Przełom roku to czas podsumowań, a początek nowego to czas intensywnej pracy. Co u mnie ważnego działo się w grudniu i styczniu? Poczytaj o moich „ważniakach”.

Broniłam się przed takimi lajfstajlowymi treściami na tym blogu, ale w końcu sama lubię takie posty u innych czytać, więc co jakiś czas odsłaniam trochę zakulisowych informacji 🙂 Przeczytaj poprzednie Ważniaki: #1, #2, #3.

Ważniaki #4 – grudzień/styczeń

 1. Poprzednio wspominałam o moich operacjach oczu. Już dwie za mną, wszystko poszło zgodnie z planem. Tomek śmieje się, że mam teraz nowe niemieckie oczy (bo mam faktycznie niemieckie soczewki) i za każdym razem, jak pracuję bez światła krzyczy, że sobie te nowe oczy zepsuję 😉
 2.  

 3. Podjęłam w końcu decyzję o tym, żeby zrezygnować z bieżących zleceń na pisanie tekstów. Choć oczywiście jeśli trafi się duża marka i duże zlecenie, które odpowiada mi tematycznie (tak jak ostatnio teksty dla Alior Banku), to nie będę się bronić rękami i nogami 🙂 Ale blogi, a właściwie głównie blog BiznesoweInfo, przynoszą już sensowny dochód. I w dodatku zależny ode mnie, bo to dochód głównie z własnych produktów, a nie ze współpracy z firmami, która czasem jest, a czasem jej nie ma. Liczę na to, że jeśli będę mogła poświęcić na blogowanie i okołoblogowe tematy więcej czasu, to efekty będą jeszcze lepsze.
 4.  

 5. Patrzę na statystyki odwiedzin z ostatniego miesiąca i nie wierzę własnym oczom! Ponad 60 tysięcy wizyt, 50 tysięcy użytkowników, 90 tysięcy odsłon. Jest moc!
 6.  

 7. Pracuję nad podkastem. Mało jest polskich audycji na temat zarabiania, małego biznesu i mam nadzieję, że mój program Wam się spodoba. Przy okazji w końcu podjęłam decyzję, że kolejnej rzeczy (czyli montowania podkastów) nie będę robić sama, tylko zlecę komuś, kto to umie. Sama nie mogę się doczekać efektów! Mam nadzieję, że w lutym uda mi się pokazać Wam pierwsze odcinki.
 8.  

 9. Znacie ideę Projekt Life? To takie robione ręcznie albumy kreatywne, które mają trochę wspólnego ze scrapbookingiem. Samo dokumentowanie codziennych wspomnień mnie nie pociąga, ale tyle się o tym naczytałam, szczególnie na blogu Kasi z worqshop.pl, że ostrzę sobie zęby na taki album o podróżach. Wyjeżdżamy jakieś 4-5 razy do roku, więc nie będzie aż tak dużo uzupełniania, czyli może mi się uda 😉 Ktoś z Was robi takie albumy? Przeglądam inspiracje na blogach, więc jak są tu jacyś miłośnicy Projekt Life to podrzućcie linki do swoich postów na ten temat.
 10.  

 11. A jeśli już mowa o podróżach – w styczniu byliśmy na konkursie skoków w Zakopanem. Atmosfera pod skocznią faktycznie jest świetna, ludzie pozytywni, nie na wszystkich sportach tak jest. Choć muszę powiedzieć, że nadal najbardziej podobało mi się oglądanie na żywo snookera 😉 No ale w tym roku niestety nie ma w Polsce żadnego turnieju rankingowego.
 12.  

 13. Mówiłam już, że BiznesoweInfo będzie miało niedługo… nową nazwę? Nie powiem jeszcze jaką, ale to ta zmiana, której najbardziej nie mogę się doczekać. A samą nazwę przemyciłam między wierszami w ostatnim newsletterze 😉
 14.  

 15. Z ważnych książek, które koniecznie muszę Wam tu polecić – „Ograć nawyki” Jadwigi Korzeniewskiej. Bardzo fajnie się ją czyta, bo autorka pisze z poczuciem humoru, ale niezaprzeczalnym walorem tej książki są badania naukowe, które przytacza co chwilę. Tłumaczy, jak zbudowany jest nasz mózg i dlaczego łatwiej nam tkwić w nawykach niż się ich pozbyć, a także jak mózg reaguje na przykład na nagrody. Świetna książka, jeśli ktoś ma problem z pozbyciem się nawyku, to polecam zaprojektowanie dla siebie gry według wskazówek Jadwigi.
 16.  

 17. Jeśli już jesteśmy przy książkach, w tym roku stwierdziłam, że będę gromadzić przeczytane tytuły nie na kartce, jak to robiłam dotychczas, ale w Lubimyczytać.pl, na specjalnej „półce”. Jeśli ktoś ma ochotę zajrzeć, co czytam i co warto przeczytać, podaję link.
 18.  

 19. Z ważnych tematów i tekstów z ostatnich miesięcy polecam szczególnie ten: Rzucić etat czy nie? Oto jest pytanie. I jeszcze wywiad na blogu Przedsiębiorcza.com – opowiadam między innymi o tym, jak wygląda mój dzień, jak radzić sobie z samotnością w pracy w domu i dlaczego zdecydowałam się publikować co jakiś czas informacje o swoich zarobkach.
 20.  

 21. W listopadzie miałam okazję spotkać się… ze stylistką, która najpierw zrobiła mi totalny przegląd szafy (trwający 5 godzin!), potem analizę sylwetki, analizę kolorystyczną, a na koniec wybrałyśmy się na wspólne zakupy (ale to już drugiego dnia, kolejne kilka godzin). Powiem Wam, że polecam takie spotkanie każdemu, bo można się bardzo wiele dowiedzieć o sobie, o tym, jakie błędy w ubieraniu się popełniamy na co dzień, co dobrze na nas wygląda, a co nie. Teraz mogę powiedzieć, że mam w szafie tylko ubrania, które dobrze na mnie wyglądają i które mogę połączyć w fajne zestawy. A przy tym Justyna Kaliska (strona Justyny) to naprawdę przesympatyczna osoba, więc spotkanie z nią to sama przyjemność 🙂
 22.  

Wystarczy? Chyba tak 🙂

Dawno nie przypominałam o moich kanałach w mediach społecznościowych, więc przypomnę:

 • Facebook – tu czasem dyskutujemy sobie o różnych bolączkach freelancerów
 • Twitter – tu głównie polecam wartościowe rzeczy do przeczytania, na które natknę się w sieci
 • Instagram – a tu pokazuję odrobinę siebie i trochę zakulisowych zdjęć
 • Newsletter – zapisz się, żeby dostać rabat na moje produkty i dostawać powiadomienia o nowych wpisach

 

16
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x