Agnieszka Konieczna dzisiaj żyje z pisania, ale nie zawsze tak było. Chociaż na swojej stronie mówi, że pisała od dziecka, to nie wiązała swojej przyszłości zawodowej z copywritingiem.

„Nigdy nie traktowałam pisania poważnie. Nie sądziłam, że może to być mój sposób na życie. Zamiast kierować się sercem, wybrałam rozum. Skończyłam liceum o profilu biologiczno-chemicznym, a następnie uzyskałam tytuł mgr inż. biotechnologii na Politechnice Wrocławskiej. Przez 2 lata pracowałam w laboratorium badań środowiskowych, a następnie byłam rok zatrudniona w laboratorium w dużej firmie farmaceutycznej.” – czytamy w jej bio. A jak jest teraz?

Oddaję głos Agnieszce, która najlepiej opowie o tym, jak wygląda jej praca obecnie:

Ponad rok temu kupiłam Twoją książkę „Zostań freelancerem”, a następnie uczestniczyłam w kursie Akademia FreelancerPRO. Po lekturze książki odważyłam się podjąć konkretną decyzję, że chcę pracować zdalnie i zarabiać na pisaniu, bo od zawsze to lubiłam, wręcz marzyłam i wszyscy wokół mi mówili, że umiem dobrze pisać.

 

Był listopad 2017, byłam na dłuższym zwolnieniu lekarskim z powodu przewlekłej choroby i kończyła mi się umowa w pracy. Wiedziałam, że już nie wrócę na etat, zresztą stan zdrowia nie pozwalał mi do końca na kontynuowanie pracy w zawodzie (trzeci rok pracowałam w laboratorium chemicznym).

 

Postanowiłam zaryzykować i rzeczywistość pozytywnie mnie zaskoczyła. Po pierwszym roku pracy jako freelancer zarobiłam w zasadzie tyle, co na etacie, pracując znacznie mniej. Wyliczyłam, że to tak, jakbym pracowała na pół etatu:)

 

Po Twoim kursie zdecydowałam się na założenie własnej strony internetowej i rozszerzyłam ofertę – zaczęłam oferować również transkrypcje nagrań, przez co mam więcej zleceń i płynność finansową. Niebawem będę zakładać własną działalność. Mam stałych klientów, coraz więcej osób pyta o fakturę, stąd moja decyzja o założeniu firmy.

Chcesz poznać ofertę Agnieszki albo potrzebujesz copywritera? Zajrzyj na jej stronę.

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x