Zapraszam do przeczytania małego podsumowania – znajdziesz tu linii do ciekawych tekstów na moim blogu i w innych miejscach w sieci, a także zapowiedź tego, czym chciałabym się zająć na blogu w najbliższym czasie.

Blogowe podsumowanie wakacji

[wp_ad_camp_1]W tym roku postanowiłam, że urlop biorę wcześniej, a wakacje będą czasem intensywnej pracy – nie tylko nad zleceniami dla klientów, ale także nad swoimi produktami i blogami. Kilka słów podsumowania tego, co udało mi się lub nie udało zrealizować w czasie wakacji:

1. Własny produkt – książka

W lipcu ukazała się moja pierwsza książka „Proste drinki”, którą przygotowałam właściwie z myślą o czytelnikach mojego drugiego bloga 2drink.pl. Wydałam ją samodzielnie, a cały proces wydawania książki metodą self-publishingu opisałam w osobnym poście.  Książkę nie tylko wydałam samodzielnie, ale i sprzedaję sama, w specjalnym, założonym do tego celu sklepie internetowym (przeczytaj o 5 rzeczach, jakie zaskoczyły mnie podczas otwierania własnego sklepu internetowego). Skoro sklep już jest, pomyślałam, że dobrze byłoby wzbogacić jego asortyment. W tej chwili na sklep.2drink.pl można kupić już nie tylko książkę, ale i shakery, miarki, muddlery, łyżki barmańskie i słomki. W planach mam jeszcze wprowadzenie syropów – wtedy już właściwie w moim sklepie barman-amator będzie mógł kupić wszystko, co jest potrzebne, by zacząć robić drinki w domu.

A ja przy okazji uczę się prowadzenia e-sklepu i sprawdzam, jak promować własne produkty. To cenna wiedza, która pewnie nie raz mi się jeszcze przyda.

2. Kilka wzmianek w mediach

W te wakacje kilka razy miałam to szczęście, że moje nazwisko lub nazwa bloga pojawiały się w różnych branżowych serwisach internetowych, w kontekście, na którym najbardziej mi zależy, czyli tam, gdzie mowa była o zarabianiu na blogach – czy to poprzez programy partnerskie, czy dzięki wydanym przez siebie książkom.

Polecam artykuły, w których znajdziecie moje wypowiedzi lub wzmianki o blogu:

3. Najpopularniejsze teksty z bloga

Kilka wpisów z ostatnich tygodni spodobało Wam się wyjątkowo i doczekało się bardzo wielu udostępnień na FB. Gdyby któryś umknął Twojej uwadze, zachęcam do przejrzenia:

87 książek polskich blogerów i vlogerów – 416 lajków na FB, ponad 5000 odsłon
4 książki, po przeczytaniu których nie będziesz chciał pracować na etacie – 269 lajków, 4900 odsłon
Dużym zainteresowaniem w czasie wakacji cieszyły się też starsze teksty – między innymi 62 pomysły na biznes z niewielkim kapitałem początkowym oraz Jak zarobić na fanpage’u na Facebooku.

[wp_ad_camp_2]

Do sukcesów mogę zaliczyć to, że fanpage bloga śledzi już ponad 1000 osób, choć wolałabym, żeby więcej zapisywało się do newslettera niż klikało Lubię to na FB 😉 Budowanie bazy mailowej to coś, co ciągle u mnie kuleje i z pewnością jest to umiejętność, którą jeszcze powinnam nabyć.

Jesienna ramówka na Biznesoweinfo.pl

Duże stacje telewizyjne zawsze z wielką pompą ogłaszają, czym będą karmić widzów przez następne miesiące. W sumie to dość dobry zwyczaj, że coś się zapowiada, przygotowuje i potem wywiązuje z obietnic. Zobaczymy, czy na blogu takie rozwiązanie też się sprawdzi, bo już dziś chciałabym zdradzić co nieco na temat jesiennej „ramówki” na Biznesoweinfo.pl 😉

W najbliższym czasie chciałabym poruszyć takie tematy jak:

 • Aplikacje i narzędzia, które przydają mi się w pracy freelancera
 • Produkty blogerów
 • Spadające zarobki w AdSense
 • Konta firmowe
 • Analiza konkurencji przy otwieraniu biznesu
 • Promocja swojego bloga
 • Dostawa w sklepach internetowych (firmy kurierskie)
 • Czego nauczyła mnie praca na swoim
 • Strony internetowe firm – kolejne wskazówki
 • Programy partnerskie – moje spostrzeżenia
 • Optymalizacja ZUS – firma za granicą
 • Moja biznesowa inspiracja – wywiady z przedsiębiorcami

To oczywiście tylko hasłowo przedstawione zagadnienia, o samych programach partnerskich i promowaniu swojego bloga pewnie napiszę kilka razy w różnym kontekście, bo co jakiś czas szukam nowych pomysłów i testuję nowe możliwości. Widzę też, jak inni blogerzy próbują promować swoje blogi i nie wszystkie pomysły uważam za godne naśladowania i o tym pewnie też kiedyś napiszę.

Pytanie do Ciebie

A może są jakieś tematy, które szczególnie Cię interesują – czy to związane z pracą w domu, prowadzeniem własnej firmy, zarabianiem na blogu, prowadzeniem sklepu internetowego, a może tworzeniem stron internetowych? Chętnie odpowiem na pytania czytelników, piszcie na kontakt@biznesoweinfo.pl

aptos-296159_1280

[wysija_form id=”4″]

13
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x