Pomóż w tworzeniu listy produktów blogerów!

utworzone przez | lip 31, 2015 | Zarabianie na blogu | 11 Komentarze

Na czym można zarobić w sieci? Na wielu własnych produktach – od książek po ubrania i gadżety. Dziś chcę Cię prosić o pomoc w skompletowaniu listy takich produktów.

W ostatnim wpisie na temat dochodu pasywnego pisałam między innymi o swojej książce. Wydanie książki, własnego kursu, e-booka to świetny początek, jeśli chcesz budować dochód pasywny. Zresztą takich pomysłów na własne produkty może być więcej (przeczytaj: Własne produkty, na których możesz zarobić w sieci). Kreatywność niektórych blogerów jest ogromna, dlatego pomyślałam sobie, że warto podpatrywać innych, uczyć się od siebie nawzajem i stworzyć jedną dużą listę produktów, jakie „wypuścili” blogerzy.

Mam nadzieję, że pomożesz mi w jej opracowaniu!

Produkty blogerów – ankieta

Jeśli:
– sam jesteś blogerem, który sprzedaje swój produkt
– wiesz o jakimś blogerze, który sprzedaje swój produkt
wypełnij proszę tę ankietę i weź udział w tworzeniu tej listy.

Link do ankiety: Produkty blogerów – formularz

Do ankiety można wpisywać po kilka produktów w jedno pole (np. kilka książek), można chwalić się swoimi produktami lub polecać czyjeś. Będzie świetnie, jeśli puścisz tę ankietę dalej, żeby wypełnili ją kolejni blogerzy, którzy nie czytają mojego bloga. Albo chociaż zostaw „lajka” pod wpisem, jeśli popierasz tę inicjatywę.

Informacje zbieram do 6 sierpnia, mam nadzieję, że uda się zebrać ich jak najwięcej i lista będzie w miarę pełna.

Po co komu lista produktów blogerów?

Z produktami blogerów jest ten problem, że czasami świetne inicjatywy przechodzą bez wielkiego echa, a wartościowe kursy czy e-booki kupuje garstka osób, które czytają danego blogera. Na przykład mam wrażenie, że o książce Joanny Glogazy, która została wydana w formie e-booka („Zawód: bloger”) nie jest tak głośno, jak być powinno, na pewno nie tak głośno, jak o książkach Kominka o blogowaniu, a ta publikacja naprawdę sporo może pomóc osobom, które zaczynają blogować (wiem, bo czytałam). A autorka i tak jest w sumie znaną osobą w blogosferze. O wielu innych blogerach, którzy pewnie wydają dobre publikacje może nigdy się nie dowiemy, a szkoda.

Myślę, że warto zrobić taką listę także po to, żeby móc uczyć się od innych. Może dzięki niej ktoś wpadnie na pomysł na swój produkt? Kto wie 🙂

Zachęcam do wypełniania ankiety, chociaż wierzę, że stałych czytelników w ogóle nie trzeba do tego namawiać 🙂

Listę opublikuję oczywiście na blogu po zebraniu i złożeniu do kupy danych.

sofa-749629_1280

Sposób na freelance bez stresu: dywersyfikacja

Pobierz darmową listę 40 pomysłów na dywersyfikację dla freelancera. Pomysły podzieliłam na 4 grupy:

  • praca z klientami
  • wynajem w małym biznesie
  • zarabianie na wiedzy
  • bycie twórcą
 

Pobierz bezpłatną listę i zbuduj dodatkowe źródło dochodu!

Zdjęcie Agnieszki Skupieńskiej
O autorce: Agnieszka Skupieńska

Z wykształcenia polonistka, ale nigdy nie pracowałam w szkole. Jako freelancerka zaczęłam pracować w 2009 roku, pisząc teksty na zlecenie. Teraz uczę innych, jak zarabiać, nie wychodząc z domu. Mam też swój sklep internetowy, w którym można kupić akcesoria barmańskie.
Sprawdziłam, że praca w domu może być sposobem na życie. I to na całkiem niezłym poziomie 🙂

Subscribe
Powiadom o
guest

11 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Ewa Olborska
8 lat temu

Dodałam już swoje produkty w ankiecie 🙂 E-book Joanny Glogazy myślę, że nie ma takiego rozgłosu, bo Asia wydał niedawno papierową książkę o slow fashion i ona jest bardziej promowana (dzięki wydawnictwu częściowo). Jak szum wokół książki ucichnie to pewnie o e-booku usłyszy więcej osób.

Paulina Kamińska
Paulina Kamińska
8 lat temu

Właśnie jestem w trakcie pisania tekstu na temat sposobów zarabiania przez blogerów i potrzebowałam przykładów produktów/usług i przyznaję, że utknęłam chociaż wiele razy trafiałam na takie blogi. Zatem powiem tylko, że świetny pomysł z tym spisem 🙂 Pozdrawiam.

Monika
8 lat temu

Jesteś genialna, chyba napiszę o Tobie na swojej stronie!

BlogoFirmie.pl
8 lat temu

To jest naprawdę świetny pomysł. Ja póki co, nie sprzedaje na swoim blogu żadnych produktów. Mój blog jest jeszcze nowy i musi się dotrzeć;)

Anna
8 lat temu

Świetny pomysł. Wypełniłam ankietę.

Marta
8 lat temu

Genialny pomysł 🙂 Zakładasz aktualizowanie listy na przykład dla tych, którzy dopiero mają przed sobą stworzenie chociażby e-booka?

Igor
8 lat temu

Zarabianie na własnych produktach to biznes dla tych dużych i znanych.
Z artykułu bije chyba zbyt duży optymizm 🙂

trackback

[…] moim drugim blogu BiznesoweInfo zbieram dane dotyczące wszystkich produktów, które wypuścili blogerzy. Chodzi mi o książki […]