Podobno bogaci robią się coraz bogatsi, a biedni coraz biedniejsi. Spróbujmy więc dołączyć do tej pierwszej grupy korzystając z jej pieniędzy;) Ludzie zamożni dbają przecież nie tylko o siebie, ale także o swoje otoczenie. Nie wahają się również, jeśli mogą uprzyjemnić życie swoim czworonogom. Zapraszam do zapoznania się z listą pięciu pomysłów na psi biznes.

Psi biznes – Akcesoria dla psów

Każdy widział już czworonogi w zimowych sweterkach. Czemu nie pójść o krok dalej? Na świecie funkcjonują już sklepy z dość nietypową odzieżą lub akcesoriami dla psów, w których ofercie znajdziemy m.in. biżuterię (np. korale), peruki, stroje karnawałowe czy bożonarodzeniowe, buty (sandały i kowbojki), okulary przeciwsłoneczne, plecaki czy kapelusze. Nie jestem przekonany, czy psy lubią to wszystko nosić, na pewno znajdą się jednak zamożni ludzie, którzy tak uważają;)

Psi biznes – stylista i fryzjer dla psa

Było już o modzie, teraz o urodzie. Zwykły psi fryzjer może już nie zadowolić gustów wymagającej klienteli. Właściciele coraz częściej życzą sobie, by psom farbować sierść czy malować pazury. Ceny takiej usługi są oczywiście dużo wyższe, niż zwykłego strzyżenia, a zajmuje się nimi już nie zwykły fryzjer, ale psi stylista. Co więcej – zarobić można nie tylko na byciu groomerem (bo tak nazywa się ta profesja), ale i na prowadzeniu kursów dla psich stylistów i na sprzedaży akcesoriów do pielęgnacji czworonogów.

Psi biznes – Hotel i spa dla psa

Psi hotel jest dobrym rozwiązaniem, gdy musimy na jakiś czas zostawić naszego pupila pod dobrą opieką. Możemy wybrać zwykły hotel, w którym nasz podopieczny otrzyma do dyspozycji boks i wybieg, albo zafundować mu prawdziwy luksus: masaże, spa i kąpiele. W amerykańskim hotelu Sniff Dog Hotel można wynająć czworonogowi apartament z luksusowym łóżkiem, telewizorem i wanną, w której pies może wziąć kąpiel z bąbelkami. Nasz nie byłby zachwycony tą kąpielą, ale kto wie – może niektóre psy lubią takie atrakcje 🙂

Psi biznes – Karma dla psa? Zapomnij! Czas na…

Potencjał na psi biznes tkwi także ciągle w branży spożywczej. O ile karmy i psich przysmaków mamy w sklepach pod dostatkiem, o tyle lody dla psów to zupełna nowość. W Wielkiej Brytanii pojawiła się firma, która ze specjalnego samochodu sprzedaje lody dla psów, które mogą być na miejscu skonsumowane. Smaki? Oczywiście kurczak, szynka i psie herbatniki! Inny amerykański producent psich przysmaków, firma Billy and Margot sprzedaje lody dla psów  pudełkach.

Psi biznes – Biznes subskrypcyjny

Biznes subskrypcyjny to pomysł z branży kosmetycznej. Za stałą miesięczną opłatą subskrybent otrzymuje co miesiąc paczkę z niespodziankami, a w niej kosmetyki. Podobną ofertę można skonstruować dla właścicieli psów. W pudełku co miesiąc moglibyśmy znaleźć próbki smakołyków, środków do pielęgnacji, gadżety i zabawki. W ten sposób właściciele będą mogli za niewielkie pieniądze wypróbować szeroką gamę produktów. W USA z powodzeniem działa w ten sposób BarkBox – ich pudełka można zamówić za 29 dolarów na miesiąc.

Znacie może jakieś polskie firmy, które już wcieliły w życie któryś z tych pomysłów? Wiecie jak sobie radzą? Dajcie znać w komentarzach!

18
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x