Coś rozwojowego, trochę powieści, trochę grozy, trochę pieniędzy, trochę medycyny, trochę romansu – każdy znajdzie coś dla siebie 🙂
Staram się utrzymać tempo czytania 1 książki tygodniowo i staram się, by książki rozwojowe mieszały się z czymś lekkim, co czytam dla rozrywki. Z książek przeczytanych w czasie ostatnich dwóch lat wybrałam kilkanaście pozycji, które mogę polecić z czystym sumieniem. 9 rozwojowych, skupionych wokół tematyki pieniędzy, biznesu, marketingu i 9 lekkich, do poczytania na plaży – ale wciągających!
Część 1: 9 książek rozwojowych (biznes, finanse i pokrewne)
Wśród książek rozwojowych zgromadziłam trochę różnych pozycji z różnych dziedzin – coś dla szukających informacji o rozwoju własnej marki w sieci, coś dla tych, którzy potrzebują edukacji finansowej, coś inspirującego o biznesie. I coś dla tych, którzy chcieliby zgromadzić duży majątek.
Wszystkie te inspirujące książki przeczytałam, każda z nich zawiera coś, co dla mnie było odkrywcze, przydatne, w każdej zaznaczałam podczas czytania wiele fragmentów. Niektóre z nich kupiłam znajomym w prezencie, bo są naprawdę świetne.
Klikając na obrazek – okładkę książki, zostaniesz przeniesiony do mojej krótkiej recenzji i informacji, gdzie możesz najtaniej kupić książkę.
![]() |
„Zarobić milion idąc pod prąd” (J. B. Bączek)
Dla kogo? Dla każdego, kto ma koło 30 lat lub mniej i chciałby poczuć motywacyjnego kopa! |
![]() |
„7 kroków do własnej firmy” (T. Bisewski)
Dla kogo: Dla każdego, kto prowadzi swoją firmę lub dopiero będzie ją zakładał. |
![]() |
„Niskobudżetowy startup” (Ch. Guillebeau)
Dla kogo: Dla wszystkich, którzy marzą o własnym biznesie, ale nie mają środków na start. |
![]() |
„100 potwornych opowieści o pieniądzach” (M. Samcik)
Dla kogo? Dla osób, które nie czytały nigdy żadnej książki o finansach osobistych lub chcą poszerzyć swoją wiedzę o pieniądzach. |
![]() |
„Twoja e-platforma” (M. Hyatt)
Dla kogo? Dla blogerów pozycja obowiązkowa. Freelancerom też będzie pomocna. |
![]() |
„Bogaty albo biedny. Po prostu różni mentalnie” (T. Harv Eker)
Dla kogo? Dla każdego, kto nie godzi się na to, co ma i chciałby od życia czegoś więcej. |
![]() |
„Filozofia kaizen” (R. Mauer)
Dla kogo? Dla wszystkich, którzy chcieliby zmienić coś w jakimś obszarze życia (schudnąć, poprawić relacje z bliskimi, zacząć oszczędzać, efektywnie się uczyć). |
![]() |
„Fastlane milionera” (MJ Demarco)
Dla kogo? Dla osób, które chcą poznać zupełnie inne spojrzenie na bogactwo. Pozycja bardziej obowiązkowa niż kultowa książka Kiyosakiego. |
![]() |
„Sekrety amerykańskich milionerów” (W. D. Danko, T. Stanley)
Dla kogo? Dla każdego, kogo inspirują historie prawdziwych ludzi. Dla osób, które uczą się, podpatrując innych. |
W drugiej części poradnika „Co czytać latem?” opowiem o powieściach, które nie mają nic wspólnego z rozwojem, ale są przyjemnymi, wciągającymi czytadłami na lato.
I jeszcze prośba na koniec: znasz jakieś motywujące, rozwijające, inspirujące książki z pokrewnej tematyki, przydatną freelancerom, blogerom, albo po prostu osobom, które interesują się finansami, rozwojem osobistym itp? Poleć ją koniecznie w komentarzu! Na mojej liście do przeczytania jest coraz mniej pozycji i mam nadzieję, że dzięki Wam będę miała znowu co czytać 🙂
Aha i jeszcze jedno: moja książka „Zostań freelancerem” jest już dostępna jako e-book. Więcej informacji o niej znajdziesz tutaj: „Zostań freelancerem„.
Z wykształcenia polonistka, ale nigdy nie pracowałam w szkole. Jako freelancerka zaczęłam pracować w 2009 roku, pisząc teksty na zlecenie. Teraz uczę innych, jak zarabiać, nie wychodząc z domu. Mam też swój sklep internetowy, w którym można kupić akcesoria barmańskie.
Sprawdziłam, że praca w domu może być sposobem na życie. I to na całkiem niezłym poziomie 🙂
Dzięki za polecenia. Która szczególnie przypadła ci do gustu Agnieszko?
Właściwie to wszystkie. Ale chyba najszybciej pochłonęłam i najwięcej wyniosłam z książek Bączka, Demarco i Harva Ekera.
Uważasz, że wpływają na podejmowane przez ciebie decyzje zawodowe?
Właściwie to tak. Od kiedy zaczęłam czytać dużo książek rozwojowych, coraz bardziej skłaniam się ku temu, żeby powoli rezygnować z usług na rzecz własnych produktów. Każda taka książka popycha mnie w tym kierunku i motywuje, żeby pracować nad tymi produktami szybciej, bo tylko sprzedając produkty można to robić na dużą skalę i nie zawsze trzeba być obecnym w procesie sprzedaży (teraz czytam akurat 4-godzinny tydzień pracy, to już w ogóle rozkminiam, jak tu wyeliminować siebie ze swojego biznesu ;)).
Bo wydaje mi się z obserwacji, że masz faktycznie taką możliwość, by delegować już część zleceń dalej. Będę stalkował dalej z ukrycia trzymają kciuki.
No 5 książek z tej listy już czytałem i warte polecenia!
Pytanie z innej beczki: O co chodzi z tym pieskiem na końcu artykułu?
Polecam na początku przeczytać wszystkie książki Roberta Kiyosaki. Jak ktoś dopiero zaczyna powinien własnie zacząć od tego autora.
O nic konkretnego 🙂 jakieś zdjęcie musi być, a wolę zwierzęta niż jakieś pieniądze czy anonimowych ludzi.
Pieseła to ty szanuj. Lubię te wstawki Agnieszki świadczące o poczuciu humoru / dystansie 🙂
Ps. Ten wpis / format jest nieczytelny z komórki. Ucina boki przy opisie książek.
Dzięki za cynk.
Ok, dzięki za cynk 🙂
Nie znam ani jednej – dzięki za polecenia 😉
Już kilka razy widziałem dobre opinie o książcę p. Bączka ale w końcu przekonałaś mnie 🙂 Książka zakupiona z linka także mam nadzieję że wpadnie Ci chociaż pare groszy 🙂 Dzięki za polecenia i pozdrawiam
Super, na pewno nie będziesz żałował!
a ja czytam „Introwertyzm to zaleta” Marti Olsen Laney i dochodzę do wniosku, że praca zdalna w domu to doskonałe rozwiązanie dla introwertyków 🙂
Nie czytałam, ale w zupełności zgadzam się z Twoim zdaniem!
Książka Ekera pozytywnie mnie zaskoczyła. Spodziewałam się wyłącznie motywacyjnej paplaniny, a wyłowiłam stamtąd sporo cennych myśli i wskazówek (choć oczywiście motywacyjnej papki też jest tam sporo…). „Filozofię kaizen” mogę śmiało polecić każdemu, kto ma w sobie choć trochę cierpliwości do tego, by doczekać się efektów wprowadzanych zmian. Maurer pokazuje ciekawy, intrygujący i co najważniejsze – skuteczny sposób na to, by zmieniać nawyki w sposób jak najmniej inwazyjny i przytłaczający. A w tej chwili czytam Agnieszko książkę „Fenomen poranka” – nie wiem, czy o niej słyszałaś? 🙂 Znów spodziewałam się motywacyjnego bełkotu bez konkretu i znów pozytywnie się zaskoczyłam 😉 Okazuje… Czytaj więcej »
Nie słyszałam o „Fenomenie poranka”, muszę sobie zanotować ten tytuł na przyszłość, dzięki!
Jeszcze w lipcu będzie u mnie na blogu pełna recenzja, ale i tak już polecam 😉
Muszę się właśnie zabrać za książki biznesowe, fajnie mieć taką ściągę 😀
I kiedy już myślę, że zamknęłam budżet na ten miesiąc i wszystkie wydatki mam zaplanowane to pojawia się taki wpis. Ech… 🙂 Dzięki, nie słyszałam o żadnej z tych książek, a teraz zanotowałam przynajmniej 5 tytułów, które czuję, że „muszę” kupić 😀
Agnieszka lista genialna! w dodatku link do sklepu gdzie można kupić najtaniej świetne rozwiązanie! 🙂 ja od siebie polecam szczerze „Kreatywność na zawołanie” Todd Henry i „Zapytaj Garryego” Gary Vaynerchuk 🙂 nie da się ich krótko opisać po prostu trzeba przeczytać!
Zapomniałam o pozycji, którą jest największym „must read” według mnie: „Jak zdobyć przyjaciół i zjednać sobie ludzi” Dale Carnegie. Tytuł być może nie brzmi zachęcająco, sama byłam raczej sceptycznie nastawiona, gdy brałam ją pierwszy raz do ręki, ale swoją mądrością powaliła mnie na kolana. Niesamowicie przedstawia w jaki sposób zbudować i utrzymywać dobre relacje z ludźmi, jak sobie radzić w różnych, trudnych sytuacjach, w tym również ze swoimi klientami i kontrahentami 🙂 to jedna z tych książek, którą czyta się więcej niż jeden raz! 😉
Wiele dobrego słyszałam o tej książce, muszę w końcu przeczytać 🙂 Dzięki za przypomnienie!
Ja lubię sensacyjne książki i na urlopie planuję przeczytać tę -https://virtualo.pl/ebook/wyspa-camino-i239984/ John Grisham to świetny pisarz, więc wiem, że się nie zawiodę, kilka pozycji jego autorstwa już czytałam i były mega!