Zarabianie na blogu: podsumowanie stycznia 2014

utworzone przez | lut 3, 2014 | Zarabianie na blogu | 20 Komentarze

W styczniu poprzeczka, jaką sobie postawiłam, była dość wysoko, a plan pracy zakładał dużo rzeczy do zrobienia.

Jak pisałam na początku stycznia w podsumowaniu zarobków w grudniu, żeby osiągnąć swój cel (czyli zarabiać na blogach średnią krajową), muszę co miesiąc zwiększać przychody z Adsense o przynajmniej 10%, a punktem wyjściowym były zarobki listopadowe. W styczniu plan przychodów z Adsense zakładał więc niespełna 1700 zł brutto (bez VAT, ale z podatkiem dochodowym).

Jak minął styczeń?

W styczniu trochę zmieniła się moja sytuacja jeśli chodzi o pracę w domu, a mianowicie nie grozi mi już samotność. Do naszej dwuosobowej rodziny dołączyła ośmiomiesięczna Spacja, mieszaniec labradora z huskym i pewnie jeszcze czymś po drodze. Zamiast siedzieć cały dzień przed komputerem, muszę wychodzić na spacery 🙂

Jeśli chodzi o blogi: na moich blogach opublikowałam (a właściwie powinnam powiedzieć: opublikowaliśmy, bo nad blogami pracujemy we dwoje) 52 wpisy, ale uczciwie muszę przyznać, że nie wszystkie napisałam sama – moja druga połowa wzięła się ostro do roboty w tym miesiącu. Ponadto żeby osiągnąć zamierzony cel finansowy, rozszerzamy nieco tematykę i założyliśmy 2 kolejne blogi z innych branż niż te, które prowadziliśmy dotychczas.

Kanały na YT póki co dalej leżą i wagarują 😉

Zarobki w styczniu:

 • Prolink: 66,99 zł
 • NextContent: 35 zł
 • Adsense: 2003,80 zł
 • Adsense (YT): 44,11 zł
 • Ads4books: 13,34 zł
 • NextClick:  48,72 zł

Razem: 2211,96 zł

Podane kwoty spisuję z paneli, są to kwoty przed odliczeniem podatków VAT i dochodowego. Zestawienie nie uwzględnia umów podpisanych z reklamodawcami bez pośrednictwa sieci partnerskich.

Uwagi:

 • Zaskoczył mnie w tym miesiącu NextClick. Kilka razy widziałam na swoich blogach reklamę świetnie dopasowaną do tematyki stroni i w tych dniach faktycznie zauważyłam więcej kliknięć w reklamy. Trzymam kciuki, żeby ekipie NextClicka udało się namówić do współpracy więcej reklamodawców, bo to całkiem przyjemny sposób na zarobienie paru złotych.
 • Ponadto testowałam program WebePartners jako alternatywę dla Ads4books, ale nie wygenerował mi żadnej prowizji. Doszłam do wniosku, że podmienię linki partnerskie z powrotem na Ads4books i sprawdzę, czy mimo ubogiego regulaminu i panelu sieć jest wypłacalna. Mają sporo księgarni, więc jako program do polecania książek Ads4books jest niezrównane.
 • Adsense o dziwo też trzyma poziom z grudnia, mimo iż spodziewałam się znacznego spadku. Suma, jaką wygenerowały reklamy znacznie przekracza tę, którą sobie zaplanowała. Bardzo, bardzo mnie to cieszy!
 • W Nextcontent poszło mi znowu słabiej, ale to chyba wynik ostatniej aktualizacji pagerank (bo tam właśnie pagerank ma znaczenie). Jeden z moich blogów, który miał PR 3, po aktualizacji ma 2 i mam wrażenie, że zainteresowanie publikacjami przez to spadło.

A jak tam u Was zarobki w styczniu?

 Czytaj także: Zarabianie na blogu: podsumowanie grudnia 2013

Sposób na freelance bez stresu: dywersyfikacja

Pobierz darmową listę 40 pomysłów na dywersyfikację dla freelancera. Pomysły podzieliłam na 4 grupy:

 • praca z klientami
 • wynajem w małym biznesie
 • zarabianie na wiedzy
 • bycie twórcą
 

Pobierz bezpłatną listę i zbuduj dodatkowe źródło dochodu!

Zdjęcie Agnieszki Skupieńskiej
O autorce: Agnieszka Skupieńska

Z wykształcenia polonistka, ale nigdy nie pracowałam w szkole. Jako freelancerka zaczęłam pracować w 2009 roku, pisząc teksty na zlecenie. Teraz uczę innych, jak zarabiać, nie wychodząc z domu. Mam też swój sklep internetowy, w którym można kupić akcesoria barmańskie.
Sprawdziłam, że praca w domu może być sposobem na życie. I to na całkiem niezłym poziomie 🙂

Subscribe
Powiadom o
guest

20 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Magda
10 lat temu

O dzizas, co za idealnie piękny pies! I to imię! My też myślimy nad psem – Goldenem. Ma mieć na imię Regon 🙂

Gratuluję zarobków z AdSense, bo o tyle, o ile w Prolinku zarabiam znacznie więcej od Ciebie (400 zł), to w Adsense duuuużo duuuużo mniej (400 zł :(…)

mmx
mmx
10 lat temu

Ładne zarobki, gratulacje! Można wiedzieć, o ile to nie tajemnica, jaka tematyka blogów?

Zarabiamy na lokatach
10 lat temu

Prawdę mówiąc to zarobki w AdSense to nie są takie jak kiedyś, ale Tobie to bardzo dobrze wychodzi i tak trzymaj 😉

Igor
10 lat temu

Cześc. Pierwszy raz tu jestem 🙂
Zarobki które podajesz są z tylko tergo bloga, czy kilku?

Paweł Stopka
10 lat temu

Gratuluję zarobków, jesteś kolejną osobą, która potwierdza, że się da zarobić :)- liczę na to że to będzie dla wielu osób inspiracja do działania. Dostaję dużo maili o tym jak dorobić, więc zacznę ich przekierowywać do Ciebie, do Michała z bloga o oszczędzaniu i znajdzie się parę jeszcze osób :D. @Magda ryzykuje dając prolinka i adsense razem- ja z prolinka mam 325 zł na dzień dzisiejszy, ale tego nie wybieram, tylko inwestuje w pozycje innych stron , doszło parę złotych za sprzedaż produktów, z adsense zabrakło mi 8 zł do wypłaty progu 😀 – 300zł hehe, więc zbieram ten miesiąc,… Czytaj więcej »

Jacek Pastuszko
10 lat temu

Gratuluję.
Swoimi wynikami obalasz mit , że na blogu nie da się zarobić. Choć znając życie pewnie niejeden powie, że można wpisać dowolne liczby.
Najważniejsze to robić swoje. Zarobki przyjdą z czasem i będą rosły.
Pozdrawiam,
Jacek Pastuszko

Tomek
10 lat temu

Nieźle, co więcej czytam, tym większe zarobki widzę 🙂 Gratuluję takiego zarobku w miesiąc, bardzo dobry wynik. Więc mam kolejny blog, do obserwacji 🙂 Wiadomo : Uczyć się od mistrza, aby później go przerosnąć 😉 Życzę jeszcze większych zarobków w kolejnym miesiącu.

finek
10 lat temu

A może się pochwalisz na jakich blogach tak zarabiasz? 🙂 zawsze człowiek jakieś wnioski wyciągnie 🙂

Konta bankowe
10 lat temu

Świetny wynik szczególnie z adsence. Pamiętam czasy 2006-2008 kiedy takie zarobki w tym systemie naprawdę nie były trudne do osiągnięcia. Obecnie jest dużo ciężej a Ty dajesz radę. Szczerze gratuluję.

Jedno pytanie oczywiście jeśli nie możesz nie odpowiadaj. Z jakiego ruchu generujesz taki dochód z adsence? Ile unikalnych wejść miesięcznie ze wszystkich stron?

Mateusz
10 lat temu

Wow, świetne wyniki ! Blogi, z którymi autorzy chętnie się dzielą wynikami finansowymi wydają się bardziej poczytne i lubiane 🙂 Zyskując dzięki temu wielu lojalnych fanów.