Jak samemu pozycjonować bloga, jak zoptymalizować go pod wyszukiwarki i sprawić, że z Google będzie trafiało do nas coraz więcej osób?

Wizyty z Google są ważne i nie wierzcie nikomu, kto radzi blogerom, żeby zaczęli pisać teksty, a czytelnicy przyjdą sami. Bo w końcu wielu blogerów pisze wartościowe, długie poradniki nie po to, żeby przeczytała je garstka ludzi, ale po to, żeby przydały się wielu osobom. Przypadkowy czytelnik z Google też może zostać stałym odwiedzającym, zwłaszcza, jeśli znajdzie u nas coś ciekawego.

Ale żeby ktoś na blog wszedł z Google, to teksty muszą być dobrze zoptymalizowane, z odpowiednimi słowami kluczowymi. Wiem, że niektórym z Was może to wydawać się trudne, ale wcale trudne nie jest. Jeśli jeszcze tego nie umiecie, a chcecie dowiedzieć się, jak dobrze skonfigurować wtyczkę Yoast do WordPressa, jak i gdzie wyszukiwać słowa kluczowe, po których ludzie mogą wchodzić na nasz blog (i na które możemy pisać ciekawe teksty), to wiem, gdzie możecie się tego nauczyć – na kursie Justyny z bloga 8razy5.pl

Pozycjonowanie bloga – jak się tego nauczyć?

Ruszyły zapisy na drugą edycję jej kursu Pozycjonowanie bloga krok po kroku. Miałam przyjemność wziąć udział w pierwszej edycji, a ponieważ cenię Justynę za to, że prostym językiem umie opowiadać o pozycjonowaniu i przekazywać wiedzę innym, chciałabym zachęcić Was do udziału w kursie.

Kurs składa się z 5 modułów, w których można nauczyć się teorii związanej z pozycjonowaniem, optymalizacji bloga, tego, jak tworzyć treści przyjazne wyszukiwarkom, jak zdobywać linki i jak monitorować na których pozycjach znajduje się nasz blog na ważne dla nas frazy. Wszystkie lekcje są tekstowe, umieszczone na specjalnej platformie na WordPressie, więc nie wymagają oglądania filmików czy słuchania nagrań, choć jest też kilka filmów, z których można szybciej nauczyć się pewnych rzeczy. Najważniejsze, że WRESZCIE jest ktoś, kto mówi o seo prostym językiem. Jest w Polsce wielu blogerów, którzy specjalizują się w pozycjonowaniu, ale ilekroć wchodziłam na ich blogi, dostawałam oczopląsu od wszystkich tych terminów, z których połowy nie rozumiałam. Blogerzy zajmujący się pozycjonowaniem piszą swoje blogi dla osób zaawansowanych, a kurs Justyny jest dla początkujących. No i skupia się na pozycjonowaniu bloga, a nie sklepu czy strony z ofertą. No i sama Justyna pomaga, jeśli czegoś nie wiemy, mamy dodatkowe pytania, potrzebujemy pomocy z optymalizacją bloga (jeśli wybierzemy kurs w opcji VIP). Jeśli ktoś poważnie myśli o blogowaniu, to z pewnością dużo z tego kursu się nauczy.

Duży plus też za platformę i formę kursu. Do tej pory myślałam, że lepsze są kursy wideo, w których można posłuchać nagrań. Teraz jednak stwierdziłam, że w kursie wideo musisz wysłuchać całego nagrania, nawet tych fragmentów, które nie wnoszą dla Ciebie niczego nowego. W kursie opartym o tekstowe lekcje można ominąć wzrokiem te akapity, w których mowa jest o czymś, co już wiemy, przez co przejście przez kolejne moduły idzie szybciej.

Na kurs Justyny można zapisać się pod adresem: Pozycjonowanie bloga krok po kroku. Polecam wszystkim, którzy nie mają zbyt dużego ruchu z wyszukiwarek – pewnie dlatego, że ich posty nie są najlepiej zoptymalizowane i da się zwiększyć wejścia dzięki kilku małym zmianom.

Muszę powiedzieć, że to już kolejny kurs online, w którym wzięłam udział i odkrywam, że to świetny sposób na uczenie się. Jasne, czasem wiele informacji zawartych w takich kursach można znaleźć za darmo w internecie (a za kurs trzeba zapłacić), ale w kursie online wszystko jest uporządkowane, podane na tacy i można krok po kroku nauczyć się czegoś nowego. No i jak kupujesz kurs od specjalisty, o którym wiesz, że się na czymś zna, to wiesz też, że to sprawdzone wiadomości. Niestety nie o wszystkich treściach i poradnikach znalezionych w internecie można tak powiedzieć.

Ciekawa jestem, czy uczycie się z kursów online? Czyje kursy macie za sobą, kogo szczególnie polecacie?

26
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x