Praca przez internet w domu krok po kroku (pomysły, możliwości)

utworzone przez | lipiec 21, 2016 | Praca w domu | 32 Komentarze

O tym, jak pracować przez internet w domu pisałam już na tym blogu wiele razy. Dlatego dziś chciałam zebrać najważniejsze informacje w jednym miejscu.

Ze zdziwieniem patrzę na posty na różnych facebookowych grupach, w których ktoś (często kobiety) pisze, że szuka chałupniczej pracy, np. składania długopisów. Serio, w dzisiejszych czasach ktoś może myśleć, że długopisy składane są ręcznie przez kogoś w domu, a nie w fabrykach w Azji? Nawet jeśli by tak było, to wystarczy pomyśleć – ile musiałby kosztować długopis, żebyś mógł zarobić, składając go w domu? I ile mógłby ktoś zapłacić Ci za złożenie jednej sztuki – 2 grosze, 5 groszy? No właśnie, bieda.

Co nie znaczy, że nie można zarobić pracując w domu. Można, ja tak zarabiam i napisałam o tym całą książkę (jeśli jeszcze jej nie masz, zachęcam do zajrzenia na stronę „Zostań freelancerem”, przeczytania opinii i spisu treści. I przypominam, że subskrybenci newslettera mogą kupić książkę taniej :)).

Praca przez internet w domu – na czym polega?

Praca zdalna, praca w domu to dzisiaj najczęściej praca przez internet. Najogólniej mówiąc, zarabiać w domu można na trzy sposoby:

  • świadcząc usługi dla osób z całej Polski, a nawet z zagranicy (copywriting, grafika, projektowanie stron www, marketing, transkrypcja nagrań itd.)
  • tworząc własną społeczność (skupioną wokół bloga, kanały na Youtubie lub strony internetowej) i sprzedając coś tej społeczności (własne produkty) albo też sprzedając reklamę w swojej platformie (blog, kanał, strona).
  • sprzedając cudze produkty (sklep internetowy, afiliacja).

Można też łączyć wszystkie te sposoby – im ktoś bardziej kreatywny, tym większa szansa, że w domu zarobi naprawdę niezłe pieniądze.

Praca przez internet w domu – największe mity

Nie wierz, jeśli ktoś Ci powie, że możesz zarabiać w domu łatwo, szybko i bez inwestycji.

ZAWSZE musisz zainwestować czas, chociażby po to, żeby nauczyć się tego, czego jeszcze nie umiesz (a z dużym prawdopodobieństwem umiesz niewiele, jeśli dopiero zaczynasz karierę zawodową, bo w szkołach nie uczą niczego przydatnego, co można wykorzystać w pracy przez internet). A więc NIGDY nie zarobisz szybko, w kilka dni, już teraz, od jutra (tak czasem obiecują naciągacze).

CZĘSTO musisz zainwestować pieniądze. Im mniejsze, tym lepiej, ale raczej nie unikniesz włożenia chociażby kilkudziesięciu złotych w skrypt sklepu, jeśli chcesz sprzedawać, w domenę, jeśli chcesz mieć blog, w sprzęt, jeśli chcesz nagrywać filmy na YT. A więc RZADKO uda Ci się zarobić bez zainwestowania nawet złotówki.

NIDGY nie będzie łatwo zarobić pieniędzy. Nawet jeśli masz znakomite umiejętności, np. pięknie rysujesz i będziesz świadczyć usługi, związane z talentem, jaki posiadasz. Nie będzie łatwo, bo konkurencja jest ogromna (wszak szukasz zleceń w całej Polsce, więc i konkurencję masz z całego kraju). Nie będzie łatwo, bo żeby zarobić, trzeba znaleźć klienta, ustalić warunki zlecenia, a potem zrealizować projekt. A więc ZAWSZE musisz włożyć pracę, żeby zarobić. Tak to już jest, pieniądze z nieba nie spadają.

Praca przez internet w domu – to od czego zacząć?

Zacznij od zastanowienia się, w czym jesteś dobry, co lubisz robić. A potem zastanów się jeszcze, czy to, co lubisz robić, można przekuć w produkt (do sprzedania) lub w usługę. I po trzecie – zastanów się i sprawdź, czy ktoś będzie gotów zapłacić Ci za to, co chciałbyś mu sprzedać. Wiem, to brzmi jak banał, ale naprawdę warto spróbować.

Jeśli brak Ci inspiracji i pomysłu na to, co można robić w domu, żeby zarobić, przychodzę z pomocą:

Gdy już znajdziesz swój pomysł – próbuj. Szukaj zleceń, zakładaj blog, otwieraj kanał na Youtube, zakładaj sklep. Jeśli potrzebujesz wskazówek w którejś z tych tematyk, kilka znajdziesz na tym blogu, między innymi tutaj:

Możesz też pomyszkować w blogowych kategoriach (gorąco zachęcam) – jest tam już ponad 250 wpisów o pracy w domu i zarabianiu przez internet na różne sposoby.

Praca w domu a własna firma

Być może praca w domu spodoba Ci się tak bardzo, że podejmiesz decyzję o założeniu własnej firmy? Świetnie! To wcale nie takie trudne, jak może się wydawać. Prowadzę firmę od ponad 4 lat i nawet przez chwilę nie żałowałam, że zdecydowałam się na ten krok. Jeśli będziesz potrzebować wsparcia na starcie, poczytaj moje teksty na ten temat, na przykład:

Ile można zarobić przez internet?

Boisz się, że to całe zarabianie w internecie jest nic nie warte i można zarobić w ten sposób tylko jakieś grosze? Kilka razy przedstawiałam na blogu wyniki finansowe, które możesz przejrzeć – może to będzie dla Ciebie inspiracją?

 

A jaka jest Twoja historia?

Zarabiasz przez internet, pracujesz w domu? Przedstaw się czytelniku w komentarzu, zareklamuj się, napisz, czym się zajmujesz, jak zarabiasz, a jeśli pamiętasz – jak trafiłeś na ten blog. Ale nie śmieć, proszę, linkami partnerskimi do programów zarabiających i MLM, to nie o to chodzi w przedstawianiu się 🙂

Zdjęcie Agnieszki Skupieńskiej
Agnieszka Skupieńska

Z wykształcenia polonistka, ale nigdy nie pracowałam w szkole. Jako freelancerka zaczęłam pracować w 2009 roku, pisząc teksty na zlecenie. Teraz uczę innych, jak zarabiać, nie wychodząc z domu. Mam też swój sklep internetowy, w którym można kupić akcesoria barmańskie.
Sprawdziłam, że praca w domu może być sposobem na życie. I to na całkiem niezłym poziomie 🙂

Subscribe
Powiadom o
guest
32 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Szymon
2 lat temu

Sporo materiałów przejrzany. Dzięki wielkie za to zestawienie 🙂 Ja pracą zdalną zajmuje się od 2008 roku, ale jeszcze mam sporo do poprawy. Lecz nie załamuje się tym, lecz idę do przodu!

Jacek
1 rok temu

Tego typu praca będzie coraz bardziej popularna, również z powodu rozwoju nowoczesnych technologii i rzecz jasna internetu.

Wioletta
7 miesięcy temu

Tak