Zarabianie na blogu: podsumowanie marca 2014

utworzone przez | kwi 1, 2014 | Zarabianie na blogu | 16 Komentarze

Wiosna już w pełni, więc coraz mniej chętnie człowiek siedzi przy komputerze. Ale zestawienie zarobków z marca samo się nie napisze 🙂 Zapraszam na comiesięczny cykl – Zarabianie na blogu: podsumowanie marca 2014.

Marzec był dla mnie wyjątkowo pracowity. Nie wiem na czym to polega, ale w pracy freelancera są takie miesiące, w których człowiek obija się z nudów od ścian, a są takie, w których nie wie, w co ręce włożyć. Marzec zdecydowanie należy do tych drugich 🙂 Dla mnie to oczywiście dobra wiadomość, bo im więcej zleceń, tym więcej faktur pod koniec miesiąca.

Niestety im więcej zleceń tym mniej czasu na pisanie na swoich blogach. Ale trudno – odbije się to w innych miesiącach. Zapraszam na podsumowanie marca.

Jak minął marzec?

W marcu na wszystkich naszych blogach opublikowaliśmy 29 postów. Z miesiąca na miesiąc tendencja spadkowa 😉 W tym miesiącu nie było nic z Nextcontent, więc wszystko to nasze teksty.

Na YT bez zmian – żadnych nowych filmów.

Zarobki w marcu:

 • Prolink: 65,07 zł
 • NextContent: 0 zł
 • Adsense: 2 230,55 zł
 • Adsense (YT): 36,94 zł
 • Ads4books: 0 zł
 • NextClick:  248,28 zł

Razem: 2580,84

Podane kwoty spisuję z paneli, są to kwoty przed odliczeniem podatków VAT i/lub dochodowego. Zestawienie nie uwzględnia umów podpisanych z reklamodawcami bez pośrednictwa sieci partnerskich.

Uwagi:

 • Kwota zarobiona w tym miesiącu jest aż o ponad 500 zł większa niż miesiąc temu! Częściowo to zasługa miesiąca dłuższego o trzy dni, ale nie tylko.
 • Na jednym z blogów zmieniliśmy szablon i popracowaliśmy trochę nad optymalizacją reklam AdSense. Tak jak pisałam w poście o 7 czynnikach, które mają największy wpływ na wielkość zarobków – zarówno szablon, jak i rozmieszczenie reklam częściowo decydują o tym, ile zarabiamy na naszych stronach. W przypadku mojego bloga ta zmiana szablonu i ułożenia reklam przyniosła wzrost RPM o prawie 50%. A ponieważ miała miejsce w połowie miesiąca, to spodziewam się w kwietniu osiągnąć jeszcze lepszy wynik, jeśli chodzi o AdSense.
 • Zachęcona coraz bardziej obiecującymi wynikami NextClicka zdecydowałam o dodaniu tego widżetu do wszystkich blogów (do tej pory był na 2). Efekty widać gołym okiem – prawie 250 zł w miesiąc to już kwota, którą nie wstyd się pochwalić 🙂

A jak tam u Was moi drodzy?

Jeśli ktoś z czytelników-blogerów prowadzi na swoim blogu podobne zestawienia, albo zna innych blogerów, którzy to robią regularnie, niech koniecznie podzieli się linkiem w komentarzu.

Sposób na freelance bez stresu: dywersyfikacja

Pobierz darmową listę 40 pomysłów na dywersyfikację dla freelancera. Pomysły podzieliłam na 4 grupy:

 • praca z klientami
 • wynajem w małym biznesie
 • zarabianie na wiedzy
 • bycie twórcą
 

Pobierz bezpłatną listę i zbuduj dodatkowe źródło dochodu!

Zdjęcie Agnieszki Skupieńskiej
O autorce: Agnieszka Skupieńska

Z wykształcenia polonistka, ale nigdy nie pracowałam w szkole. Jako freelancerka zaczęłam pracować w 2009 roku, pisząc teksty na zlecenie. Teraz uczę innych, jak zarabiać, nie wychodząc z domu. Mam też swój sklep internetowy, w którym można kupić akcesoria barmańskie.
Sprawdziłam, że praca w domu może być sposobem na życie. I to na całkiem niezłym poziomie 🙂

Subscribe
Powiadom o
guest

16 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Marcin Górski
10 lat temu

Ładny wynik 🙂 gratuluję, ja jakoś nie mogę przerobić adSensa na złotówki, znacznie lepiej radze sobie z innymi programami. Chyba muszę popracować nad skonfigurowaniem tych reklam

Dominik
10 lat temu

Gratuluje wyników, u mnie na jednym blogu to ledwo 60 złotych z adsense

Krzysiek
10 lat temu

Zawsze mi imponowało, że ludzie są w stanie konsekwentnie prowadzić strony i blogi. Jak to robisz, że potrafisz się za to zabrać? Ja osobiście, o ile z wykonywaniem zleceń „bezpośrednich” – od klienta – nie mam problemów, ale kiedy przychodzi zrobić coś dla siebie, z odroczonym terminem płatności, wcale nie jest to takie proste.

Leon
10 lat temu

Ekstra wyniki.

Jeśli chodzi o mnie to coraz bardziej przekonuję się do Nextclicka. Mogę powiedzieć, że czasami lepiej on wypada niżeli AdSense! 🙂

Leon.

Magda
10 lat temu

Gratuluję wyniku i dużej ilości pracy 🙂

Ja niestety z AdSense dalej leżę. Muszę się w końcu zmotywować i jakoś te reklamy pooptymalizować.

Artur Trzcionkowski
10 lat temu

Możesz powiedziexć ile wpisów zrobiłaś w marcu? 🙂

Magda
10 lat temu

Nie chciałabym się niecierpliwić i robić Ci presji, ale… Gdzie nowy wpis?! 😛

Łukasz
10 lat temu

Bardzo ładne wyniki, najbardziej zachęciło mnie AdSense, dodałem kod na swojej stronie i jestem teraz ciekaw efektów :))

J
J
10 lat temu

NextClick testuję od tygodnia.
Ale ciekawi mnie czy na jednej stronie można umieścić Kod Seopilot i Prolink. Czy nie będzie to za duże „obciążenie” strony linkami?

Łukasz
10 lat temu

Można się jeszcze dowiedzieć na jakich stronach zarabiasz? 😉