Bardzo pracowity maj właśnie się skończył, więc zapraszam na comiesięczne podsumowanie. Zarabianie na blogu: podsumowanie maja 2014.

Maj okazał się dla mnie rekordowy jeśli chodzi o zlecenia, z których utrzymuję się jako freelancer. Było ich dużo, z różnych źródeł i za całkiem przyjemne pieniądze, ale i czasu trzeba było poświęcić niemało, nawet wieczorami i w weekendy, co bardzo rzadko mi się zdarza. Ale już widzę, że czerwiec będzie nieco luźniejszy i będę mogła poświęcić więcej czasu na blogowanie 🙂

Jak minął maj?

Łącznie na blogach umieściliśmy 31 wpisów. Więcej niż ostatnio, ale pojawiły się 2 z Nextcontentu i kilka zleconych tekstów, więc moich autorskich było mniej.

Na YT bez zmian – żadnych nowych filmów.

Zarobki w maju:

  • Prolink: 75,86 zł
  • NextContent: 82 zł
  • Adsense:  2370,27 zł
  • Adsense (YT): 47,52 zł
  • Ads4books: 0 zł
  • NextClick:  165,55 zł

RAZEM: 2741,20 zł

Podane kwoty spisuję z paneli, są to kwoty przed odliczeniem podatków VAT i/lub dochodowego. Zestawienie nie uwzględnia umów podpisanych z reklamodawcami bez pośrednictwa sieci partnerskich.

Uwagi:

  • To, co najbardziej mnie cieszy to stopniowe zwiększenie oglądalności i zarobków, jakie generuje blog, który właśnie czytasz. Szczegółowe case study dotyczące zarobków z bloga przez pierwsze pół roku jest tutaj: Ile można zarobić na blogu w pół roku i inne statystyki. Okazuje się, że po pół roku blog spokojnie zarabia już na siebie – na domenę, a nawet na serwer, na którym stoją pozostałe serwisy. I jest szansa na więcej.
  • Czerwiec to ostatni miesiąc tego półrocza i coraz bliżej już do daty, na którą wyznaczyłam sobie cel na to pół roku. Pisałam o tym w podsumowaniu grudnia – chciałabym, żeby zarobki netto z blogów wynosiły średnią krajową netto – choć teraz jest ona wyższa niż w grudniu, to i tak będę zadowolona, jeśli uda się dobić do tych 2800. Drugi cel dotyczył AdSense i zwiększania zarobków o 10% co miesiąc, względem listopada. W maju zabrakło mi 100 zł, żeby osiągnąć cel, ale walczę dalej 🙂

A jak Twoje zarobki z internetu w maju? Jeśli publikujesz na swoim blogu podobne zestawienia, podsumowania (dotyczące zarobków, oszczędzania itp.) – zostaw proszę link do majowego zestawienia w komentarzu.

13
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x