Fajnie jest być przedsiębiorcą, panem swojego czasu i nie mieć szefa. Ale skąd wziąć pomysł na firmę?

Na to pytanie są tak naprawdę dwie odpowiedzi. Jedni są zdania, że pomysł na biznes powinien wpaść nam do głowy naturalnie, wypływać z jakichś zainteresowań, zrodzić się ot tak w naszej głowie. Tylko wtedy, gdy na czymś się znamy, gdy coś jest nam bliskie, możemy odnieść sukces w biznesie. Ale są i tacy, którzy wcale nie założyli biznesu z pasji, tylko podpatrzyli gdzieś pomysł, który się sprawdził, ulepszyli go albo przenieśli na inny grunt, albo po prostu powielili i odnieśli sukces. Ta droga też jest dobra, bo czasem liczy się nie pomysł, ale jego wykonanie – właściwie to zawsze pomysł jest dopiero początkiem, a wykonanie jest najważniejsze.

Skąd wziąć pomysł na firmę?

Skoro tak, to pomysłów na biznes można po prostu szukać, czy to wokół nas, rozglądając się np. czego brakuje w naszym mieście, w okolicy, albo na co jest zapotrzebowanie. Można ich też szukać w internecie i właśnie dzisiaj chciałabym podrzucić Ci kilka źródeł, w których znajdziesz prawdziwą kopalnię pomysłów na biznes. Nic, tylko czytać, inspirować się, wybrać swój i pisać biznesplan! 🙂

1. Mój blog

Nieskromnie zacznę od przypomnienia postów, w których wymieniałam ciekawe pomysły na biznes. Znajdziesz tu sporo biznesowych inspiracji:

2. Strony internetowe z pomysłami na firmę

Internet to prawdziwa kopalnia pomysłów na biznes, a jest sporo stron, które takie pomysły zbierają. Warte uwagi polskie strony to:

  • MamStartup – tu poza samymi pomysłami znajdziesz także porady dla przedsiębiorców
  • Biznes Forum – świetne miejsce dla początkującego przedsiębiorcy, duża społeczność, która nie tylko pyta o szanse powodzenia swojego pomysłu na firmę, ale też dzieli się doświadczeniami, dotyczącymi działających już biznesów, wymienia poradami prawnymi itp.
  • Franchising.pl – chyba największy polski portal z pomysłami na biznes franczyzowy, czyli na licencji.
  • Przejdź na swoje – ciekawe pomysły na biznes nie tylko z Polski, opisane przystępnie, w krótkich artykułach.
  • Polski Inwestor – w dziale z pomysłami na biznes znajdziesz kilkaset inspiracji biznesowych z Polski i zagranicy.
  • Pierwszy Milion – bardzo przyjemny dla oka serwis z pomysłami na biznes – głównie z Polski, przygotowany przez Forbes. Do tego trochę porad dla przedsiębiorców i wywiady z tymi, którzy w naszym kraju prowadzą ciekawe biznesy.
  • MamBiznes – zbiór ciekawych pomysłów na firmę, historie start-upów, porady dla przedsiębiorców.

3. Zagraniczne strony z pomysłami na firmę

Springwise.com – pomysły z całego świata, sporo biznesów związanych z nowymi technologiami, ale i coś dla poszukujących bardziej tradycyjnych pomysłów na firmę się znajdzie.

CoolBusinessIdeas – krótkie opisy ciekawych pomysłów na biznes – inspiracji jest ponad 3000, więc jest co czytać!

4. Czasopisma branżowe

Do tematu czasopism jeszcze wrócę w osobnym wpisie, ale jeśli szukasz pomysłu na firmę, przeglądaj: „Sukces”, „Pierwszy Milion”, „Franchising”, „StartUp Magazine”, „Bloomberg Businessweek”.

To tyle biznesowych inspiracji ode mnie. Jeśli znasz jakieś ciekawe miejsca, strony, czasopisma, w których można znaleźć pomysły na własny biznes – koniecznie napisz o tym w komentarzu!

14
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x