Z szukaniem zleceń na portalach ze zleceniami jest tak, jak z szukaniem pracy na portalach z ogłoszeniami o pracy.

Na portalach dla szukających pracy znajdziesz pracy dyrektora banku. Dużo dobrych stanowisk za niezłe pieniądze w korporacjach rozchodzi się w rekrutacji wewnętrznej. Firmy rekrutują pracowników z poleceń innych swoich pracowników, często nawet wypłacając im premię za przyprowadzenie dobrego specjalisty. Co więcej, dużym firmom opłaca się zatrudniać headhunterów, którzy na dane stanowisko wyszukują specjalistów na rynku i podkupują ich z innych firm.

Ale pierwszą, drugą, czasem trzecią pracę, na niskim stanowisku i za niewielkie wynagrodzenie na początek najczęściej znajdujemy z ogłoszeń. Potem nawiązujemy znajomości, nabieramy doświadczenia i umiejętności i kolejna praca znajduje nas często sama.

I tak jest ze zleceniami.

Gdy nie masz doświadczenia i znajomości, portale ze zleceniami będą najlepszym, czasem jedynym startem. Ale nie bój się, jeśli będziesz dobry w swoim fachu, będą tylko startem. Z czasem lepiej płatne zlecenia znajdą Cię same.

 

 

Zanim przejdę do tematu, mam dla Ciebie coś jeszcze.

Zacznij zarabiać na pisaniu to mój bestsellerowy kurs - już ponad 600 osób nauczyło się ode mnie jak zacząć pracę zdalną.

Ten kurs jest dla Ciebie jeśli:

  • nie wiesz od czego zacząć pracę w domu;
  • nie wiesz skąd wziąć pierwsze zlecenia;
  • nie wiesz jak przygotować swoje portfolio, bo nigdy nie pisałeś tekstów na zlecenia;
  • nie do końca rozumiesz pojęcia, którymi posługują się zleceniodawcy;
  • nie wiesz jak wyceniać swoją pracę.

Ten kurs pomoże Ci oszczędzić czas, który musiałbyś zmarnować na samodzielne poszukiwanie i weryfikację informacji. Tu wszystko masz podane na tacy!

Portale ze zleceniami dla freelancerów – aktualna lista z 2019 roku

Tak jak rok temu, przedstawiam aktualną listę. Jeśli nie ma tu jakiegoś portalu, daj znać w komentarzu (ale raczej wpisując samą nazwę, a nie link, bo komentarze z linkami wpadają do spamu).

Z listy z zeszłego roku usunęłam te portale, które już nie istnieją i te, w których od poprzedniego zestawienia nie pojawiło się zbyt wiele nowych ogłoszeń. Jak portal nie ruszył przez rok, to szkoda tam zaglądać.

Link Dla kogo Liczba zleceń Uwagi
https://dribbble.com/ Graficy, marketingowcy, programiści, dla osób obsługujących WordPress kilkanaście dziennie Ogłoszenia dosłownie z całego świata dla freelancerów, głównie dla projektantów i grafików, jednak warto tam zaglądać jeśli twój angielski na to pozwala.
https://globtra.com/ Tłumacze Kilka-kilkanaście dziennie Miejsce dla tłumaczy.
https://oferia.pl/ Zlecenia z różnych branż – budowlane, remontowe, usługi marketingowe, programowanie, teksty i tłumaczenia itd. kilkanaście-kilkadziesiąt dziennie z każdej branży Warto ustawić powiadomienia mailowe z danej kategorii, wtedy nie trzeba śledzić czy pojawiły się nowe zlecenia.
http://outwork.pl/ Copywriterzy, tłumacze, programiści, marketingowcy, graficy kilka w miesiącu Kilkadziesiąt kategorii w bazie zleceń z podanym proponowanym wynagrodzeniem, baza zleceń w formie tabeli
https://studio.envato.com/ Graficy, marketingowcy, copywriterzy, muzycy, programiści, dla osób obsługujących WordPress kilkanaście dziennie Po rejestracji możliwość pracy w międzynarodowym środowisku freelancerów.
https://useme.eu/pl/ Graficy, programiści, wirtualne asystentki kilkanaście dziennie Dużo świeżych zleceń, warto zaglądać raz dziennie. W porównaniu do zestawienia z 2015 roku, teraz ten portal jest w czołówce, poprzednio był jeszcze w powijakach, ale teraz to jeden z lepiej rozwiniętych serwisów. Dużym plusem jest możliwość wystawiania faktur bez zakładania firmy
https://uslugi-artystyczne.pl/offers.html Dla artystów malarzy, grafików kilka miesięcznie Oferty dla artystów, jeśli masz zdolności plastyczne, zaglądaj tam.
http://wpzlecenia.pl/ Dla osób obsługujących WordPress kilka dziennie Dużo zleceń dla osób tworzących i prowadzących strony w WordPressie, możliwość dostawania maila z informacją o zleceniu, jeszcze przed jego publikacją.
https://www.behance.net/ Głównie dla grafików i projektantów, retuszerów, programistów kilka dziennie Oferty głównie dla grafików i projektantów z całego świata, możliwość zdobycia stałego zlecenia.
https://www.designer.pl/ Graficy kilka dziennie Strona przyjazna dla zleceniobiorców. Graficy w formie konkursu przesyłają propozycję grafiki, logo, nazwy sklepu itp – klient płaci tylko temu, od którego zdecyduje się kupić projekt.
http://www.favore.pl/ Budowlanka, transport ale też IT, programiści, SEO, wirtualne asystentki kilkadziesiąt dziennie Można znaleźć zlecenia dla programistów, marketingowców, osób pracujących z WordPress, dużo aktualnych zleceń.
https://www.fiverr.com/ Programiści, graficy, marketingowcy, muzycy kilkanaście dziennie Dla freelancerów z całego świata, jeśli masz umiejętności językowe.
https://www.freelancer.com/ Głównie programiści i graficy, ale dla copywriterów też coś się znajdzie. Sporo zleceń w języku angielskim i innych językach Kilka-kilkanaście zleceń dziennie po polsku i znacznie więcej po angielsku, niemiecku, hiszpańsku i w innych językach Niektóre części serwisu nie są przetłumaczone, ale jeśli ktoś szuka również zleceń zagranicznych to dobre miejsce. Większość zleceń po angielsku
http://www.freelanceria.pl/ Głównie programiści, graficy, sporadycznie pisanie tekstów kilkanaście dziennie Ogłoszenia głównie dotyczą tworzenia i prowadzenia stron www, pozycjonowania i tworzenia aplikacji.
https://www.guru.com/ Graficy, marketingowcy, programiści, dla osób obsługujących WordPressa kilkanaście dziennie Podstawowym językiem jest angielski, zlecenia z całego świata, głównie tworzenie i aktualizowanie stron www
http://www.lancerhub.com/ Marketingowcy, graficy, programiści kilka dziennie Ogłoszenia widoczne dopiero po zarejestrowaniu się, serwis skierowany dla freelancerów.
https://www.textbookers.com/ Copywriterzy   Po rejestracji w portalu wyświetlać się będą zlecenia od klientów. Po zatwierdzeniu tekstu przez klienta otrzymujesz wynagrodzenie. Zależy ono od ocen wystawionych przez klientów.
https://www.toptal.com/ Programiści, copywriterzy, Ogłoszenia międzynarodowe Wymagana perfekcyjna znajomość angielskiego, serwis podkreśla, że pracuje z 3% najlepszych freelancerów z całego świata. Jeśli czujesz się na siłach wskakuj.
https://www.upwork.com Copywriterzy, tłumacze, marketingowcy, graficy, programiści, specjaliści od SEO itd. kilkanaście dziennie Zlecenia z całego świata, dobre dla kogoś ze znajomością języków obcych, możliwość współpracy międzynarodowej.
https://99designs.com/ Graficy prawie pół miliona zrealizowanych zleceń Zlecenia dla grafików, którzy działają zespołowo. Wynagrodzenie zależne od doświadczenia i talentu
https://www.oferteo.pl Zlecenia dot. w głównej mierze budownictwa, ale i pozostałych branż: usług dla firmy, finansów. kilkadziesiąt dziennie Po wypełnieniu formularza zespół znajduje odpowiednich dla Ciebie wykonawców i dostawców z Twojego regionu.

 

17
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x