Franczyza za mniej niż 10 tysięcy – lista firm

utworzone przez | wrz 25, 2014 | franczyza, Pomysły na biznes | 19 Komentarze

Pomysły na biznes dla kogoś, kto chce zainwestować niewielkie pieniądze (i swój czas), ale nie wie w co. Franczyza za mniej niż 10 tysięcy jest możliwa i to w wielu branżach.

Franczyza wielu ludziom kojarzy się przede wszystkim z McDonald’s i dużymi sieciami odzieżowymi. Żeby otworzyć własnego makdonalda potrzebujemy sporo gotówki – aż 1,2 miliona złotych! Ale nie każdy biznes prowadzony we franczyzie wymaga aż takich nakładów finansowych na starcie. W wielu branżach – na przykład w edukacji czy drobnych usługach – kwoty, jakie musimy zainwestować otwierając biznes są znacznie mniejsze. Za mniej niż 10 tysięcy można otworzyć we franczyzie szkołę angielskiego, stoisko z biżuterią, z książkami, a nawet… biuro matrymonialne! Niektóre franczyzy dostępne są już od 1,5 tys zł.

Dla tych, którzy szukają pomysłu na biznes z małym wkładem finansowym przygotowałam listę franczyz, w których franczyzodawcy deklarują minimalny wkład własny mniejszy niż 10 tysięcy złotych. Kwoty podaję za portalem franchising.pl

Franczyza za mniej niż 10 tysięcy – pomysły na biznes

 • Franczyza Tax Care – biuro rachunkowe oparte o technologie i innowacyjność. Inwestycja do 7 tyś, zwrot w ciągu 3 miesięcy – www.programpartnerski.taxcare.pl.
 • Trendy – wyspa z e-papierosami – 2 tys zł. – www.trendy.net.pl
 • Aromanti – wyspa z produktami zapachowymi (olejki, płyny do kominka, odświeżacze powietrza itp.) – 1,5 tys zł. – www.aromanti.pl
 • Archibald Kids – szkoła nauki języka angielskiego dla dzieci – 1,5 tys zł. – www.archibald.pl
 • Early Stage – szkoła języka angielskiego dla dzieci – 2-3 tys zł. – www.earlystage.pl
 • Internetowe przedszkole – e-monitoring do sal zabaw dla dzieci, 4999 zł – www.internetowe-przedszkole.pl
 • Moose Centrum Języków Obcych –  3 tys zł. – www.moose.pl
 • RoboCAMP – trening twórczości dla dzieci, do wykorzystania np. na obozach czy zajęciach pozaszkolnych – 6 tys zł. – www.robocamp.eu
 • TwójRobot – zajęcia z robotyki dla dzieci – od 3 tys zł. – www.TwojRobot.pl
 • AgencjaTlumaczen.pl – od 1,2 tys zł. – www.agencjatlumaczen.pl
 • Le Rêve – szkoła języka francuskiego – od 5 do 7 tys zł. – www.lereve.pl
 • InPost – placówka pocztowa – od 1 do 10 tys zł. – www.inpost.pl
 • Przyjazny Dietetyk – konsultacje dietetyczne – od 1,5 do 5 tys zł. – www.przyjazny-dietetyk.pl
 • SteamArt – mobilne myjnie parowe – 5 tys zł. – www.steamart.pl
 • Świat Singla – biuro matrymonialne – 4,5 tys zł. – www.swiat-singla.pl
 • TaniKurier.info – usługi kurierskie – 1050 zł. – www.TaniKurier.Info
 • Kancelarie Kredytowe – doradztwo kredytowe – od 5 tys zł. – www.kancelariekredytowe.pl
 • BK Solutions – reklama na torbach do pieczywa – 5 tys zł. – www.bksolutions.pl
 • Free TV – wydawanie bezpłatnej gazety z programem – 5 tys zł. + 2 tys zł na wydruk pierwszej gazety – www.freetv-gazeta.pl
 • mTlumaczenia.pl – biuro tłumaczeń – 8 tys zł. – www.mTlumaczenia.pl
 • Travel Point – biuro podróży – 5 tys zł. – www.travel-point.pl
 • ShipCenter – usługi kurierskie, poligrafia, wydruki 3D – od 3 tys zł. – www.shipcenter.pl

 

Myśląc o własnym biznesie franczyzowym trzeba pamiętać, że kwoty podane powyżej to przeważnie opłaty wstępne, koszty licencji dla danego biznesu. Franczyzobiorca musi zwykle doliczyć do tego jeszcze np. koszty wyposażenia lokalu, w którym działać będzie jego firma. Choć są i takie biznesy – jak np. mobilna myjnia parowa – które lokalu nie wymagają, więc całkowity koszt rozpoczęcia działalności jest znacznie niższy.

Warto pamiętać, że w wielu firmach, które oferują franczyzę płacimy nie tylko opłatę licencyjną na wstępie, ale też miesięczną opłatę – stałą lub uzależnioną od przychodów naszego biznesu. W zamian dostajemy przeważnie nie tylko możliwość działania pod sprawdzoną już marką, ale także know-how, materiały reklamowe, a nawet kompleksowe działania marketingowe dla naszego biznesu.

Która franczyza za mniej niż 10 tysięcy jest warta uwagi? Przyznam, że nie zainwestowałabym w biuro tłumaczeń czy biuro matrymonialne – nie sądzę, żeby w przypadku tego typu usług marka była aż tak ważna, że warto za nią płacić. Ale już wyspa z zapachami czy papierosami może całkiem nieźle funkcjonować np. w centrum handlowym w mieście, gdzie brakuje tego typu asortymentu w innych sklepach. Z pewnością biznes franczyzowy może się okazać świetnym pomysłem na start w przedsiębiorczość dla kogoś, kto nigdy nie prowadził własnego interesu – płacąc opłatę licencyjną dostajemy cały pakiet szkoleń i ktoś uczy nas, jak stawiać pierwsze kroki i jak zarobić na konkretnym pomyśle na biznes.

(współpraca)

Sposób na freelance bez stresu: dywersyfikacja

Pobierz darmową listę 40 pomysłów na dywersyfikację dla freelancera. Pomysły podzieliłam na 4 grupy:

 • praca z klientami
 • wynajem w małym biznesie
 • zarabianie na wiedzy
 • bycie twórcą
 

Pobierz bezpłatną listę i zbuduj dodatkowe źródło dochodu!

Zdjęcie Agnieszki Skupieńskiej
O autorce: Agnieszka Skupieńska

Z wykształcenia polonistka, ale nigdy nie pracowałam w szkole. Jako freelancerka zaczęłam pracować w 2009 roku, pisząc teksty na zlecenie. Teraz uczę innych, jak zarabiać, nie wychodząc z domu. Mam też swój sklep internetowy, w którym można kupić akcesoria barmańskie.
Sprawdziłam, że praca w domu może być sposobem na życie. I to na całkiem niezłym poziomie 🙂

Subscribe
Powiadom o
guest

19 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Ship Center Pola
9 lat temu

Witam,
Chyba zostaliśmy pominięci. Również Ship Center w ofercie Partner oferuje dołączenie do sieci za 3 tys zł (warunek, trzeba być przedsiębiorcą i prowadzić już lokal) lub jako Franczyzobiorca za 11 tys zł netto.
Zapraszamy do poznania szczegółów.
pozdrawiamy

trackback

[…] Franczyza, np. Pizza Bus lub jeden z pomysłów na franczyzowy biznes do 10 tysięcy złotych. […]

franco33
franco33
7 lat temu

Czy ogólnie opłacalne jest znaczne inwestowanie we franczyzę na start? np. w przypadku duzych sklepów?

Lody Lida
7 lat temu

Agnieszko a czy mogłabyś powiedzieć dokładniej dlaczego uważasz biuro tłumaczeń za kiepski pomysł na franczyzę? I dlaczego to gorszy pomysł niż np. wyspa z zapachami?

Barbara Gutek
Barbara Gutek
6 lat temu

Czy osoba, która pisała ten artykuł w ogóle sprawdzała te firmy. Weszłam w pierwszą lepszą stronę tj. wybrałam http://www.internetowe-przedszkole.pl, by z ciekawości zobaczyć co to jest. I nie mówcie mi że to poważna firma. To jakaś ściema.

Urszula Poszumska
Urszula Poszumska
6 lat temu

ceny z kosmosu. Czego to są ceny? Licencji miesięcznej, pakietu startowego, zakupu wyposażenia? Bo np. Twój Robot informuje, że potrzeba od 25 do 50 tys złotych. Podejrzewam, że przy szkołach będzie podobnie. Lokal, sprzęt, pracownicy…

Janek231
Janek231
5 lat temu

Aby otworzyć franczyzę instytucji finansowej wystarczy kilkanaście tysięcy złotych, a inwestycja szybko się zwraca. Koszty dotyczą głównie wyposażenia lokalu. Porównajcie sobie oferty finas, ques, czy kredytok. Myślę, że opłaca się taka inwestycja.

Adrian Toporowicz
Adrian Toporowicz
5 lat temu

Lucart ma dobrą franczyze i nie wymaga dużego wkładu finansowego, a zyski pewne bo mają najtańsze części samochodowe w kraju. Ja mam od prawie roku sklep motoryzayjny w tej franczyzie – zysk pewny w dużej mierze właśnie dzięki tego, że są niskie ceny

Aneta Mazurek
Aneta Mazurek
5 lat temu

Lucart Automotive mogę polecić, bardzo dobra franczyza. Prowadzimy razem z mężem sklep motoryzacyjny w tej franczyzie. Marka Lucart daje dobre ceny hurtowe i dlatego możemy sobie pozwolić na wystawienie produktów w niskich cenach dzięki czemu klientów nie brakuje.

Aneta Mazurek
Aneta Mazurek
5 lat temu

Lucart Automotive mogę polecić, bardzo dobra franczyza. Prowadzimy razem z mężem sklep motoryzacyjny w tej franczyzie. Marka Lucart daje dobre ceny hurtowe i dlatego możemy sobie pozwolić na wystawienie produktów w niskich cenach dzięki czemu klientów nie brakuje.