Wiosna już w pełni, więc coraz mniej chętnie człowiek siedzi przy komputerze. Ale zestawienie zarobków z marca samo się nie napisze 🙂 Zapraszam na comiesięczny cykl – Zarabianie na blogu: podsumowanie marca 2014.

Marzec był dla mnie wyjątkowo pracowity. Nie wiem na czym to polega, ale w pracy freelancera są takie miesiące, w których człowiek obija się z nudów od ścian, a są takie, w których nie wie, w co ręce włożyć. Marzec zdecydowanie należy do tych drugich 🙂 Dla mnie to oczywiście dobra wiadomość, bo im więcej zleceń, tym więcej faktur pod koniec miesiąca.

Niestety im więcej zleceń tym mniej czasu na pisanie na swoich blogach. Ale trudno – odbije się to w innych miesiącach. Zapraszam na podsumowanie marca.

Jak minął marzec?

W marcu na wszystkich naszych blogach opublikowaliśmy 29 postów. Z miesiąca na miesiąc tendencja spadkowa 😉 W tym miesiącu nie było nic z Nextcontent, więc wszystko to nasze teksty.

Na YT bez zmian – żadnych nowych filmów.

Zarobki w marcu:

  • Prolink: 65,07 zł
  • NextContent: 0 zł
  • Adsense: 2 230,55 zł
  • Adsense (YT): 36,94 zł
  • Ads4books: 0 zł
  • NextClick:  248,28 zł

Razem: 2580,84

Podane kwoty spisuję z paneli, są to kwoty przed odliczeniem podatków VAT i/lub dochodowego. Zestawienie nie uwzględnia umów podpisanych z reklamodawcami bez pośrednictwa sieci partnerskich.

Uwagi:

  • Kwota zarobiona w tym miesiącu jest aż o ponad 500 zł większa niż miesiąc temu! Częściowo to zasługa miesiąca dłuższego o trzy dni, ale nie tylko.
  • Na jednym z blogów zmieniliśmy szablon i popracowaliśmy trochę nad optymalizacją reklam AdSense. Tak jak pisałam w poście o 7 czynnikach, które mają największy wpływ na wielkość zarobków – zarówno szablon, jak i rozmieszczenie reklam częściowo decydują o tym, ile zarabiamy na naszych stronach. W przypadku mojego bloga ta zmiana szablonu i ułożenia reklam przyniosła wzrost RPM o prawie 50%. A ponieważ miała miejsce w połowie miesiąca, to spodziewam się w kwietniu osiągnąć jeszcze lepszy wynik, jeśli chodzi o AdSense.
  • Zachęcona coraz bardziej obiecującymi wynikami NextClicka zdecydowałam o dodaniu tego widżetu do wszystkich blogów (do tej pory był na 2). Efekty widać gołym okiem – prawie 250 zł w miesiąc to już kwota, którą nie wstyd się pochwalić 🙂

A jak tam u Was moi drodzy?

Jeśli ktoś z czytelników-blogerów prowadzi na swoim blogu podobne zestawienia, albo zna innych blogerów, którzy to robią regularnie, niech koniecznie podzieli się linkiem w komentarzu.

16
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x