Pozycjonowanie bloga – tego można się nauczyć

utworzone przez | maj 17, 2016 | Zarabianie na blogu | 26 Komentarze

Jak samemu pozycjonować bloga, jak zoptymalizować go pod wyszukiwarki i sprawić, że z Google będzie trafiało do nas coraz więcej osób?

Wizyty z Google są ważne i nie wierzcie nikomu, kto radzi blogerom, żeby zaczęli pisać teksty, a czytelnicy przyjdą sami. Bo w końcu wielu blogerów pisze wartościowe, długie poradniki nie po to, żeby przeczytała je garstka ludzi, ale po to, żeby przydały się wielu osobom. Przypadkowy czytelnik z Google też może zostać stałym odwiedzającym, zwłaszcza, jeśli znajdzie u nas coś ciekawego.

Ale żeby ktoś na blog wszedł z Google, to teksty muszą być dobrze zoptymalizowane, z odpowiednimi słowami kluczowymi. Wiem, że niektórym z Was może to wydawać się trudne, ale wcale trudne nie jest. Jeśli jeszcze tego nie umiecie, a chcecie dowiedzieć się, jak dobrze skonfigurować wtyczkę Yoast do WordPressa, jak i gdzie wyszukiwać słowa kluczowe, po których ludzie mogą wchodzić na nasz blog (i na które możemy pisać ciekawe teksty), to wiem, gdzie możecie się tego nauczyć – na kursie Justyny z bloga 8razy5.pl

Pozycjonowanie bloga – jak się tego nauczyć?

Ruszyły zapisy na drugą edycję jej kursu Pozycjonowanie bloga krok po kroku. Miałam przyjemność wziąć udział w pierwszej edycji, a ponieważ cenię Justynę za to, że prostym językiem umie opowiadać o pozycjonowaniu i przekazywać wiedzę innym, chciałabym zachęcić Was do udziału w kursie.

Kurs składa się z 5 modułów, w których można nauczyć się teorii związanej z pozycjonowaniem, optymalizacji bloga, tego, jak tworzyć treści przyjazne wyszukiwarkom, jak zdobywać linki i jak monitorować na których pozycjach znajduje się nasz blog na ważne dla nas frazy. Wszystkie lekcje są tekstowe, umieszczone na specjalnej platformie na WordPressie, więc nie wymagają oglądania filmików czy słuchania nagrań, choć jest też kilka filmów, z których można szybciej nauczyć się pewnych rzeczy. Najważniejsze, że WRESZCIE jest ktoś, kto mówi o seo prostym językiem. Jest w Polsce wielu blogerów, którzy specjalizują się w pozycjonowaniu, ale ilekroć wchodziłam na ich blogi, dostawałam oczopląsu od wszystkich tych terminów, z których połowy nie rozumiałam. Blogerzy zajmujący się pozycjonowaniem piszą swoje blogi dla osób zaawansowanych, a kurs Justyny jest dla początkujących. No i skupia się na pozycjonowaniu bloga, a nie sklepu czy strony z ofertą. No i sama Justyna pomaga, jeśli czegoś nie wiemy, mamy dodatkowe pytania, potrzebujemy pomocy z optymalizacją bloga (jeśli wybierzemy kurs w opcji VIP). Jeśli ktoś poważnie myśli o blogowaniu, to z pewnością dużo z tego kursu się nauczy.

Duży plus też za platformę i formę kursu. Do tej pory myślałam, że lepsze są kursy wideo, w których można posłuchać nagrań. Teraz jednak stwierdziłam, że w kursie wideo musisz wysłuchać całego nagrania, nawet tych fragmentów, które nie wnoszą dla Ciebie niczego nowego. W kursie opartym o tekstowe lekcje można ominąć wzrokiem te akapity, w których mowa jest o czymś, co już wiemy, przez co przejście przez kolejne moduły idzie szybciej.

Na kurs Justyny można zapisać się pod adresem: Pozycjonowanie bloga krok po kroku. Polecam wszystkim, którzy nie mają zbyt dużego ruchu z wyszukiwarek – pewnie dlatego, że ich posty nie są najlepiej zoptymalizowane i da się zwiększyć wejścia dzięki kilku małym zmianom.

Muszę powiedzieć, że to już kolejny kurs online, w którym wzięłam udział i odkrywam, że to świetny sposób na uczenie się. Jasne, czasem wiele informacji zawartych w takich kursach można znaleźć za darmo w internecie (a za kurs trzeba zapłacić), ale w kursie online wszystko jest uporządkowane, podane na tacy i można krok po kroku nauczyć się czegoś nowego. No i jak kupujesz kurs od specjalisty, o którym wiesz, że się na czymś zna, to wiesz też, że to sprawdzone wiadomości. Niestety nie o wszystkich treściach i poradnikach znalezionych w internecie można tak powiedzieć.

Ciekawa jestem, czy uczycie się z kursów online? Czyje kursy macie za sobą, kogo szczególnie polecacie?

Sposób na freelance bez stresu: dywersyfikacja

Pobierz darmową listę 40 pomysłów na dywersyfikację dla freelancera. Pomysły podzieliłam na 4 grupy:

  • praca z klientami
  • wynajem w małym biznesie
  • zarabianie na wiedzy
  • bycie twórcą
 

Pobierz bezpłatną listę i zbuduj dodatkowe źródło dochodu!

Zdjęcie Agnieszki Skupieńskiej
O autorce: Agnieszka Skupieńska

Z wykształcenia polonistka, ale nigdy nie pracowałam w szkole. Jako freelancerka zaczęłam pracować w 2009 roku, pisząc teksty na zlecenie. Teraz uczę innych, jak zarabiać, nie wychodząc z domu. Mam też swój sklep internetowy, w którym można kupić akcesoria barmańskie.
Sprawdziłam, że praca w domu może być sposobem na życie. I to na całkiem niezłym poziomie 🙂

Subscribe
Powiadom o
guest

26 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Adii3
8 lat temu

Wpis świetnie pokazujący współpracę na płaszczyźnie bloger-bloger :-). Co do kursów to jeszcze z żadnego nie korzystałem a to w sumie dlatego, że powstają blogi tematyczne z tak olbrzymią dawką wiedzy, która uzupełniona literaturą daje nam olbrzymią szanse na rozwój w nawet nieznanej wcześniej przez nas dziedzinie np. ekonomia ( Michała Szafrański czy Marcin Iwuć) istna kopalnia wiedzy.

milush
8 lat temu

Kurczę, szczerze mówiąc myślałam, że u Ciebie w tym artykule znajdę porady na ten temat:) Ale skoro Ty polecasz kurs Justyny to ja na pewno tam zajrzę! Pozdrawiam

BJK
BJK
8 lat temu

a mnie tylko dziwi, że jest sugestia zapisania na kurs, a nie ma podanej ceny za owy kurs… Jak dla mnie to nie bardzo tak w ciemno 🙁

Alicja
8 lat temu

Justyny bloga znam, czytam i czerpię z niego wiedzę. Zastanawiałam się nawet nad jej kursem i kursem Eweliny Muc ale jakoś tak do kursów podchodzę ostrożnie choć jestem przekonana, że obydwa kursy zawierają dużo wartościowych treści tak jak każdy ich wpis na blogu.

Igor
8 lat temu

Informacja o kursie prowadzonym przez osobę x, ale brak info na temat jakie ma ta osoba kwalifikacje i osiągnięcia.
Jest info że ma firmę, no ale to przecież za mało 🙂

Ela
Ela
8 lat temu

Tworzenie ciekawych i długich tekstów na blogu niestety nie wypozycjonuje naszego bloga i nie zwiększy grona czytelników. Trzeba zadbać o odpowiednie wsparcie ze strony SEO i social mediów. Nie jest to takie trudne i można się samemu nauczyć. Wystarczy tylko trochę poczytać 🙂

Hubert Oleszczuk
8 lat temu

Jeżeli chodzi o pozycjonowanie to do tej pory nigdy nie znalazłem wartościowego kursu. wszystkie były przeciętne. Wiedza, którą można zdobyć w darmowych źródłach. Jestem ciekaw czy ten zawiera coś nowego, bo 99% rad o pozycjonowaniu już gdzieś słyszałem 😉

Marek Pietrasina
Marek Pietrasina
8 lat temu

Witam. Ja osobiście biorę zazwyczaj udział w kursach z polecenia. W branży SEO sporo specjalistów polecalo mi kursy Sławka Gdaka, postanowiłem skorzystać i się nie zawiodłem. Świetny, merytoryczny kurs, każda technika poparta przykładami, a wszystko w prostym języku. Polecam szczerze tym, którzy chcą się dowiedzieć coś więcej o pozycjonowaniu z sprawdzonego źródła. Jeśli chcecie coś więcej dowiedzieć się o Sławku to zapraszam na jego blog http://blog.gdaq.pl/. Znajdziecie tam tyle wiedzy, ile tylko zapragniecie.

Lidia - Haniola
8 lat temu

Kurs serdecznie polecam, brałam udział w pierwszej edycji. Dużo się nauczyłam oraz usystematyzowałam moją wcześniejszą wiedzę.

Ela
Ela
8 lat temu

Odpowiednie pozycjonowanie bloga może zwiększyć nam ilość czytelników! Taki kurs jest bardzo przydatny dla blogera!