Gdzie szukać zleceń na pisanie tekstów, przygotowywanie projektów graficznych, projektowanie stron? Przygotowałam listę portali ze zleceniami dla freelancerów i małych firm usługowych.

Często ktoś pyta mnie gdzie szukać zleceń dla copywritera, albo w ogóle gdzie szukać pracy zdalnej. Zlecenia.przez.net, który dla wielu początkujących copywriterów był niezłą opcją na start, już nie istnieją, więc trzeba poszukać jakiejś alternatywy. Oto lista serwisów, w których znajdziesz ogłoszenia o pracy zdalnej, ale też zlecenia z wielu branż, takich jak budownictwo, transport, remonty.

Portale ze zleceniami dla freelancerów i małych firm

Link Dla kogo? Liczba zleceń Uwagi
1 freelancity.pl/ Programiści Obecnie w bazie są 3 (słownie: trzy) zlecenia. Aktualizacja 7.04.16 – NIE DZIAŁA.
2 oferia.pl/ Zlecenia z różnych branż – budowlane, remontowe, usługi marketingowe, programowanie, teksty i tłumaczenia itd. Kilka-kilkanaście dziennie z każdej branży Warto ustawić sobie powiadomienia mailowe z danej kategorii, wtedy nie trzeba śledzić czy pojawiły się nowe zlecenia.
3 onebiz.pl/ Najwięcej budowlanych, sporo związanych z wierzytelnościami Kilka dziennie Trafiają się nawet oferty dotyczące odkupienia firm, spółek.
4 outwork.pl/ Copywriterzy, tłumacze, programiści, marketingowcy Liczba zleceń nie powala, ale kilka dla różnych branż jest. Duży plus za czytelną i estetyczną stronę, przyjemnie się przegląda zlecenia.
5 pl.globtra.com/ Tłumacze Kilka-kilkanaście dziennie Zlecenia dla tłumaczy z różnych języków, warto zajrzeć.
6 useme.eu/ Głównie programiści, graficy Jedno-dwa dziennie
7 wpzlecenia.pl/ Specjaliści od WordPressa Jedno-trzy dziennie
8 www.designer.pl/ Graficy Kilka aktualnych Zlecenia w formie „konkursów”, na które przesyła się gotowe prace (np. logo).
9 www.elance.com/ Copywriterzy, tłumacze, graficy, programiści, specjaliści od SEO itd. Kilkaset dziennie Serwis ze zleceniami dla freelancerów z całego świata, opisy po angielsku.
10 www.fachowscy.pl/ Różne branże, sporo budowlanych. Kilka aktualnych zleceń w bazie Trochę chaotyczny układ, zlecenia mieszają się czasem z ofertami firm, które je wykonują.
11 www.favore.pl/ Głównie budowlane, transportowe Kilkanaście dziennie w każdej kategorii Bardzo różne zlecenia, trafiają się nawet oferty dla striptizerów i tancerzy erotycznych.
12 www.freelancer.com/ Głównie programiści i graficy, ale dla copywriterów też coś się znajdzie. Sporo zleceń w języku angielskim i innych językach Kilka-kilkanaście zleceń dziennie po polsku i znacznie więcej po angielsku, niemiecku, hiszpańsku i w innych językach Niektóre części serwisu nie są przetłumaczone, ale jeśli ktoś szuka zleceń nie tylko po polsku to dobre miejsce. Serwis wchłonął słynne zlecenia.przez.net
13 www.freelanceria.pl/ Głównie programiści, graficy, sporadycznie pisanie tekstów Kilka nowych dziennie w całym serwisie
14 www.getak.pl/ Głównie copywriterzy, tłumacze Kilka dziennie Zleceń niewiele, plusem jest to, że można podejrzeć ceny innych freelancerów.
15 www.inclick.pl/ Dla studentów, proste zlecenia Kilkadziesiąt aktywnych Aktualizacja 7.04.16 – NIE DZIAŁA
16 www.oferteo.pl/ Zlecenia budowlane, usługi, transport Z każdej branży kilka-kilkanaście dziennie Różnorodne zlecenia, od budowy domu, przez pozyskanie kredytu i dotacji, po windykowanie długu od czyjejś siostry 😉
17 www.uslugi-artystyczne.pl/offers.html Graficy, malarze, artyści Aktualnie 3 zlecenia Szału nie ma, ale jest miejsce do umieszczania własnych ofert/opisów usług.
18 www.wulu.pl/ Proste zadania, niekoniecznie wymagające umiejętności Kilkanaście aktywnych Nowy portal, zleceń dopiero kilka, głównie z Warszawy.
19 zlece.pl/ Zlecenia z różnych branż – od budowlanych do tłumaczeń i copywritingu Dużo budowlanych, z pozostałych najwyżej jedno-dwa dziennie. Do pracy przez Internet wielu zleceń nie znajdziemy, ale budowlankę i zlecenia transportowe warto przeglądać.

 

To na pewno nie wszystkie możliwe portale ze zleceniami w sieci, dlatego jeśli znasz jakiś portal, w którym na podobnej zasadzie można znaleźć zlecenia (a nie tylko założyć swoją wizytówkę jako freelancera), to zostaw adres w komentarzu z informacją, w jakich branżach zlecenia można tam znaleźć.

A jeśli interesuje Cię temat pracy w domu i poszukiwania zleceń, zajrzyj jeszcze na inne moje wpisy:

  1. Gdzie szukać zleceń dla copywritera i nie tylko
  2. Freelancer bez portfolio? Jak zacząć zdobywać zlecenia

 

41
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x