Wystartowała III edycja mojej szkoły dla freelancerów – Akademia Freelancer Pro. Zajrzyj do środka

utworzone przez | lip 3, 2020 | Praca w domu | 0 komentarzy

To już trzecia edycja najbardziej kompleksowego i konkretnego kursu dla osób, które pracują na swoim, czyli Akademii FreelancerPRO.

Dlaczego mówię, że to szkoła dla freelancerów, a nie kurs online?

Akademia FreelancerPRO ma formę kursu online na dedykowanej platformie + pracy w grupie (o czym za chwilę). Ale to nie jest krótki kurs, w którym poruszamy jeden temat. To coś znacznie większego.

Pomysł na taki większy, kompleksowy kurs dla freelancerów chodził mi po głowie od długiego czasu. Na początku chciałam przygotować materiał, który pomoże początkującym zarabiać trochę więcej jako freelancer. Wymyśliłam sobie, że będzie to krótki kurs, w którym opowiem właśnie o takich sposobach, które pozwolą wyjść ze zleceń za minimalną stawkę na trochę wyższy poziom.

Ale z czasem zrozumiałam, że to się nie uda. Że trzeba do tematu podejść kompleksowo, ogarnąć wszystkie aspekty pracy freelancera, zaczynając od budowania marki i pozycji eksperta, poprzez zdobywanie klientów, właściwe wycenianie zleceń, negocjacje z klientami, aż po poszerzanie oferty, tworzenie strategii działania i myślenie o swojej pracy jak o biznesie, planowanie i rozwijanie tego biznesu, szukanie niszy i nowych pomysłów na zarabianie jako freelancer. Mogłabym skupić się na każdej z tych rzeczy w osobnych szkoleniach, ale bałam się jednej rzeczy. Bałam się, że ktoś, kto zrobi kurs z jednego aspektu pracy freelancera (np. wyceny zleceń), a nie dołączy do tego innych (np. marki osobistej), nie osiągnie takich efektów, o jakie mi chodziło.

Bo wiecie, to jest tak, jak np. z remontowaniem mieszkania. Chcesz mieć piękne wnętrze i bierzesz się za remont. Wiadomo, że musisz zadbać o wiele rzeczy jednocześnie – podłogi, ściany, sufity, meble. Jeśli wymienisz tylko podłogę, efekt nie będzie oszałamiający. Jeśli dodasz nowe meble do brudnych, odrapanych ścian – sam wiesz, jak to będzie wyglądać. Jeżeli zależy Ci na dobrym efekcie, to musisz zrobić generalny remont.

I mój kurs jest właśnie takim generalnym remontem. Dopiero połączenie wszystkiego w całość, wszystkich modułów i całej, 10-tygodniowej nauki da efekt, na jakim każdemu z nas, freelancerów zależy. Czyli mówiąc w skrócie: mniej pracy, więcej czasu dla rodziny, ale za to fajne zlecenia, za dobre pieniądze. A wisienką na torcie będzie dochód pasywny, zbudowany dzięki własnym produktom (dlatego dokładam do tego kursu jako bonus mój wcześniejszy kurs „Własny produkt w 7 krokach”).

Taka jest geneza powstania szkoły dla freelancerów.

W dniach od 1 do 9 lipca prowadzę nabór do III edycji szkoły i to jedyna edycja w tym roku.

Tu zobaczysz pełny plan – zawartość kursu:

Program AFP III edycja

Jakie zmiany w III edycji?

Po pierwsze: Tym razem mocniej stawiam na wspólną pracę w grupie.

 • transmisje live raz w tygodniu – w zależności od potrzeb, będą to sesje pytań i odpowiedzi (Q&A), dodatkowe przykłady, wyjaśnienie tego, co wymaga dodatkowych wyjaśnień
 • zastosujemy metodę planowania w formie 12-tygodniowego roku, z którą pracuję od dłuższego czasu. Co tydzień będziemy sprawdzać, jak idzie realizacja celów, postawionych na początku kursu.
 • dla chętnych: wykorzystanie metody OKR do planowania i wspólnego monitorowania postępów prac
 • dla chętnych: spotkania w trybie mastermindowym – kilku uczestników jednocześnie, w czasie takiego spotkania można opowiedzieć o swoich sukcesach lub problemach, zadać pytanie, uzyskać feedback

Po drugie: nowe bonusy do wybranych pakietów kursowych (szczegółowy opis wszystkich pakietów znajdziesz tutaj).

Te nowe bonusy to:

 • BONUS DLA PIERWSZYCH 15 OSÓB, które zdecydują się na pakiet PLUS: drukowany zeszyt ćwiczeń do kursu (wysyłam go kurierem lub do paczkomatu, tylko na terenie Polski).
 • BONUS: Zestaw narzędzi FREELANCE SIĘ OPŁACA – to kalkulatory, dzięki którym obliczysz swoją stawkę godzinową, policzysz cel finansowy i dowiesz się, co musisz zrobić, żeby go osiągnąć. Dostaniesz także ściągę z psychologii cen. CENA REGULARNA: 49 zł
 • BONUS: Dwa zeszyty ćwiczeń do druku: 52 pomysły na promocję freelancera oraz 52 pomysły na rozwój firmy. Krótkie, konkretne wskazówki, dotyczące tego, co robić dalej. Poświęć godzinę raz w tygodniu i obserwuj, jak zmienia się Twój biznes! CENA REGULARNA: 2×24 zł = 48 zł

Dodatkowo oczywiście tak jak przy poprzednich edycjach: e-book „Zostań freelancerem” i kurs „Własny produkt w 7 krokach”.

A tak kurs wygląda w środku:

Do kiedy można dołączyć do kursu?

Tym razem zapisać się można tylko do 9 lipca. To jedyna edycja w tym roku, więc nie warto zwlekać 🙂

Czy to mi się opłaci?

Kiedy mówię, że to najbardziej kompleksowy, obszerny i konkretny kurs dla freelancerów to nie oszukuję – zresztą nie jest to moja opinia, a określenia, których użyła jedna z uczestniczek, pisząc o tym kursie na Instagramie podczas naszego czwartkowego lajwa.

Inne opinie uczestników to np.:

Program AFP III edycja

Więcej opinii można przeczytać na stronie: https://tosieoplaca.pl/akademia/

 

Sposób na freelance bez stresu: dywersyfikacja

Pobierz darmową listę 40 pomysłów na dywersyfikację dla freelancera. Pomysły podzieliłam na 4 grupy:

 • praca z klientami
 • wynajem w małym biznesie
 • zarabianie na wiedzy
 • bycie twórcą
 

Pobierz bezpłatną listę i zbuduj dodatkowe źródło dochodu!

Zdjęcie Agnieszki Skupieńskiej
O autorce: Agnieszka Skupieńska

Z wykształcenia polonistka, ale nigdy nie pracowałam w szkole. Jako freelancerka zaczęłam pracować w 2009 roku, pisząc teksty na zlecenie. Teraz uczę innych, jak zarabiać, nie wychodząc z domu. Mam też swój sklep internetowy, w którym można kupić akcesoria barmańskie.
Sprawdziłam, że praca w domu może być sposobem na życie. I to na całkiem niezłym poziomie 🙂

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments