Portale ze zleceniami dla freelancerów – lista z 2019 roku

utworzone przez | sty 21, 2019 | Praca w domu | 17 Komentarze

Z szukaniem zleceń na portalach ze zleceniami jest tak, jak z szukaniem pracy na portalach z ogłoszeniami o pracy.

Aktualizacja: lista portali z 2022 roku oraz lista 70+ grup facebookowych, w których znajdziesz zlecenia jako freelancer znajduje się w Narzędziowniku Znajdź klienta na 100 sposobów.

Na portalach dla szukających pracy znajdziesz pracy dyrektora banku. Dużo dobrych stanowisk za niezłe pieniądze w korporacjach rozchodzi się w rekrutacji wewnętrznej. Firmy rekrutują pracowników z poleceń innych swoich pracowników, często nawet wypłacając im premię za przyprowadzenie dobrego specjalisty. Co więcej, dużym firmom opłaca się zatrudniać headhunterów, którzy na dane stanowisko wyszukują specjalistów na rynku i podkupują ich z innych firm.

Ale pierwszą, drugą, czasem trzecią pracę, na niskim stanowisku i za niewielkie wynagrodzenie na początek najczęściej znajdujemy z ogłoszeń. Potem nawiązujemy znajomości, nabieramy doświadczenia i umiejętności i kolejna praca znajduje nas często sama.

I tak jest ze zleceniami.

Gdy nie masz doświadczenia i znajomości, portale ze zleceniami będą najlepszym, czasem jedynym startem. Ale nie bój się, jeśli będziesz dobry w swoim fachu, będą tylko startem. Z czasem lepiej płatne zlecenia znajdą Cię same.

 

 

Portale ze zleceniami dla freelancerów – aktualna lista z 2019 roku

Tak jak rok temu, przedstawiam aktualną listę. Jeśli nie ma tu jakiegoś portalu, daj znać w komentarzu (ale raczej wpisując samą nazwę, a nie link, bo komentarze z linkami wpadają do spamu).

Z listy z zeszłego roku usunęłam te portale, które już nie istnieją i te, w których od poprzedniego zestawienia nie pojawiło się zbyt wiele nowych ogłoszeń. Jak portal nie ruszył przez rok, to szkoda tam zaglądać.

Link Dla kogo Liczba zleceń Uwagi
https://dribbble.com/ Graficy, marketingowcy, programiści, dla osób obsługujących WordPress kilkanaście dziennie Ogłoszenia dosłownie z całego świata dla freelancerów, głównie dla projektantów i grafików, jednak warto tam zaglądać jeśli twój angielski na to pozwala.
https://globtra.com/ Tłumacze Kilka-kilkanaście dziennie Miejsce dla tłumaczy.
https://oferia.pl/ Zlecenia z różnych branż – budowlane, remontowe, usługi marketingowe, programowanie, teksty i tłumaczenia itd. kilkanaście-kilkadziesiąt dziennie z każdej branży Warto ustawić powiadomienia mailowe z danej kategorii, wtedy nie trzeba śledzić czy pojawiły się nowe zlecenia.
http://outwork.pl/ Copywriterzy, tłumacze, programiści, marketingowcy, graficy kilka w miesiącu Kilkadziesiąt kategorii w bazie zleceń z podanym proponowanym wynagrodzeniem, baza zleceń w formie tabeli
https://studio.envato.com/ Graficy, marketingowcy, copywriterzy, muzycy, programiści, dla osób obsługujących WordPress kilkanaście dziennie Po rejestracji możliwość pracy w międzynarodowym środowisku freelancerów.
https://useme.eu/pl/ Graficy, programiści, wirtualne asystentki kilkanaście dziennie Dużo świeżych zleceń, warto zaglądać raz dziennie. W porównaniu do zestawienia z 2015 roku, teraz ten portal jest w czołówce, poprzednio był jeszcze w powijakach, ale teraz to jeden z lepiej rozwiniętych serwisów. Dużym plusem jest możliwość wystawiania faktur bez zakładania firmy
https://uslugi-artystyczne.pl/offers.html Dla artystów malarzy, grafików kilka miesięcznie Oferty dla artystów, jeśli masz zdolności plastyczne, zaglądaj tam.
http://wpzlecenia.pl/ Dla osób obsługujących WordPress kilka dziennie Dużo zleceń dla osób tworzących i prowadzących strony w WordPressie, możliwość dostawania maila z informacją o zleceniu, jeszcze przed jego publikacją.
https://www.behance.net/ Głównie dla grafików i projektantów, retuszerów, programistów kilka dziennie Oferty głównie dla grafików i projektantów z całego świata, możliwość zdobycia stałego zlecenia.
https://www.designer.pl/ Graficy kilka dziennie Strona przyjazna dla zleceniobiorców. Graficy w formie konkursu przesyłają propozycję grafiki, logo, nazwy sklepu itp – klient płaci tylko temu, od którego zdecyduje się kupić projekt.
http://www.favore.pl/ Budowlanka, transport ale też IT, programiści, SEO, wirtualne asystentki kilkadziesiąt dziennie Można znaleźć zlecenia dla programistów, marketingowców, osób pracujących z WordPress, dużo aktualnych zleceń.
https://www.fiverr.com/ Programiści, graficy, marketingowcy, muzycy kilkanaście dziennie Dla freelancerów z całego świata, jeśli masz umiejętności językowe.
https://www.freelancer.com/ Głównie programiści i graficy, ale dla copywriterów też coś się znajdzie. Sporo zleceń w języku angielskim i innych językach Kilka-kilkanaście zleceń dziennie po polsku i znacznie więcej po angielsku, niemiecku, hiszpańsku i w innych językach Niektóre części serwisu nie są przetłumaczone, ale jeśli ktoś szuka również zleceń zagranicznych to dobre miejsce. Większość zleceń po angielsku
http://www.freelanceria.pl/ Głównie programiści, graficy, sporadycznie pisanie tekstów kilkanaście dziennie Ogłoszenia głównie dotyczą tworzenia i prowadzenia stron www, pozycjonowania i tworzenia aplikacji.
https://www.guru.com/ Graficy, marketingowcy, programiści, dla osób obsługujących WordPressa kilkanaście dziennie Podstawowym językiem jest angielski, zlecenia z całego świata, głównie tworzenie i aktualizowanie stron www
http://www.lancerhub.com/ Marketingowcy, graficy, programiści kilka dziennie Ogłoszenia widoczne dopiero po zarejestrowaniu się, serwis skierowany dla freelancerów.
https://www.textbookers.com/ Copywriterzy   Po rejestracji w portalu wyświetlać się będą zlecenia od klientów. Po zatwierdzeniu tekstu przez klienta otrzymujesz wynagrodzenie. Zależy ono od ocen wystawionych przez klientów.
https://www.toptal.com/ Programiści, copywriterzy, Ogłoszenia międzynarodowe Wymagana perfekcyjna znajomość angielskiego, serwis podkreśla, że pracuje z 3% najlepszych freelancerów z całego świata. Jeśli czujesz się na siłach wskakuj.
https://www.upwork.com Copywriterzy, tłumacze, marketingowcy, graficy, programiści, specjaliści od SEO itd. kilkanaście dziennie Zlecenia z całego świata, dobre dla kogoś ze znajomością języków obcych, możliwość współpracy międzynarodowej.
https://99designs.com/ Graficy prawie pół miliona zrealizowanych zleceń Zlecenia dla grafików, którzy działają zespołowo. Wynagrodzenie zależne od doświadczenia i talentu
https://www.oferteo.pl Zlecenia dot. w głównej mierze budownictwa, ale i pozostałych branż: usług dla firmy, finansów. kilkadziesiąt dziennie Po wypełnieniu formularza zespół znajduje odpowiednich dla Ciebie wykonawców i dostawców z Twojego regionu.

 

Sposób na freelance bez stresu: dywersyfikacja

Pobierz darmową listę 40 pomysłów na dywersyfikację dla freelancera. Pomysły podzieliłam na 4 grupy:

  • praca z klientami
  • wynajem w małym biznesie
  • zarabianie na wiedzy
  • bycie twórcą
 

Pobierz bezpłatną listę i zbuduj dodatkowe źródło dochodu!

Zdjęcie Agnieszki Skupieńskiej
O autorce: Agnieszka Skupieńska

Z wykształcenia polonistka, ale nigdy nie pracowałam w szkole. Jako freelancerka zaczęłam pracować w 2009 roku, pisząc teksty na zlecenie. Teraz uczę innych, jak zarabiać, nie wychodząc z domu. Mam też swój sklep internetowy, w którym można kupić akcesoria barmańskie.
Sprawdziłam, że praca w domu może być sposobem na życie. I to na całkiem niezłym poziomie 🙂

Subscribe
Powiadom o
guest

17 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Szymon Owedyk
5 lat temu

Ja również stworzyłem zestawienie serwisów dla freelancerów, zachęcam by zajrzeć https://jaksierozwijac.pl/metody-na-pozyskiwanie-klientow/

SukcesOrka
5 lat temu

Ciekawe zestawienie, niektórych portali nie znałam. Dodałabym jeszcze goodcontent, ale większość zleceń dla copywriterów jest za bardzo niskie stawki. Miejsce raczej dla początkujących, ale może warto o nim wspomnieć.

Ewa | Day with Coffee

Super zestawienie, z chęcią prześledzę te, których nie znam i o których nawet nie miałam pojęcia! Ze zleceniami z portali jest dokładnie tak jak mówisz – są świetnym dodatkiem do „całości” i ratunkiem w chwilach przestoju 😉

Woky
Woky
5 lat temu

Bardzo ciekawe zestawienie. Czy są jakieś portale, gdzie można znaleźć zlecenia dla headhunterów i rekruterów?

Ewa
Ewa
5 lat temu

Agnieszko, zastanawiam się, czy świadomie pominęłaś nasz rodzimy goodcontent? Jestem bardzo ciekawa Twojego zdania na jego temat 🙂

Krzysiek
Krzysiek
5 lat temu

Pani Agnieszko, do listy dodałbym również serwis zleca.pl

Paweł
4 lat temu

Bardzo pięknie dziękuje za taki wpis 🙂 Szybko i na temat + Na pewno skorzystam, o kilku serwisach nawet nie wiedziałem, że istnieją.
Pozdrawiam

Anna
Anna
4 lat temu

Witam, serdecznie. Rzeczywiście bardzo pomocny wpis. Chciałam jednak dopytać czy może spotkał się ktoś serwisem dla freelancerów z branży technicznej tj. np. na stanowiska: Inżynier Konstruktor, Technolog, Inżynier procesu itd.? Pilnie poszukuję takiego serwisu. Z góry dzięki za wszelkie podpowiedzi.

Edyta
Edyta
4 lat temu

Jak nie z Pania skontaktować?