Wymiana książkowa w To się opłaca!

utworzone przez | lip 27, 2020 | Relaks po pracy | 3 Komentarze

Znacie mnie już trochę i wiecie, że czytam dużo książek. A ja wiem, że z mojego polecenia i Wy czytacie mnóstwo ciekawych lektur. Dlatego wpadłam na pomysł zorganizowania wymiany książkowej między czytelnikami To się opłaca.

Wymiana książkowa w To się opłaca – na czym to polega?

Pomysł jest taki: pewnie każdy z nas ma w domu trochę książek, które już przeczytał i raczej nie będzie do nich wracał. A półki na książki nie są z gumy 😀 Dlatego właśnie pomyślałam, że spróbujemy się nimi wymienić i zapraszam do wspólnej zabawy.

Zasady wymiany książkowej w To się opłaca:

  • wymiana będzie miała miejsce w grupie na FB To się opłaca – dołącz, jeśli jeszcze Cię z nami nie ma
  • będziemy wymieniać się w dniach 3-9 sierpnia
  • w tych dniach w grupie będzie można opublikować swój post, w którym piszemy: jakie dokładnie książki mamy na wymianę (tytuł + autor) oraz z jakiej kategorii książki najbardziej nas interesują. Dobrze jest też napisać, jak dostarczymy książki (wysyłka pocztą, kurierem, paczkomatem?)
  • przeglądamy posty innych, sprawdzamy co mają na wymianę, komentujemy i oferujemy coś z własnej listy. Albo czekamy na komentarze pod naszym postem – co za jaką książkę zaproponują inni członkowie grupy.
  • dogadujemy się w wiadomościach prywatnych lub mailowo co do szczegółów – na jaki adres wysłać książki.
  • w wymianie może wziąć udział każdy, kto ma ochotę. Można wymieniać książki biznesowe, ale też beletrystykę, poradniki, książki kulinarne, a nawet dla dzieci – co tam macie na półkach 🙂

A co jeśli nie ma Cię na FB, a chciałbyś wziąć udział w wymianie?

Możesz umieścić swoją listę książek na Instagramie i oznaczyć ją hashtagiem #wymianaTSO. Chociaż myślę, że w grupie będzie nam łatwiej ogarnąć kto co ma na wymianę i kontaktować się ze sobą.

Wymiana książkowa – co ja wystawię na wymianę?

Mam kilka książek, które kiedyś przeczytałam i już raczej do nich nie wrócę. Z tych biznesowych i poradnikowych pewnie puszczę dalej książki i jednoosobowej firmie, o pozyskiwaniu klientów premium, „Jesteś marką”, „Poznaj swój głos”, „Wstań” i pewnie jeszcze kilka się znajdzie. Mam też trochę powieści, które raz przeczytałam i więcej nie będę – to też wystawię do wymiany.

To jak, dołączycie do akcji i wystawicie książki na wymianę? Daję znać wcześniej, żeby każdy mógł przygotować sobie to, co chciałby wymienić.

Akcja #czytaniesieoplaca

Przy okazji przypominam, że książkowe polecenia ode mnie i innych czytelników bloga możecie znaleźć na Instagramie pod hashtagiem #czytaniesięopłaca (lub bez polskich znaków #czytaniesieoplaca). Staram się przynajmniej raz na dwa tygodnie wybierać najlepsze polecenia i pokazywać je na instastories w niedziele, więc warto dołączyć do zabawy 🙂

Sposób na freelance bez stresu: dywersyfikacja

Pobierz darmową listę 40 pomysłów na dywersyfikację dla freelancera. Pomysły podzieliłam na 4 grupy:

  • praca z klientami
  • wynajem w małym biznesie
  • zarabianie na wiedzy
  • bycie twórcą
 

Pobierz bezpłatną listę i zbuduj dodatkowe źródło dochodu!

Zdjęcie Agnieszki Skupieńskiej
O autorce: Agnieszka Skupieńska

Z wykształcenia polonistka, ale nigdy nie pracowałam w szkole. Jako freelancerka zaczęłam pracować w 2009 roku, pisząc teksty na zlecenie. Teraz uczę innych, jak zarabiać, nie wychodząc z domu. Mam też swój sklep internetowy, w którym można kupić akcesoria barmańskie.
Sprawdziłam, że praca w domu może być sposobem na życie. I to na całkiem niezłym poziomie 🙂

Subscribe
Powiadom o
guest

3 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Jurek
3 lat temu

Z tego co widzę to się spóźniłem na wymianę ale mam nadzieję, że takie akcje się powtórzą 🙂 W prawdzie przechodzę na czytanie na czytniku ebook ale papierowe książki niektóre też chętnie przyjmę 🙂 nie mogę znaleźć ani w bibliotece ani w księgarniach internetowych stąd takie akcje dla mnie są jedyną szansą 🙂 Pozdrawiam, Jurek

Gregor
3 lat temu

Kurczę bardzo fajna akcja, ale tak jak mój poprzednik spóźniłem się. Oby taka inicjatywa powtórzyła się jak najszybciej 🙂

Szymon Owedyk
3 lat temu

Też się spóźniłem, ale czekam na przyszłą wymianę książkową. Sam niedawno ukończyłem kilka, jak książki Michała Szafrańskiego czy Osmana.