Zgodnie z zapowiedzią, jeszcze w lutym rusza mój podkast. Dziś odcinek pierwszy, o sposobach na pracę w domu. Zobacz, o czym będzie mój podkast dla przedsiębiorczych i jak go znaleźć w sieci.

Podkast To się opłaca, odcinek 1 – 5 sposobów na pracę z domu dla początkujących. (długość ok. 22 minuty)

Słuchaj podcastu:

 

Co to jest podkast i jak go słuchać?

Podkast to coś w rodzaju audycji radiowej, tylko że nie będziesz mógł posłuchać jej w radiu, ale przez internet. Możesz słuchać podkastów na kilka sposobów – albo klikniesz w „play” na pasku powyżej, wtedy podkastu posłuchasz w swojej przeglądarce. Możesz też wybrać któryś z linków, które również są powyżej, żeby pobrać podkast na swój dysk i odsłuchać w wolnej chwili, albo zasubskrybować go np. w iTunes.

Jeśli wolisz słuchać podkastów z komórki, robiąc przy okazji coś innego, skorzystaj z darmowych aplikacji na smartfona. Przy iPhone’ach będzie to iTunes, a jeśli masz komórkę z Androidem, polecam Ci aplikację Podcast Addict albo Player.fm. W obu tych aplikacjach powinieneś bez problemu znaleźć mój podkast, który ma wspólny tytuł dla wszystkich odcinków „To się opłaca”. Powinno się udać znaleźć go też w aplikacji Stitcher, ale z jakiejś przyczyny mi się to nie udaje, chociaż wygląda na to, że podkast jest do Stitchera dodany (link powyżej).

Gorąco polecam posłuchanie podkastu w trakcie innych czynności, bo można uczyć się czegoś nowego i jednocześnie sprzątać czy wyjść z psem na spacer. To spora oszczędność czasu 🙂

Dodatkowo będę dodawać podkasty także do Youtube’a, dla tych, którzy nie ogarniają słuchania audycji w komórce, ale wolą puścić w tle materiał z Youtube’a. Mnie tam co prawda nie można zobaczyć, ale można usłyszeć.

Podkasty po opublikowaniu będą dostępne dopóki ich nie skasuję, a tego nie planuję, więc nawet jeśli nie zdążysz posłuchać od razu, to bez obaw, nagranie nie zniknie.

Dlaczego nagrywam podkast?

Powody są trzy. Po pierwsze, chcę dać się bardziej poznać – nie tylko do Was pisać, ale też mówić. Po drugie – podkasty są coraz bardziej popularne i wiem, że coraz więcej z Was ich słucha. A po trzecie – bardzo mało jest wartościowych polskich podkastów o tematyce okołobiznesowej. Brakuje takich audycji, można je policzyć właściwie na palcach, więc ktoś musi wypełnić tę niszę. Obiecuję, że mój podkast będzie tak samo dobry i konkretny jak blog.

O czym będzie podkast i jak często?

Podkast „To się opłaca” będzie dotyczył tej samej tematyki, co blog, a więc przede wszystkim pracy w domu, prowadzenia małego biznesu, a także zarabiania na blogu. Chciałabym, żeby pojawiły się w nim także wywiady, ale to za jakiś czas, gdy już opanuję nagrywanie podkastu solo. Wbrew pozorom, to wcale nie takie łatwe! Myślałam, że jak się ma przyzwoity mikrofon, to wystarczy usiąść, nagrać materiał, a potem zlecić komuś jego złożenie. Niestety na jakość dźwięku ma wpływ bardzo wiele elementów i źle nagrany podkast nie do końca można potem naprawić. U mnie w mieszkaniu na przykład są bardzo słabo wygłuszone pomieszczenia – nie mam dywanów, firanek i zasłon, mało mebli tapicerowanych i zawsze słychać to trochę na nagraniach.

Słychać jeszcze kilka niedociągnięć, z których nie jestem zadowolona, np. wiele przejęzyczeń w pierwszym odcinku, ale cóż, to takie elementy, nad którymi trzeba pracować. I mam nadzieję, że z odcinka na odcinek będzie coraz lepiej i że mimo tych niedociągnięć będziecie chcieli posłuchać kolejnych odcinków 🙂 Osobna spraw to trema, ja chyba mam tremę na sam widok mikrofonu czy kamery 😉

Pierwszy odcinek oddaję w Wasze ręce (a właściwie uszy ;)) już dzisiaj, kolejny będzie za tydzień, a następne na początku raz na dwa tygodnie. Zawsze w piątek. Nie wiem jak Wy, ale ja w piątek zawsze koło południa już kombinuję, jak tu coś zrobić, żeby nic nie robić. Nowy odcinek podkastu w taki dzień byłby dla mnie strzałem w dziesiątkę. A jak nie znajdziesz czasu w piątek, to w sobotę podczas sprzątania polecam nadrobić 😉

Odcinki będą miały ok. 20-30 minut. Postaram się nie rozgadywać bardziej, bo sama nie lubię długich nagrań. A, no i przygotuj się na to, że będzie szybko – ja szybko mówię i niby wiem, że powinnam zwolnić i mówić wolniej, ale czasem się nie da. Nagrałam na zapas 5 odcinków i widzę, że jeśli temat mnie wciąga i emocjonuje, to nie ma opcji, żebym mówiła o nim wolno. A dodatkowo nie lubię podkastów, w których ktoś mówi bardzo wolno, bo usypiam przy takich, więc u mnie wolno nie będzie 🙂

Odcinek 1 – 5 sposobów na pracę z domu dla początkujących

W pierwszym odcinku zaczynamy od podstaw – co może robić w domu ktoś, kto dopiero chce zacząć pracę zdalną? Przeszukałam serwisy ogłoszeniowe, znalazłam przykłady zleceń dla początkujących i w pierwszym odcinku je przytaczam i krótko omawiam. Będzie konkretnie i inspirująco.

Skrót odcinka w formie notatki obrazkowej przygotowała dla mnie Mariola Olkowicz.

W kolejnych, które już mam nagrane, będzie m.in. o tym, czego bloger może nauczyć się od Michaela Jacksona, czy warto łączyć pasję z biznesem, o książkach, które pomogą początkującemu przedsiębiorcy. Będzie też seria „Inspirujące biznesy”, ale to za jakiś czas.

Masz pytania i historie do podkastu?

Jeśli tak, koniecznie napisz mi o tym na kontakt@biznesoweinfo.pl. Chciałabym, żeby w przyszłości na końcu każdego odcinka pojawiały się odpowiedzi na Wasze pytania albo Wasze inspirujące historie. Żeby to nie był tylko mój podkast, ale też częściowo Wasz. Mam nadzieję, że wyjdzie z tego coś fajnego.

Zapraszam do posłuchania pierwszego odcinka i do zostawiania komentarzy:

Słuchaj podcastu:

iTunes Android Stitcher pobierz mp3 RSS

Pobierz wersję tekstową (dzięki uprzejmości Agnieszki Łomińskiej z Monte-Video):

Podkast TSO-001

 

 

37
0
Would love your thoughts, please comment.x