Zapraszam do przeczytania małego podsumowania – znajdziesz tu linii do ciekawych tekstów na moim blogu i w innych miejscach w sieci, a także zapowiedź tego, czym chciałabym się zająć na blogu w najbliższym czasie.

Blogowe podsumowanie wakacji

W tym roku postanowiłam, że urlop biorę wcześniej, a wakacje będą czasem intensywnej pracy – nie tylko nad zleceniami dla klientów, ale także nad swoimi produktami i blogami. Kilka słów podsumowania tego, co udało mi się lub nie udało zrealizować w czasie wakacji:

1. Własny produkt – książka

W lipcu ukazała się moja pierwsza książka „Proste drinki”, którą przygotowałam właściwie z myślą o czytelnikach mojego drugiego bloga 2drink.pl. Wydałam ją samodzielnie, a cały proces wydawania książki metodą self-publishingu opisałam w osobnym poście.  Książkę nie tylko wydałam samodzielnie, ale i sprzedaję sama, w specjalnym, założonym do tego celu sklepie internetowym (przeczytaj o 5 rzeczach, jakie zaskoczyły mnie podczas otwierania własnego sklepu internetowego). Skoro sklep już jest, pomyślałam, że dobrze byłoby wzbogacić jego asortyment. W tej chwili na sklep.2drink.pl można kupić już nie tylko książkę, ale i shakery, miarki, muddlery, łyżki barmańskie i słomki. W planach mam jeszcze wprowadzenie syropów – wtedy już właściwie w moim sklepie barman-amator będzie mógł kupić wszystko, co jest potrzebne, by zacząć robić drinki w domu.

A ja przy okazji uczę się prowadzenia e-sklepu i sprawdzam, jak promować własne produkty. To cenna wiedza, która pewnie nie raz mi się jeszcze przyda.

2. Kilka wzmianek w mediach

W te wakacje kilka razy miałam to szczęście, że moje nazwisko lub nazwa bloga pojawiały się w różnych branżowych serwisach internetowych, w kontekście, na którym najbardziej mi zależy, czyli tam, gdzie mowa była o zarabianiu na blogach – czy to poprzez programy partnerskie, czy dzięki wydanym przez siebie książkom.

Polecam artykuły, w których znajdziecie moje wypowiedzi lub wzmianki o blogu:

3. Najpopularniejsze teksty z bloga

Kilka wpisów z ostatnich tygodni spodobało Wam się wyjątkowo i doczekało się bardzo wielu udostępnień na FB. Gdyby któryś umknął Twojej uwadze, zachęcam do przejrzenia:

87 książek polskich blogerów i vlogerów – 416 lajków na FB, ponad 5000 odsłon
4 książki, po przeczytaniu których nie będziesz chciał pracować na etacie – 269 lajków, 4900 odsłon
Dużym zainteresowaniem w czasie wakacji cieszyły się też starsze teksty – między innymi 62 pomysły na biznes z niewielkim kapitałem początkowym oraz Jak zarobić na fanpage’u na Facebooku.

Do sukcesów mogę zaliczyć to, że fanpage bloga śledzi już ponad 1000 osób, choć wolałabym, żeby więcej zapisywało się do newslettera niż klikało Lubię to na FB 😉 Budowanie bazy mailowej to coś, co ciągle u mnie kuleje i z pewnością jest to umiejętność, którą jeszcze powinnam nabyć.

Jesienna ramówka na Biznesoweinfo.pl

Duże stacje telewizyjne zawsze z wielką pompą ogłaszają, czym będą karmić widzów przez następne miesiące. W sumie to dość dobry zwyczaj, że coś się zapowiada, przygotowuje i potem wywiązuje z obietnic. Zobaczymy, czy na blogu takie rozwiązanie też się sprawdzi, bo już dziś chciałabym zdradzić co nieco na temat jesiennej „ramówki” na Biznesoweinfo.pl 😉

W najbliższym czasie chciałabym poruszyć takie tematy jak:

 • Aplikacje i narzędzia, które przydają mi się w pracy freelancera
 • Produkty blogerów
 • Spadające zarobki w AdSense
 • Konta firmowe
 • Analiza konkurencji przy otwieraniu biznesu
 • Promocja swojego bloga
 • Dostawa w sklepach internetowych (firmy kurierskie)
 • Czego nauczyła mnie praca na swoim
 • Strony internetowe firm – kolejne wskazówki
 • Programy partnerskie – moje spostrzeżenia
 • Optymalizacja ZUS – firma za granicą
 • Moja biznesowa inspiracja – wywiady z przedsiębiorcami

To oczywiście tylko hasłowo przedstawione zagadnienia, o samych programach partnerskich i promowaniu swojego bloga pewnie napiszę kilka razy w różnym kontekście, bo co jakiś czas szukam nowych pomysłów i testuję nowe możliwości. Widzę też, jak inni blogerzy próbują promować swoje blogi i nie wszystkie pomysły uważam za godne naśladowania i o tym pewnie też kiedyś napiszę.

Pytanie do Ciebie

A może są jakieś tematy, które szczególnie Cię interesują – czy to związane z pracą w domu, prowadzeniem własnej firmy, zarabianiem na blogu, prowadzeniem sklepu internetowego, a może tworzeniem stron internetowych? Chętnie odpowiem na pytania czytelników, piszcie na kontakt@biznesoweinfo.pl

aptos-296159_1280

[wysija_form id=”4″]

13
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x