Sprawdź, czy należysz do jednej z 5 grup, które powinny poważnie zastanowić się nad tym, czy warto szukać pracy etatowej czy może praca w domu będzie dla nich lepszym rozwiązaniem.

Praca przez internet – najlepsze wyjście

Niektórzy chcą pracować w domu, a inni nie mają właściwie wyjścia. Są tacy, dla których najlepszym sposobem na zarabianie jest właśnie praca w domu. Oto kilka takich przypadków.

  • osoby z małego miasta, wsi, dla których nie ma pracy w okolicy. Często to słyszę, często widzę takie komentarze na blogach, zostawiane przez osoby z małych miast i wsi – u mnie w okolicy nie ma pracy. Słyszę czasem też o mizernych stawkach, jakie płacą pracodawcy w takich małych miastach. Praca w domu, na własnych warunkach wydaje się tu być idealnym rozwiązaniem, bo potrzebujemy tylko komputera z internetem, żeby zarabiać pieniądze.
  • osoby, które mają małe dziecko i nie mają go z kim zostawić. Ja wiem, że praca z małym dzieckiem do łatwych nie należy, ale czasem może się udać, zwłaszcza gdy dziecko wychowują oboje rodzice. Jedno pracuje, drugie opiekuje się dzieckiem, a gdy to pierwsze wróci z pracy, drugie może zająć się zleceniami. Znam mamy, które realizują zlecenia, gdy maluch śpi. Pewnie nie da się tak przepracować 8 godzin dziennie, ale jakieś pieniądze zarobić się da na pewno.
  • osoby niepełnosprawne lub takie, którym choroba utrudnia znalezienie pracy. W idealnym świecie ktoś, kto jest chory, powinien dostawać zasiłek lub rentę, ale te świadczenia zwykle są niewystarczające. Dla kogoś, kto jeździ na wózku lub w jakiś inny sposób jest niepełnosprawny ruchowo, albo jest niesłyszący, ale znajdzie takie zajęcie, które może wykonywać w domu, to może być tak naprawdę świetna szansa na aktywność zawodową.
  • osoby, które nie mają żadnego konkretnego zawodu czy umiejętności. Pracę w domu można zacząć od czegoś prostego. Sama na swoim kursie online uczę pisania prostych tekstów na potrzeby pozycjonowania, ale równie dobrze można zarabiać np. robiąc transkrypcję nagrań albo przygotowując jakieś bazy danych na zlecenie, zarabiać poprzez pisanie komentarzy i postów na forach. Trzeba się rozejrzeć i poszukać możliwości dla siebie.
  • osoby, które mają niezbyt dobre CV albo długą przerwę w pracy zawodowej, spowodowaną np. urlopem wychowawczym. Rynek pracy jest bezwzględny, a chętnych na jedno miejsce jest wielu. Nie mówię, że kilkuletnia przerwa w pracy sprawi, że nigdy już nie znajdziesz zatrudnienia, ale może być Ci trudniej pokonać konkurencję. Dlatego warto pomyśleć, czy praca w domu nie będzie tu lepszym rozwiązaniem niż szukanie jakiegokolwiek etatu.

Strach przed pracą przez internet

Gdy mówię kolejnym osobom, że pracuję w domu, często słyszę: ja bym nie mógł. Nie mógłbym się zmobilizować, brakowałoby mi ludzi. Z moich obserwacji wynika, że ktoś, kto nigdy nie pracował w domu, boi się, czy da radę. Ale wiesz co? Praca w domu ma tę zaletę, że możesz jej spróbować przez jakiś czas, a potem zrezygnować. Możesz popracować w domu przez kilka miesięcy, a jeśli będzie Ci słabo szło, poszukasz etatu.

W przeciwieństwie do pracy etatowej, gdy podejmujesz zlecenia, nie musisz z nikim wiązać się na długo, nie musisz podpisywać długoterminowych umów, chodzić na badania lekarskie, szkolić się itd. Nie musisz obawiać się, co powie pracodawca, gdy po miesiącu się zwolnisz.

W domu jesteś panem swojego czasu, swojego życia, możesz zmienić zdanie w każdej chwili. Więc co szkodzi spróbować?

24
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x