Znacie mnie już trochę i wiecie, że czytam dużo książek. A ja wiem, że z mojego polecenia i Wy czytacie mnóstwo ciekawych lektur. Dlatego wpadłam na pomysł zorganizowania wymiany książkowej między czytelnikami To się opłaca.

Wymiana książkowa w To się opłaca – na czym to polega?

Pomysł jest taki: pewnie każdy z nas ma w domu trochę książek, które już przeczytał i raczej nie będzie do nich wracał. A półki na książki nie są z gumy 😀 Dlatego właśnie pomyślałam, że spróbujemy się nimi wymienić i zapraszam do wspólnej zabawy.

Zasady wymiany książkowej w To się opłaca:

  • wymiana będzie miała miejsce w grupie na FB To się opłaca – dołącz, jeśli jeszcze Cię z nami nie ma
  • będziemy wymieniać się w dniach 3-9 sierpnia
  • w tych dniach w grupie będzie można opublikować swój post, w którym piszemy: jakie dokładnie książki mamy na wymianę (tytuł + autor) oraz z jakiej kategorii książki najbardziej nas interesują. Dobrze jest też napisać, jak dostarczymy książki (wysyłka pocztą, kurierem, paczkomatem?)
  • przeglądamy posty innych, sprawdzamy co mają na wymianę, komentujemy i oferujemy coś z własnej listy. Albo czekamy na komentarze pod naszym postem – co za jaką książkę zaproponują inni członkowie grupy.
  • dogadujemy się w wiadomościach prywatnych lub mailowo co do szczegółów – na jaki adres wysłać książki.
  • w wymianie może wziąć udział każdy, kto ma ochotę. Można wymieniać książki biznesowe, ale też beletrystykę, poradniki, książki kulinarne, a nawet dla dzieci – co tam macie na półkach 🙂

A co jeśli nie ma Cię na FB, a chciałbyś wziąć udział w wymianie?

Możesz umieścić swoją listę książek na Instagramie i oznaczyć ją hashtagiem #wymianaTSO. Chociaż myślę, że w grupie będzie nam łatwiej ogarnąć kto co ma na wymianę i kontaktować się ze sobą.

Wymiana książkowa – co ja wystawię na wymianę?

Mam kilka książek, które kiedyś przeczytałam i już raczej do nich nie wrócę. Z tych biznesowych i poradnikowych pewnie puszczę dalej książki i jednoosobowej firmie, o pozyskiwaniu klientów premium, „Jesteś marką”, „Poznaj swój głos”, „Wstań” i pewnie jeszcze kilka się znajdzie. Mam też trochę powieści, które raz przeczytałam i więcej nie będę – to też wystawię do wymiany.

To jak, dołączycie do akcji i wystawicie książki na wymianę? Daję znać wcześniej, żeby każdy mógł przygotować sobie to, co chciałby wymienić.

Akcja #czytaniesieoplaca

Przy okazji przypominam, że książkowe polecenia ode mnie i innych czytelników bloga możecie znaleźć na Instagramie pod hashtagiem #czytaniesięopłaca (lub bez polskich znaków #czytaniesieoplaca). Staram się przynajmniej raz na dwa tygodnie wybierać najlepsze polecenia i pokazywać je na instastories w niedziele, więc warto dołączyć do zabawy 🙂

3
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x