Zarabianie na blogu: podsumowanie czerwca 2014

utworzone przez | lip 1, 2014 | Zarabianie na blogu | 23 Komentarze

Kiedy minął ten miesiąc? Dopiero pisałam poprzednie podsumowanie, a tu już pora na kolejny odcinek cyklu: Zarabianie na blogu: podsumowanie czerwca 2014.

Jak minął czerwiec?

Łącznie na blogach umieściliśmy 78 wpisów. To absolutny rekord, choć muszę powiedzieć, że część tekstów zleciłam, bo zaczynam rozwijać dwa nowe projekty. Na moje najważniejsze blogi jednak pisałam sama – dużo w tym miesiącu było gotowania i fotografowania, więc sama też napracowałam się niemało.

Na YT bez zmian – żadnych nowych filmów.

Zarobki w czerwcu:

 • Prolink: 73,03 zł
 • NextContent: 0 zł
 • Adsense:  2851,83 zł
 • Adsense (YT): 51,92 zł
 • Ads4books: 0 zł
 • NextClick:  251,63 zł
 • WhitePress: 73,80 zł
 • PP Helion: 0 zł

RAZEM:  3302,21 zł

Podane kwoty spisuję z paneli, są to kwoty przed odliczeniem podatków VAT i/lub dochodowego. Zestawienie nie uwzględnia umów podpisanych z reklamodawcami bez pośrednictwa sieci partnerskich.

Uwagi:

 • Wreszcie jakaś nowa pozycja jeśli chodzi o zarabiające programy partnerskie – White Press. To serwis podobny do Nextcontentu, na którym ostatnio coś nie mam szczęścia. W White Press także dostajemy artykuły z linkami do publikacji i za opublikowanie otrzymujemy wynagrodzenie w ustalonej kwocie. Co ciekawe, udało mi się opublikować 3 teksty z tego serwisu, po 20 zł netto każdy na jednej z moich stron, na której właściwie zarabiam grosze i nie sądziłam, że ktoś może być zainteresowany publikowaniem tam czegokolwiek 🙂 Zobaczymy jak z wypłatą z White Press, bo jeszcze nie wystawiałam im faktury.
 • Drugi nowy program to PP Helionu. Co prawda nie promuję jeszcze książek na blogach, na których miałoby to sens, wstawiłam na jednym tylko widżet z kilkoma polecanymi książkami (Helion na swoją wtyczkę do WordPress, więc łatwo to zrobić), kliknięcia w banerek z książkami są, ale sprzedaży nie ma.
 • AdSense z miesiąca na miesiąc idzie w górę – to wynik nie tylko lepszej oglądalności latem jednego z moich blogów (liczba odsłon wszystkich blogów w czerwcu była o 18% większa niż w maju), ale też tego, że otwieram co jakiś czas nowy projekt i z czasem każdy kolejny dorzuca swoich kilka złotych do puli. Założyłam sobie, że w lipcu zarobek z AdSense będzie wynosił 3 tysiące i wygląda na to, że jestem na dobrej drodze.

A jak tam Twój czerwcowy bilans? Daj znać w komentarzu, czy takie zestawienia zarobków z moich blogów są dla Ciebie przydatne, bo mam wrażenie, że ciągle pojawia się tu to samo i nie wiem, czy jest sens, by te zestawienia pojawiały się systematycznie co miesiąc.

 

Naucz się wyceniać zlecenia

Zapisz się na cykl 5 darmowych lekcji, a dowiesz się:

 • jaka jedna rzecz ma kluczowe znaczenie dla wielkości zarobków
 • bez czego nie warto zaczynać wyceny
 • jaki jeden trik da Ci szansę na większe zarobki
 • czego nie robi większość freelancerów
 

Zapisz się na bezpłatne lekcje i zacznij dobrze wyceniać swoją pracę!

Zdjęcie Agnieszki Skupieńskiej
O autorce: Agnieszka Skupieńska

Z wykształcenia polonistka, ale nigdy nie pracowałam w szkole. Jako freelancerka zaczęłam pracować w 2009 roku, pisząc teksty na zlecenie. Teraz uczę innych, jak zarabiać, nie wychodząc z domu. Mam też swój sklep internetowy, w którym można kupić akcesoria barmańskie.
Sprawdziłam, że praca w domu może być sposobem na życie. I to na całkiem niezłym poziomie 🙂

Subscribe
Powiadom o
guest

23 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Leon
9 lat temu

Uważam, że ludzi „kręci” to, ile zarabiają inni. Stąd też jestem przekonany o tym, że poniekąd to napędza blogi finansowe 😉

Gratuluję wzrostów, są bardzo widoczne. Oby tak dalej!

Leon

Paweł
9 lat temu

Świetny wynik a co ważniejsze tendencja wzrostowa 🙂 U mnie Adsense w drugą stronę :(, £447.85 w czerwcu, 7% mniej niż w maju. Właściwie dziwne, bo jest więcej odwiedzin…

eprimer
9 lat temu

Innymi słowy pisanie popłaca 🙂 – a właściwie masa pisania 🙂 Gratuluje wyników!
Według mnie takie zestawienia mają sens – niech niedowiarki uwierzą, że na blogu można zarabiać (tylko trzeba być pracowitym!)
BTW możesz powiedzieć ile blogów prowadzisz?
Pozdrawiam

marcinn
marcinn
9 lat temu

Myślę, że uwiarygodnilyby Cię jakieś printscreeny z Google adsense. Może raport miesięczny albo z 'wyświetl platnosci’? Bo to mogę napisać, że mam 3 tysiące ale nawet pięć ale to jest mało prawdopodobne. Musiałaby mieć statystyki strony nawet nie w dziesiątkach tysięcy a setkach miesięcznie.

Paweł
9 lat temu

Na początek gratuluję takich wyników, głównie z Adsense 🙂 chciałbym kiedyś choć część z tego osiągnąć 🙂

Z raportów mam nadzieję, że nie zrezygnujesz, bo pokazują one, że jeśli się chce i ma zapał do zajmowania swoimi blogami to można je nieźle spieniężyć. Mnie właśnie m.in. Twój blog i zestawienia zmobilizowały do spróbowania. A co bym może dodał do takiego raportu to porównanie z miesiącem poprzednim (trendy też są ważne), jakieś statystyki wyświetleń, kliknięć, które by pokazały przy jakich innych parametrach osiągasz takie wyniki.

Tomek
9 lat temu

Wchodzę na twojego bloga, patrzę Raport, w głowie myślę sobie „Już raport?! dlaczego!” a to już 2. Znowu mi przeleciał ten miesiąc niezauważalnie. Zarobków jedynie można pogratulować i oby tak dalej 🙂
A raporty bardzo motywują, teraz widzę ile mi zostało aby Ciebie dogonić. Ale to nic będę próbował 🙂

Na koniec pytanko jeszcze: z ilu stron takie zarobki ?

Darek
9 lat temu

Szczere gratulacje wobec Twoich fantastycznych wyników.

Wszytkiego dobrego na nowej drodze życia:)

White Press płaci natychmiast, sprawdzałem parę razy :)))

Blake
9 lat temu

A czy można zapytać które to są konkretnie, te 2 najbardziej zarabiające blogi?

marcinn
marcinn
9 lat temu

Czasem jak nie wiadomo jak zarabiać to warto pisać o tym jak zarabiać i może akurat się zarobi.
Oj wszystko tajemnicze, nie wiadomo jakie blogi, zestawień nie udostępnia, póki tak będzie to wpisy są niewiarygodne. Bo ja mogę napisać, że z adsense zarabiam 100 000. Onet jestem;-) albo inną bajere wymyślić

Łukasz
9 lat temu

Z miesiąca na miesiąc coraz lepiej, ja zaczynam zabawę z YT, ale patrząc na Twoje zarobki to trochę kiepsko. Chyba że pomyliłem kanały YT i ten o którym myślę nie jest Twój. Specjalnie nie podaję nazwy bo chyba sobie tego nie życzysz 😉

Powodzenia i już czekam na podsumowanie kolejnego miesiąca!