Pierwsze 13 odcinków podkastu za mną, a na kolejne musicie poczekać kilka tygodni, bo… właśnie śmigam na urlop.

Nagrywając pierwszy odcinek podkastu nie do końca wiedziałam, co z tego wyjdzie i czy taka forma przekazywania wiedzy i inspiracji mi się spodoba. Początkowo miałam nagrać tylko 4-5 odcinków, ale wciągnęło mnie gadanie do mikrofonu i ostatecznie nagrałam ich aż 13! Ciekawe, czy jest tu ktoś, kto wysłuchał wszystkich?

O czym są odcinki podkastu To się opłaca?

Jeśli nie słyszałeś wszystkich, to tu mała ściągawka. Tytuły są linkami do kolejnych odcinków, część z nich ma zapis tekstowy, więc można też przeczytać to, o czym mówię w odcinku:

Odcinek 1 – 5 sposobów na pracę z domu dla początkujących

Jeśli nie wiesz od czego zacząć pracę w domu, to ten odcinek jest dla Ciebie. Kilka sposobów na zarabianie, wziętych z prawdziwych ogłoszeń z portali internetowych. Najlepsze jest to, że aby robić wszystkie te zlecenia, nie musisz mieć żadnych umiejętności.

Odcinek 2 – Czy warto połączyć hobby z biznesem?

Jakie zagrożenia czyhają na tych, którzy zdecydują się zarabiać na czymś, co do tej pory było wyłącznie ich pasją? O tym jest ten odcinek.

Odcinek 3 – Czego bloger może nauczyć się od Michaela Jacksona, czyli komercyjny sukces w blogowaniu

Blogowanie i muzyka mają ze sobą bardzo wiele wspólnego. Michael Jackson jest tu tylko przykładem, ale tak naprawdę bloger może się uczyć od branży muzycznej na każdym kroku.

Odcinek 4 – 5 książek, które pomogą Ci prowadzić firmę

Są takie książki, do których warto wracać. I o nich mówię w tym odcinku – odcinek obowiązkowy dla wszystkich, którzy prowadzą lub chcą założyć swoją firmę.

Odcinek 5 – Inspirujące biznesy #1

Seria poświęcona inspirującym biznesom, czyli pomysłom na biznes, które są nie tylko ciekawe, ale które można jeszcze raz wykorzystać, przenieść na inny grunt. W pierwszym odcinku między innymi o hotelu dla kotów i cateringu w zupełnie innej odsłonie.

Odcinek 6 – 12 błędów popełnianych przez freelancerów

Jeden z najczęściej słuchanych odcinków. Sama niektóre z tych błędów popełniałam, więc wiem, o czym mówię.

Odcinek 7 – Jak rozliczać pieniądze, zarobione na blogu?

Konkretnie o formalnościach, umowach, podatkach, dotyczących różnych form zarabiania na blogu – od AdSense, przez afiliację, po współpracę z firmami i agencjami.

Odcinek 8 – 30 pomysłów na produkt cyfrowy

Coraz bardziej popularne kursy online i e-booki to tylko dwa z 30 pomysłów na cyfrowy produkt, które możesz wykorzystać w swoim biznesie online.

Odcinek 9 – Czego początkujący przedsiębiorca może się nauczyć od snookerzysty

Odcinek specjalny, pokazujący trochę inne spojrzenie na prowadzenie firmy.

Odcinek 10 – Jak motywować się do pracy w domu

Z motywacją do pracy często mamy problemy, zwłaszcza na początku pracy jako freelancer. Wypracowałam trochę sposobów, które pomagają się motywować i dzielę się nimi w tym odcinku.

Odcinek 11 – Inspirujące biznesy #2

Druga część serii inspirujących biznesów. Coś dla miłośników sztuki, ekologii, ale i kilka słów o firmie, która produkuje zupełnie niebanalne laski i parasole. Warto posłuchać.

Odcinek 12 – Czy opłaca się pracować na nazwisko czy lepiej na nazwę firmy?

Dylemat początkującego freelancera i każdej kobiety, która zaczyna pracę jako freelancerka jeszcze jako panna. Wskazuję wady i zalety pracy pod nazwiskiem i pod nazwą marki oraz przekazuję kilka formalnych wskazówek, dotyczących rejestrowania nazwy firmy.

Odcinek 13 – Ile kosztuje wydanie e-booka?

E-book może być świetnym źródłem dodatkowego dochodu, ale raczej nie uda się go przygotować bezkosztowo. Podaję wszystkie koszty, związane z korektą, redakcją, składem i sprzedażą e-booka.

Wszystkie odcinki dostępne są w aplikacjach do słuchania podkastów oraz na Youtubie (można subskrybować kanał, żeby być powiadamianym o nowościach).

Kiedy nowe odcinki To się opłaca

Jeśli czytasz te słowa w ostatnich dniach maja lub w czerwcu, to prawdopodobnie ja wygrzewam się właśnie na słoneczku nad Morzem Śródziemnym. Już drugi raz zdecydowaliśmy się na miesięczny urlop i dlatego w najbliższych tygodniach nie będzie nowych odcinków na blogu. Nie znaczy to jednak, że zostawiam Was bez nowych artykułów!

W dwa czerwcowe piątki (2.06 i 16.06) zapraszam na dwa artykuły gościnne. Mateusz Kiszło opowie o tym, jak skutecznie sprzedawać, a Ewa Popielarz pokaże zupełnie inny punkt widzenia na freelance – punkt widzenia mamy 🙂 Poza tym co poniedziałek oczywiście czekać będą na blogu nowe teksty – między innymi o tym, ile kosztuje utrzymanie psa (wnioski po ponad 3 latach mieszkania ze Spacją) oraz wpis z 54 programami partnerskimi, które można wykorzystać na blogu biznesowym. Będzie co poczytać!

Podkast wraca w lipcu i sama nie mogę się już doczekać nagrywania nowych odcinków, bo bardzo to lubię!

Jeśli mój podkast Ci się podoba, puść go dalej, pokaż osobie, którą te treści też zainteresują. Na pewno będzie Ci wdzięczna 🙂

3
0
Would love your thoughts, please comment.x