Kiedy praca przez internet to najlepsze lub jedyne wyjście?

utworzone przez | cze 30, 2016 | Praca w domu | 24 Komentarze

Sprawdź, czy należysz do jednej z 5 grup, które powinny poważnie zastanowić się nad tym, czy warto szukać pracy etatowej czy może praca w domu będzie dla nich lepszym rozwiązaniem.

Praca przez internet – najlepsze wyjście

Niektórzy chcą pracować w domu, a inni nie mają właściwie wyjścia. Są tacy, dla których najlepszym sposobem na zarabianie jest właśnie praca w domu. Oto kilka takich przypadków.

  • osoby z małego miasta, wsi, dla których nie ma pracy w okolicy. Często to słyszę, często widzę takie komentarze na blogach, zostawiane przez osoby z małych miast i wsi – u mnie w okolicy nie ma pracy. Słyszę czasem też o mizernych stawkach, jakie płacą pracodawcy w takich małych miastach. Praca w domu, na własnych warunkach wydaje się tu być idealnym rozwiązaniem, bo potrzebujemy tylko komputera z internetem, żeby zarabiać pieniądze.
  • osoby, które mają małe dziecko i nie mają go z kim zostawić. Ja wiem, że praca z małym dzieckiem do łatwych nie należy, ale czasem może się udać, zwłaszcza gdy dziecko wychowują oboje rodzice. Jedno pracuje, drugie opiekuje się dzieckiem, a gdy to pierwsze wróci z pracy, drugie może zająć się zleceniami. Znam mamy, które realizują zlecenia, gdy maluch śpi. Pewnie nie da się tak przepracować 8 godzin dziennie, ale jakieś pieniądze zarobić się da na pewno.
  • osoby niepełnosprawne lub takie, którym choroba utrudnia znalezienie pracy. W idealnym świecie ktoś, kto jest chory, powinien dostawać zasiłek lub rentę, ale te świadczenia zwykle są niewystarczające. Dla kogoś, kto jeździ na wózku lub w jakiś inny sposób jest niepełnosprawny ruchowo, albo jest niesłyszący, ale znajdzie takie zajęcie, które może wykonywać w domu, to może być tak naprawdę świetna szansa na aktywność zawodową.
  • osoby, które nie mają żadnego konkretnego zawodu czy umiejętności. Pracę w domu można zacząć od czegoś prostego. Sama na swoim kursie online uczę pisania prostych tekstów na potrzeby pozycjonowania, ale równie dobrze można zarabiać np. robiąc transkrypcję nagrań albo przygotowując jakieś bazy danych na zlecenie, zarabiać poprzez pisanie komentarzy i postów na forach. Trzeba się rozejrzeć i poszukać możliwości dla siebie.
  • osoby, które mają niezbyt dobre CV albo długą przerwę w pracy zawodowej, spowodowaną np. urlopem wychowawczym. Rynek pracy jest bezwzględny, a chętnych na jedno miejsce jest wielu. Nie mówię, że kilkuletnia przerwa w pracy sprawi, że nigdy już nie znajdziesz zatrudnienia, ale może być Ci trudniej pokonać konkurencję. Dlatego warto pomyśleć, czy praca w domu nie będzie tu lepszym rozwiązaniem niż szukanie jakiegokolwiek etatu.

Strach przed pracą przez internet

Gdy mówię kolejnym osobom, że pracuję w domu, często słyszę: ja bym nie mógł. Nie mógłbym się zmobilizować, brakowałoby mi ludzi. Z moich obserwacji wynika, że ktoś, kto nigdy nie pracował w domu, boi się, czy da radę. Ale wiesz co? Praca w domu ma tę zaletę, że możesz jej spróbować przez jakiś czas, a potem zrezygnować. Możesz popracować w domu przez kilka miesięcy, a jeśli będzie Ci słabo szło, poszukasz etatu.

W przeciwieństwie do pracy etatowej, gdy podejmujesz zlecenia, nie musisz z nikim wiązać się na długo, nie musisz podpisywać długoterminowych umów, chodzić na badania lekarskie, szkolić się itd. Nie musisz obawiać się, co powie pracodawca, gdy po miesiącu się zwolnisz.

W domu jesteś panem swojego czasu, swojego życia, możesz zmienić zdanie w każdej chwili. Więc co szkodzi spróbować?

Znajdź klienta na 100 sposobów

Szukasz klientów online?

Ten narzędziownik pomoże Ci znaleźć zlecenia, niezależnie od tego, w jakiej branży pracujesz (copywriting, tłumaczenia, prawo, marketing, dietetyka, social media, VA, grafika, fotografia i wiele innych).

Znajdziesz tu materiały wideo, zeszyt ćwiczeń, excele, bank pomysłów, szablony, listy itp.

Wszystko z dożywotnim dostępem i w cenie JEDNEJ PIZZY.

Zdjęcie Agnieszki Skupieńskiej
O autorce: Agnieszka Skupieńska

Z wykształcenia polonistka, ale nigdy nie pracowałam w szkole. Jako freelancerka zaczęłam pracować w 2009 roku, pisząc teksty na zlecenie. Teraz uczę innych, jak zarabiać, nie wychodząc z domu. Mam też swój sklep internetowy, w którym można kupić akcesoria barmańskie.
Sprawdziłam, że praca w domu może być sposobem na życie. I to na całkiem niezłym poziomie 🙂

Subscribe
Powiadom o
guest

24 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Grzegorz Deuter
7 lat temu

O widzę, że tu pewną kontynuację mojego uzasadniania na temat pracy w domu. Nie minęły jeszcze 2 tygodnie od mojej publikacji, gdzie przedstawiłem szerzej inny z argumentów za słusznością pracy w domu (lub jednoosobowym wynajętym biurze), chodzi o to, by nikt nam nie przeszkadzał – to gwarantuje wzrost efektywności pracy http://grzegorzdeuter.pl/efektywnosc-pracy-umyslowej/

anonim
anonim
7 lat temu

wszystko fajnie pięknie, ale niektórzy nie zdają sobie sprawy że praca w domu jest z reguły bardzo trudnym zajęciem, wiążą się z tym głównie – samotność (jesli ktoś pracuje standardowo po 8 godzin dziennie (lub jak freelancer często i więcej) z reguły w osamotnieniu potrafi się nieźle odbić na stanie i fizycznym i psychicznym), oraz trzeba być niesamowicie „uregulowanym” i nie dawać się rozpraszać przez różne rzeczy co wbrew pozorom wcale nie jest prostą sprawą.

Asia z mimookolicznosci.pl

Agnieszko, dzięki Ci za promocję zaradności i niezależności w tym wpisie! Mam nadzieję, że na Twoje tego typu wpisy będzie się natykać jak najwięcej osób, które myślą, że utkwiły w sytuacji bez wyjścia. Sama dopiero odkrywam pracę przez internet (póki co jeszcze nie przynosi mi dochodów, ale wierzę, że kiedyś dzięki temu uzyskam wymarzną niezależność geograficzną) i jestem zafascynowana mnogością możliwości. Prowadzę grupę wsparcia dla osób dotkniętym mobbingiem w pracy i poznałam wiele osób, które są albo bezrobotne albo „uwięzione” w swojej pracy. Część z tych osób to niesamowici eksperci w swoich dziedzinach i odkąd sama okryłam internetowy rynek pracy,… Czytaj więcej »

Autopogoń
7 lat temu

ja zdecydowanie dodałabym jeszcze osoby podróżujące lub mieszkające za granicą – 20 dni urlopu bardzo ogranicza w tej kwestii i uniemożliwia realizowanie swoich planów albo częste spotkania z rodziną 🙁 zgłaszam się jako przykład!

Mateusz Kiszło
7 lat temu

Agnieszko – zainspirowałaś mnie, bym napisał tekst w podobnym tonie, ale o sprzedaży. Dziękuję.

Marta
7 lat temu

Ja także prowadzę małą firmę w domu i nie wyobrażam sobie pracować na etacie w tym momencie. Lubię swoją niezależność.

Anna
7 lat temu

Mój chłopak Artur jest niepełnosprawny. Ma dziecięce porażenie mózgowe i porusza się o balkoniku. Prowadzę z nim blog o dorabianiu przez Internet i to głównie od dorabia w Internecie z wykorzystaniem sposobów, które na blogu prezentujemy. Bardzo cieżko mu znaleźć pracę a ma niską (socjalną) rentę za którą nie da się przeżyć. Takie dorabianie pomaga mu trochę poprawić swój stan finansowy i pozwolić sobie na coś, na co zwykle go nie stać, np. dzięki AmKarcie pójść do PizzaHut / Burger Kinga czy KFC. Zamówić jakiś sprzęt do domu. Pozlawa mu też np. kupić sobie drobną biżuterię. Takie dorabianie sprawia, że… Czytaj więcej »

Kamila
Kamila
7 lat temu

Dziękuję za wszystkie wpisy-są inspirujące! Ja niedawno powróciłam na kilka miesięcy do pracy etatowej- jestem plastykiem z wykształceniem pedagogicznym, z doświadczeniem… nie chciałam, ale taka była potrzeba chwili, czasami tak bywa. To była szkoła podstawowa:) powiem Wam: horror! Nabawiłam sie pobytu w Izbie Przyjęć, nerwy nie wytrzymały. Każdą prace trzeba cenić, ale jeśli tylko możecie pracować w domu-róbcie to! Ja nie mam problemu z samotnością ,ani z organizacja pracy, kiedy mam zlecenie. Ale zaczynać każdy dzień od sprawdzania maili, czy ktoś znowu nie ma do mnie o nic pretensji…

C4Agency
7 lat temu

Chyba sporo osób, które zaczynają z czymś małym (sklepy internetowe, firmy, które działają głównie w sieci) na początku prowadzą firmę w swoim mieszkaniu. Wielu moich znajomych zaczynało w ten własnie sposób. Później rozwijali swoje przedsiębiorstwa do potężnych spółek zatrudniających dziesiątki i więcej pracowników. Dla mnie osobiście to nic dziwnego. Internet w tej chwili jest tak potężnym medium, że ułatwia na prawdę bardzo dotarcie do klienta z usługą.

Zosia
Zosia
7 lat temu

Ja osobiście należę do osób które muszą być między ludźmi.Lubie poznawać nowe miejsca i różne charaktery ludzi. Nie mówię nie pracy w domu lecz ja pragnę opracować strategię pracy z trudną młodzieżą może ktoś z was ma pomysł aby mi podpowiedzieć jak można to rozbijać także w internecie.Czekam na super pomysły 🙂