okładki książek czy zajmować się tworzeniem identyfikacji wizualnej firm. To też bardzo, bardzo pojemny worek ze zleceniami z różnych branż
 • projektant odzieży, projektant biżuterii, mebli itp.
 • tłumacz
 • lektor, osoba, która czyta reklamy itp. (sprawdź, jak zacząć pracować jako lektor)
 • nauczyciel, udzielający korepetycji przez Skype. Jeśli jesteś nauczycielem polskiego, może być Ci trudno znaleźć chętnych na takie lekcje, ale jeśli znasz się nieźle na jakiejś wąskiej dziedzinie, z którą problem ma wielu studentów – np. chcesz udzielać korepetycji z logiki czy analizy matematycznej, możesz mieć wielu chętnych
 • sprzedawca (Allegro, małe sklepy internetowe)
 • osoba, która robi transkrypcję nagrań
 • księgowy
 • specjalista od DTP, składu tekstu, a także korektor
 • architekt – zarówno ten, który zajmuje się projektowaniem budynków, wnętrz, jak i architekturą zieleni
 • doradcy wszelkiej maści: finansowy, ubezpieczeniowy, porady prawne, doradca ds. funduszy unijnych, pozyskiwanie dotacji, przygotowywanie biznes planów itd. Sprawdź, jak pracuje specjalista ds e-commerce
 • osoba zajmująca się wprowadzaniem danych do komputera, przygotowywaniem baz danych wg. jakiegoś klucza. To jedna z niewielu możliwości, żeby wykonywać pracę w domu, jeśli nie ma się żadnych konkretnych umiejętności poza umiejętnością obsługi komputera
 • konsultant ślubny
 • twórca szkoleń (kursy e-learningowe, webinary)
 • szwaczka, krawcowa – szycie ubrań, robótki ręczne, przeróbki krawieckie
 • telemarketer – telefoniczna sprzedaż usług jakiejś firmy, produktów
 • montażysta filmów, twórca animacji itp.
 • Sprawdź też: Zarabianie przez internet: 7 pomysłów

Praca dodatkowa w domu – zajęcie dla każdego

Jeśli nigdy jeszcze nie pracowałeś w domu, nie wiesz od czego zacząć i nie wiesz, jaka praca byłaby dla Ciebie odpowiednia, mam dla Ciebie coś specjalnego. Przygotowałam kurs online, w którym pokazuję krok po kroku jak znaleźć zlecenia na pisanie prostych tekstów. Nie przejmuj się, jeśli do tej pory nigdy nie pisałeś na zlecenie. Wystarczy, że umiesz napisać maila, masz komputer z internetem – tylko tyle Ci potrzeba, żebyś mógł zacząć zarabiać na pisaniu prostych tekstów na zlecenie. Zobacz więcej szczegółów – Zacznij zarabiać na pisaniu.

Na kurs zapisało się już ponad 500 osób, a 94% przyznało, że poleciłoby go znajomym, zainteresowanym pracą w domu! To prawdziwy HIT!

Przedstawiona wyżej lista nie wyczerpuje rzecz jasna wszystkich możliwości, a jedynie pokazuje obszary, w których można szukać dla siebie miejsca, jeśli chce się pracować w domu lub dorobić do pensji po godzinach. Życie czasem zaskakuje i stwarza nam ciekawe okazje do pracy tam, gdzie nigdy byśmy się ich nie spodziewali.

Ja sama znałam kiedyś osobę, która pracowała zdalnie obsługując popularną grę MMO, czyli grę, w którą gra się przez przeglądarkę. Człowiek ten oczywiście zanim dostał pracę był zwykłym graczem, potem hobbystycznie zaangażował się w czuwanie nad tym, żeby inni gracze przestrzegali regulaminu, a w końcu został zatrudniony przez niemiecką centralę firmy, która wypuściła tę grę, jako community manager. To świetny przykład pokazujący, że praca zdalna często jest naturalną konsekwencją pasji i sposobem na życie, który pewnego dnia po prostu sam wpadł w nasze ręce.

 

„Nie do wiary, że dzielisz się tą wiedzą za darmo!”

 

Dowiedz się, co zrobiłam, żeby ponieść swoją stawkę za zlecenia jako freelancer aż o 450%!

Zebrałam w jednym miejscu swoje doświadczenia z prawie dekady pracy jako freelancer. Dołącz do BEZPŁATNEGO, 5-dniowego kursu, a wyślę Ci wskazówki jak maksymalizować zyski, pracując w domu.

Zdjęcie Agnieszki Skupieńskiej
Agnieszka Skupieńska

Z wykształcenia polonistka, ale nigdy nie pracowałam w szkole. Jako freelancerka zaczęłam pracować w 2009 roku, pisząc teksty na zlecenie. Teraz uczę innych, jak zarabiać, nie wychodząc z domu. Mam też swój sklep internetowy, w którym można kupić akcesoria barmańskie.
Sprawdziłam, że praca w domu może być sposobem na życie. I to na całkiem niezłym poziomie 🙂

Subscribe
Powiadom o
guest
22 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Robert
Robert
2 lat temu

Szukam możliwości pracy jako korektor, ale nie ma to popytu. W przeciwieństwie do błędów – ich jest w sieci mnóstwo. Może i na coś bym się załapał, gdybym miał ukończoną filologię, ale nie mam. Ba, nie mam w ogóle wykształcenia wyższego. Od paru lat zajmuję się copywritingiem, a przez ostatnie kilka miesięcy współpracowałem w ten sposób z pewną firmą… „pośredniczącą”. Dostarczałem im artykuły na strony różnych firm oraz wpisy na fejsbukowe fanpejdże tychże firm. Podziękowali mi, bo zacząłem popadać w depresję, w związku z czym jakość moich tekstów się stopniowo obniżała. Nie mam pojęcia, jakim cudem potrafię jeszcze formułować zdania,… Czytaj więcej »

ChicaMala
1 rok temu

Aż się zaczęłam zastanawiać nad tym zarabianiem na pisaniu! W sensie nad kursem, bo akurat sama prowadzę bloga, więc coś tam napisać potrafię 😀

Szymon
Szymon
1 rok temu

Ja mam zdolności plastyczne, jeśli ktoś może mi podesłać link gdzie mógł bym sobie dorobić w jakiejś firmie, był bym wdzięczny 😍

Jacek
1 rok temu

Ciekawe pomysły na pracę i zarabianie w domu. Innowacyjne, również z wykorzystaniem nowoczesnych technologi.

Agnieszka
Agnieszka
1 rok temu

Zastanawiam sie tylko dlaczego tak jak u innych,żeby zacząć-zapłać ?