Franczyza za mniej niż 10 tysięcy – lista firm

utworzone przez | wrz. 25, 2014 | franczyza, Pomysły na biznes | 19 Komentarze

Pomysły na biznes dla kogoś, kto chce zainwestować niewielkie pieniądze (i swój czas), ale nie wie w co. Franczyza za mniej niż 10 tysięcy jest możliwa i to w wielu branżach.

Franczyza wielu ludziom kojarzy się przede wszystkim z McDonald’s i dużymi sieciami odzieżowymi. Żeby otworzyć własnego makdonalda potrzebujemy sporo gotówki – aż 1,2 miliona złotych! Ale nie każdy biznes prowadzony we franczyzie wymaga aż takich nakładów finansowych na starcie. W wielu branżach – na przykład w edukacji czy drobnych usługach – kwoty, jakie musimy zainwestować otwierając biznes są znacznie mniejsze. Za mniej niż 10 tysięcy można otworzyć we franczyzie szkołę angielskiego, stoisko z biżuterią, z książkami, a nawet… biuro matrymonialne! Niektóre franczyzy dostępne są już od 1,5 tys zł.

Dla tych, którzy szukają pomysłu na biznes z małym wkładem finansowym przygotowałam listę franczyz, w których franczyzodawcy deklarują minimalny wkład własny mniejszy niż 10 tysięcy złotych. Kwoty podaję za portalem franchising.pl

Franczyza za mniej niż 10 tysięcy – pomysły na biznes

 • Franczyza Tax Care – biuro rachunkowe oparte o technologie i innowacyjność. Inwestycja do 7 tyś, zwrot w ciągu 3 miesięcy – www.programpartnerski.taxcare.pl.
 • Trendy – wyspa z e-papierosami – 2 tys zł. – www.trendy.net.pl
 • Aromanti – wyspa z produktami zapachowymi (olejki, płyny do kominka, odświeżacze powietrza itp.) – 1,5 tys zł. – www.aromanti.pl
 • Archibald Kids – szkoła nauki języka angielskiego dla dzieci – 1,5 tys zł. – www.archibald.pl
 • Early Stage – szkoła języka angielskiego dla dzieci – 2-3 tys zł. – www.earlystage.pl
 • Internetowe przedszkole – e-monitoring do sal zabaw dla dzieci, 4999 zł – www.internetowe-przedszkole.pl
 • Moose Centrum Języków Obcych –  3 tys zł. – www.moose.pl
 • RoboCAMP – trening twórczości dla dzieci, do wykorzystania np. na obozach czy zajęciach pozaszkolnych – 6 tys zł. – www.robocamp.eu
 • TwójRobot – zajęcia z robotyki dla dzieci – od 3 tys zł. – www.TwojRobot.pl
 • AgencjaTlumaczen.pl – od 1,2 tys zł. – www.agencjatlumaczen.pl
 • Le Rêve – szkoła języka francuskiego – od 5 do 7 tys zł. – www.lereve.pl
 • InPost – placówka pocztowa – od 1 do 10 tys zł. – www.inpost.pl
 • Przyjazny Dietetyk – konsultacje dietetyczne – od 1,5 do 5 tys zł. – www.przyjazny-dietetyk.pl
 • SteamArt – mobilne myjnie parowe – 5 tys zł. – www.steamart.pl
 • Świat Singla – biuro matrymonialne – 4,5 tys zł. – www.swiat-singla.pl
 • TaniKurier.info – usługi kurierskie – 1050 zł. – www.TaniKurier.Info
 • Kancelarie Kredytowe – doradztwo kredytowe – od 5 tys zł. – www.kancelariekredytowe.pl
 • BK Solutions – reklama na torbach do pieczywa – 5 tys zł. – www.bksolutions.pl
 • Free TV – wydawanie bezpłatnej gazety z programem – 5 tys zł. + 2 tys zł na wydruk pierwszej gazety – www.freetv-gazeta.pl
 • mTlumaczenia.pl – biuro tłumaczeń – 8 tys zł. – www.mTlumaczenia.pl
 • Travel Point – biuro podróży – 5 tys zł. – www.travel-point.pl
 • ShipCenter – usługi kurierskie, poligrafia, wydruki 3D – od 3 tys zł. – www.shipcenter.pl

 

Myśląc o własnym biznesie franczyzowym trzeba pamiętać, że kwoty podane powyżej to przeważnie opłaty wstępne, koszty licencji dla danego biznesu. Franczyzobiorca musi zwykle doliczyć do tego jeszcze np. koszty wyposażenia lokalu, w którym działać będzie jego firma. Choć są i takie biznesy – jak np. mobilna myjnia parowa – które lokalu nie wymagają, więc całkowity koszt rozpoczęcia działalności jest znacznie niższy.

Warto pamiętać, że w wielu firmach, które oferują franczyzę płacimy nie tylko opłatę licencyjną na wstępie, ale też miesięczną opłatę – stałą lub uzależnioną od przychodów naszego biznesu. W zamian dostajemy przeważnie nie tylko możliwość działania pod sprawdzoną już marką, ale także know-how, materiały reklamowe, a nawet kompleksowe działania marketingowe dla naszego biznesu.

Która franczyza za mniej niż 10 tysięcy jest warta uwagi? Przyznam, że nie zainwestowałabym w biuro tłumaczeń czy biuro matrymonialne – nie sądzę, żeby w przypadku tego typu usług marka była aż tak ważna, że warto za nią płacić. Ale już wyspa z zapachami czy papierosami może całkiem nieźle funkcjonować np. w centrum handlowym w mieście, gdzie brakuje tego typu asortymentu w innych sklepach. Z pewnością biznes franczyzowy może się okazać świetnym pomysłem na start w przedsiębiorczość dla kogoś, kto nigdy nie prowadził własnego interesu – płacąc opłatę licencyjną dostajemy cały pakiet szkoleń i ktoś uczy nas, jak stawiać pierwsze kroki i jak zarobić na konkretnym pomyśle na biznes.

(współpraca)

„Nie do wiary, że dzielisz się tą wiedzą za darmo!”

 

Dowiedz się, co zrobiłam, żeby ponieść swoją stawkę za zlecenia jako freelancer aż o 450%!

Zebrałam w jednym miejscu swoje doświadczenia z prawie dekady pracy jako freelancer. Dołącz do BEZPŁATNEGO, 5-dniowego kursu, a wyślę Ci wskazówki jak maksymalizować zyski, pracując w domu.

Zdjęcie Agnieszki Skupieńskiej
Agnieszka Skupieńska

Z wykształcenia polonistka, ale nigdy nie pracowałam w szkole. Jako freelancerka zaczęłam pracować w 2009 roku, pisząc teksty na zlecenie. Teraz uczę innych, jak zarabiać, nie wychodząc z domu. Mam też swój sklep internetowy, w którym można kupić akcesoria barmańskie.
Sprawdziłam, że praca w domu może być sposobem na życie. I to na całkiem niezłym poziomie 🙂

Subscribe
Powiadom o
guest
19 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Maciej Trem
Maciej Trem
2 lat temu

A jakie są koszty otworzenia takiego sklepu na początku? Brzmi bardzo interesująco bo takich miejsc może rzeczywiście brakować, a tym bardziej jeżeli mają rzeczywiście dobre ceny.

Alicja Sikorska
Alicja Sikorska
2 lat temu

Faktyczna suma inwestycji uzależniona jest od cen w danym regionie.
Należy wziąć pod uwagę:
wynajęcie lokalu
wyposażenie
towar
Ryzyko związane z otwarciem placówki franczyzowej jest minimalne – 80%
kosztów to towar zakupiony na własność, w przypadku branży motoryzacyjnej to tak jak poprzednicy pisali zdecydowanie góruje marka Lucart 🙂 najnizsze ceny w kraju

Angrywaldeuszek
1 rok temu

Fajne propozycje i dostępne finansowo!

Tomek
Tomek
4 miesięcy temu

Według mnie franczyza jest spoko opcją dla osób, które nie mają zbyt dużo czasu i pieniędzy na rozwijanie swojego biznesu od zera. Pracując tak naprawdę dla kogoś, można sporo się nauczyć, co potem znacznie ułatwi otwarcie własnego biznesu. Na przykładzie żabki, znajomy 3 lata miał swoją Żabkę, po czym rozwiązał umowę i otworzył własny mały sklepik, w którym oferuje podobne produkty co w Żabce. Do tego ogarnął maszynę do hot dogów i teraz biznes znacznie lepiej się kręci niż na franczyzie.  Według mnie każdy, kto chce zacząć taki biznes, powinien przeczytać nieco o wadach tego rozwiązania. Polecam do tego ten… Czytaj więcej »