Ile można zarobić na blogu w pół roku i inne statystyki

utworzone przez | maj 26, 2014 | Zarabianie na blogu | 48 Komentarze

Blog, który właśnie czytasz istnieje od pół roku. Czas na krótkie podsumowanie: ile można zarobić na blogu w pół roku? Dla tych, którzy dopiero zaczynają blogować także kilka innych liczb, które być może będą interesujące.

1. Start bloga

Pisałam całkiem niedawno o tym, jak zacząć założenie i prowadzenie bloga. U mnie z blogami bywa często tak, że mam jakąś koncepcję, która początkowo mi się podoba, ale zaraz przestaje z jakichś względów. Kupuję domenę, która do czegoś mi pasuje, a potem porzucam. I po jakimś czasie odgrzebuję i robię na tej domenie coś innego. To dlatego właśnie mój blog biznesoweinfo.pl ma taką głupią nazwę – bo to w ogóle nie miał być blog 🙂 Pierwsze dwa wpisy umieściłam tu po zakupie domeny, ale tak naprawdę prowadzenie bloga w takim kształcie jak teraz zaczęłam 22 listopada.

Początkowo umieszczałam sporo wpisów – miałam plan, by pojawiało się tu 5 tekstów tygodniowo.

2. Wpisy i komentarze

 • Między 22 listopada a 22 maja na blogu opublikowałam 55 wpisów, czyli niewiele ponad 9 miesięcznie.
 • Pierwszy komentarz pojawił się tu 3 stycznia, a więc po około półtora miesiąca od startu bloga. Dla mnie wynik był zadowalający 🙂
 • Do dziś komentarzy jest 248. To, co mnie cieszy, to fakt, że jest tu sporo osób komentujących co jakiś czas, a więc sporo stałych czytelników.
 • Na Facebooku polubiło moją stronę 135 osób. Nie inwestowałam w żadne płatne reklamy i nie zrobiłam nic poza zaproszeniem znajomych i umieszczeniem widżetu Facebooka na stronie.

3. Statystyki odwiedzin

O to często pytają mnie znajomi – ile osób odwiedza blog i jak to było na początku? Statystyki od samego początku mierzę w Google Analytics i to pozwala mi mniej więcej zorientować się nie tylko w tym ile osób czyta blog, ale też co czytają (jakie artykuły są najpopularniejsze), jak dużo czasu spędzają na blogu, skąd przychodzą (np. po jakich hasłach wchodzą z Google).

Oto kilka konkretów:

 • W pierwszym miesiącu istnienia na blog weszło 163 unikalnych użytkowników, którzy wygenerowali 576 odsłon. Szału nie ma, ale te liczby pozwoliły mi sądzić, że blog ma potencjał i żeby nie zniechęcać się do dalszego pisania.
 • Kolejny miesiąc był znacznie lepszy: 591 uu oraz 1961 odsłon.
 • Oglądalność bloga rośnie stopniowo, obecnie liczba unikalnych użytkowników przekracza 11 tysięcy miesięcznie, odsłon jest dwa razy tyle.
 • Najwięcej odwiedzających trafia tu z Google, na drugim miejscu są odwiedziny bezpośrednie, na trzecim RSS. Facebook jest dopiero na czwartym, ale to akurat mnie nie dziwi – wszystkie moje blogi notują raczej niewielki ruch z Facebooka.

 ile mozna zarobic na blogu

Wykres pokazuje, jak rośnie oglądalność nowego bloga z miesiąca na miesiąc, od pierwszego dnia istnienia przez kolejne pół roku.

4. Najpopularniejsze artykuły i ich odsłony

Okazuje się, że najwięcej osób wpada tu, żeby poczytać o pomysłach na biznes. Najpopularniejsze teksty z ostatniego półrocza to:

5. Ile można zarobić na blogu w pół roku?

I w końcu kilka danych dla tych, którzy chcą zarabiać na blogach i zastanawiają się, ile można zarobić na blogu i jak szybko pojawią się pierwsze pieniądze.

 • Na moim blogu zarabiam obecnie na trzy sposoby – przez Google AdSense, Nextclick oraz bezpośrednią sprzedaż powierzchni reklamowej.
 • Pierwsze pieniądze z AdSense pojawiły się dość wcześnie, bo 7 grudnia (zaledwie 2,5 tygodnia po uruchomieniu bloga), ale była to zawrotna kwota 41 groszy!
 • Od połowy stycznia (czyli ok. 2 miesiące od pierwszego wpisu) blog zarabia codziennie jakieś pieniądze, choć dalej są to kwoty raczej groszowe.
 • Przez pierwsze 6 miesięcy blog zarobił w Google AdSense 274 złote. Biorąc pod uwagę prób wypłaty, który wynosi obecnie zdaje się 300 zł, to lada dzień mogłabym wypłacać pieniądze 😉 Trzeba jednak przyznać, że zarobki znacząco rosną z każdym miesiącem – z tych 274 złotych aż 160 to zarobek z ostatniego miesiąca. Jeśli ta kwota już nie wzrośnie, to można założyć, że przez cały rok blog pozwoli mi uzbierać na skromne wakacje (ok. 1900 zł). Od tej kwoty trzeba wprawdzie zapłacić podatek dochodowy, ale on jest uzależniony od wielu innych czynników i nie ma potrzeby, by uwzględniać go w tych kalkulacjach.
 • Zarobki z Nextclick na tym tle wyglądają bardzo blado. Dzięki temu serwisowi zarobiłam na moim blogu zaledwie 15,28 przez pierwsze pół roku istnienia. Niestety nie widać, by sytuacja miała się poprawić, ale z usunięciem widżetu jeszcze poczekam.
 • Jeśli chodzi o bezpośrednią sprzedaż powierzchni – udało mi się zarobić w ten sposób 40 zł przez te pół roku.

 6. Wnioski i plany na przyszłość

Zauważyłam, że najlepsza oglądalność i najlepsze zarobki utrzymują się wtedy, gdy publikuję wpisy 3 razy w tygodniu. Tematów mi nie brakuje, więc chyba pora wziąć się do pisania 🙂

Jeśli chodzi o Google AdSense – widzę, że czeka mnie sporo pracy jeśli chodzi o optymalizację ułożenia reklam, bo CTR niektórych reklam nie jest dla mnie satysfakcjonujący. Po raz kolejny przekonuję się, że coś, co działa na blogu o jakiejś tematyce, wcale nie musi działać na blogu o innej tematyce. Te same reklamy, na tym samym szablonie mogą mieć zupełnie inne CTR-y, jeśli tematyka jest inna.

Dywersyfikacja przychodów – nad tym muszę popracować! Chętnie poczytam komentarze tych, którzy zarabiają na swoich blogach w inny sposób – może polecacie jakieś konkretne programy partnerskie? Dajcie znać!

Naucz się wyceniać zlecenia

Zapisz się na cykl 5 darmowych lekcji, a dowiesz się:

 • jaka jedna rzecz ma kluczowe znaczenie dla wielkości zarobków
 • bez czego nie warto zaczynać wyceny
 • jaki jeden trik da Ci szansę na większe zarobki
 • czego nie robi większość freelancerów
 

Zapisz się na bezpłatne lekcje i zacznij dobrze wyceniać swoją pracę!

Zdjęcie Agnieszki Skupieńskiej
O autorce: Agnieszka Skupieńska

Z wykształcenia polonistka, ale nigdy nie pracowałam w szkole. Jako freelancerka zaczęłam pracować w 2009 roku, pisząc teksty na zlecenie. Teraz uczę innych, jak zarabiać, nie wychodząc z domu. Mam też swój sklep internetowy, w którym można kupić akcesoria barmańskie.
Sprawdziłam, że praca w domu może być sposobem na życie. I to na całkiem niezłym poziomie 🙂

Subscribe
Powiadom o
guest

48 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Aneta
8 lat temu

Dzięki Agnieszko za podzielenie się tymi danymi, ja tez przeszłam niedawno na full time blogowanie i testuję różne programy partnerskie. Szukałam właściwie info jak wprowadzać linki partnerskie żeby przynosiły efekty. Ja np ostatnio wzięłam pod lupę ads4books. I tak w 2 tygodnie po sukcesywnym dodawaniu wspisow z linkami klikalność skoczyła z 2-4 klików do 127 z tymże z zerową konwersją. Zaraz będę przeszukiwać Twój blog w poszukiwaniu inspiracji..

Lukasz Moura
8 lat temu

Ciekawy jestem jak wyglądają statystki teraz.

LandOfLaces
7 lat temu

Właśnie ogłosiłam Cię (oraz ten wpis) moją blogowo-wyzwaniową inspiracją. Dziękuję, że dzieliłaś się swoimi statystykami i blogowymi wynikami.
Pozdrawiam serdecznie

ekonomiczny-wojownik.pl

Jak zwiększacie zasięgi?

Kamil
5 lat temu

Najpierw żeby zarobić trzeba stracić na reklamie albo na pozycjonowaniu strony, najgorsze wśród nowych przedsiębiorców jest myślenie że od razu chcą mieć dużo odwiedzin, zamiast powoli budować swoją potęgę 😀

Jakub
Jakub
3 lat temu

Mam pytanie. Bez reklam na blogu nie da się zarabiać? Chodzi mi o same odsłony, kiedy blog jest bardzo popularny i ma dużo odsłon, ale nie ma reklam, to za sama ilość odsłon nie ma żadnych profitów? Nie ma jakiejś takiej możliwości?

Weronika
Weronika
3 lat temu

Całkiem ciekawe. Chciałabym założyć zarabiającego bloga ale totalnie nie ogarniam jak się za to zabrać domeny hosting kreowanie bloga i to wszystko co pozwala zarabiać. a internet nie pomaga mi na tyle bym mogła pewnie stawiać pierwsze kroki 🙁