Uff, blogi znowu na plusie! Po dwóch znacznie gorszych miesiącach coś zaczyna zmieniać się na lepsze. Zapraszam na comiesięczne podsumowanie zarobków.

Październik zaczął się u mnie słabo – ostatnie dwa miesiące jeśli chodzi o AdSense w ogóle były znacznie gorsze, choć w sumie trudno powiedzieć dlaczego, bo oglądalność na moich blogach nie była aż tak dużo mniejsza. Pokombinowałam trochę z szablonami i rozmieszczeniem reklam w kilku miejscach i widzę już, że coś zaczęło się zmieniać. Na plus oczywiście 🙂 Ale przejdźmy do konkretów.

Jak minął październik?

Na wszystkich blogach (a jest ich kilka) opublikowaliśmy w tym miesiącu 29 postów. Szału nie ma 😉

Na Youtube wracam powoli do gry – 2 nowe filmy po roku przerwy to dla mnie spory sukces!

Zarobki w październiku:

 • Prolink: 75,94 zł (+3,17 %)
 • NextContent: 0 zł (we wrześniu też 0)
 • Adsense:  1501,84  zł (+9,61%)
 • Adsense (YT): 37,64 zł (-10,30%)
 • Ads4books: 0 zł (bez zmian)
 • NextClick: 31,1 zł (-36,97%)
 • WhitePress: 92,25 zł (+87,50%)
 • PP Helion:  0 zł (bez zmian)

RAZEM:  1738,77 zł  (+9,75%)

Podane kwoty spisuję z paneli, są to kwoty przed odliczeniem podatków VAT i/lub dochodowego. Zestawienie nie uwzględnia umów podpisanych z reklamodawcami bez pośrednictwa sieci partnerskich.

Podsumowanie października – uwagi:

 • systematycznie wycofuję widżety NextClicka z moich blogów, bo o ile na tym blogu zdarzają się reklamy dopasowane tematycznie, o tyle na moim blogu z przepisami na napoje dopasowanie tematyczne było fatalne i doszłam do wniosku, że lepiej wstawić w to miejsce normalną wtyczkę Related Posts, a nie NextClicka.
 • Youtube daje coraz mniejsze przychody, mimo dwóch nowych filmów w tym miesiącu. Ale muszę dodać, że nowe filmy wrzuciłam w ostatnim tygodniu, a że nie jestem jutubową gwiazdą, to nie mają jeszcze tysięcy odsłon tylko po kilkaset 🙂
 • Bardzo fajnie spisuje się WhitePress, co miesiąc chociaż jeden czy dwa artykuły całkiem przyzwoite się trafiają na moje blogi, a i z płaceniem faktur firma nie ma problemu – nie zdarzyło się chyba, żebyśmy na wypłatę czekali dłużej niż tydzień. Czego nie można powiedzieć o LeadBullet, czyli ekipie od Prolinka, NextClicka i NextContent – z reguły płacą po terminie.

W przyszłym miesiącu minie rok od kiedy zamieszczam systematycznie podsumowania zarobków na blogach, więc spróbuję to jakoś podsumować. Już teraz wiem jednak, że przez ten rok udało mi się zarobić ładnych kilkanaście tysięcy, a więc jeśli jeszcze nie wiesz, czy warto założyć blog, żeby na nim zarabiać, to polecam Ci przeczytanie kilku moich wpisów na ten temat (np. o wyborze tematyki bloga: Te tematy bloga nie zarobią na AdSense). Możesz też zapisać się na newsletter (pole zapisu po lewej stronie w panelu bocznym), a wtedy będziesz mógł pobrać mój poradnik dla początkujących, dotyczący zarabiania na blogu.

A jak Wasze zarobki na blogach w tym miesiącu? Podrzućcie jakieś linki do programów, w których zarabiacie innych niż te, które wymieniłam, chętnie poznam nowe sposoby zarabiania 🙂

40
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x