Dzisiaj o swoim biznesie i o zarządzaniu czasem opowiada Ola Budzyńska (Pani Swojego Czasu) – kobieta, której doba ma chyba 48 godzin, bo tyle aktywności jednocześnie udaje jej się pogodzić 😉

  1. Kim jesteś, co robiłaś przed założeniem firmy?

Nazywam się Ola Budzyńska i jestem Panią Swojego Czasu. Zawodowo zajmuję się zarządzaniem czasem – od 9 lat prowadzę szkolenia z tej tematyki oraz efektywności osobistej. Prowadzę bloga Pani Swojego Czasu, na którym podpowiadam Kobietom jak wziąć czas w swoje ręce i zarządzać nim po swojemu.

Jeśli chodzi o moją zawodową przeszłość to bardziej adekwatne byłoby pytanie czego w swoim życiu nie robiłam – zaczęłam zarabiać jeszcze w liceum pracując w firmie rodziców, a później swoją karierę kontynuowałam wciąż szukając swojego miejsca – byłam ankieterką i przeprowadzałam sondaże, pracowałam w kinie, byłam stewardesą arabskich linii lotniczych, kierowniczką zmiany w recepcji czterogwiazdkowego hotelu, konsultantką do spraw zdobywania funduszy unijnych dla polskich przedsiębiorców i kilka pomniejszych epizodów jeszcze by się znalazło. Kluczowe było to, że wciąż szukałam i nie spoczęłam tak długo dopóki nie znalazłam swojego miejsca.

Oprócz Pani Swojego Czasu i prowadzenia szkoleń mam również swoją Agencję i Szkołę Guwernantek Governess Lane, a także prowadzę bloga Mama Cukiereczka.

  1. Dlaczego zdecydowałaś się na własną działalność?

Od pierwszego dnia pracy na etacie wiedziałam, że to nie dla mnie. Mam ogromną potrzebę niezależności i pracy po swojemu – według swoich standardów (także czasowych). Ponadto nade wszystko jest ważna dla mnie praca z sensem i potrzeba bycia przydatną – kreowania takich treści i produktów, które uważam za przydatne innym. Pracując na etacie zbyt często miałam poczucie niskiego sensu wykonywanej przeze mnie pracy i nie chciałam tego kontynuować.

Obecnie mam ambicję pracować dla siebie i tworzyć własną markę. Chcę by pani Swojego Czasu stała się rozpoznawalna.

  1. Na czym zarabiasz, co oferuje Twoja firma?

Po pierwsze prowadzę stacjonarne szkolenia z zarządzania czasem dla Kobiet (najbliższe odbędzie się w marcu w Krakowie i warto go wypatrywać bo będzie w 100% darmowe!)

Po drugie prowadzę konsultacje indywidualne („spotkanie z Panią”), na którym rozmawiam z Kobietami o ich sposobach organizacji czasu i rekomenduję im rozwiązania, które powinny podjąć, by znaleźć tego czasu więcej dla siebie (więcej informacji: http://www.paniswojegoczasu.pl/oferta/spotkania-pania-konsultacje-indywidualne/ ).

Po trzecie realizuję konsultacje grupowe („Spotkania z czasem”), podczas których spotyka się online 5 kobiet, a każda z nich chce zrealizować jakiś projekt (zawodowy lub prywatny) i potrzebuje do tego lepszej organizacji czasu. Udział w grupie polega na planowaniu zadań w czasie, rozliczaniu z ich realizacji, ale przede wszystkim motywacji i zaangażowania innych do realizowania swoich celów (http://www.paniswojegoczasu.pl/oferta/spotkania-konsultacje-grupowe/ )

12 stycznia uruchamiam swój pierwszy kurs online z zarządzania czasem dla Kobiet pracujących zawodowo w domu. (http://czaspani.pl/)

 

  1. Kto jest dla Ciebie konkurencją, jak chcesz odróżnić się od innych firm i czym przyciągnąć klientów do siebie?

To zależy jak szeroko lub wąsko spojrzę na to, co oferuję. Jeśli chodzi o prowadzenie szkoleń to oczywiście konkurencja wśród trenerów jest ogromna. Natomiast patrząc na tematykę, w której ja się specjalizuję, czyli zarządzanie czasem dla Kobiet to tak naprawdę nie mam konkurencji, czyli osób, które zajmowałyby się tylko i wyłącznie tym.

Więc po pierwsze przyciągam do siebie specjalizacją – nie zajmuję się rozwojem osobistym w ogóle, a właśnie zarządzaniem czasem, bo w tym jestem najlepsza i to jest mój konik.

Po drugie stawiam na autentyczność i szczerość. Wszystkie moje czytelniczki i klientki wiedzą, że miłego głaskania po głowie ode mnie nie otrzymają lecz raczej kopniaka w tyłek. Nie wszystkim to odpowiada i ja to oczywiście akceptuję, bo każda z nas ma prawo wybrać to, co jej najbardziej odpowiada. Ja jednak bardzo wyraźnie mówię i piszę jaka jestem i czego się można po mnie spodziewać, bo nie lubię niedomówień i rozczarowań z nich wynikających.

Po trzecie jestem bardzo solidną osobą – swoją pracę traktuję bardzo poważnie i raz danego słowa dotrzymuję. Nie rzucam słów na wiatr i nie obiecuję gruszek na wierzbie. Dotyczy to każdego obszaru mojej działalności, nie tylko tej komercyjnej. Prowadzenie bloga Pani Swojego Czasu nie jest działalnością komercyjną, jednak techniczny wtorek i piątkowy artykuł weekendowy pojawiają się z żelazną regularnością, gdyż takie podjęłam zobowiązanie.

  1. Moja biznesowa inspiracja

    (może to być jakaś złota myśl, jakaś inspirująca historia, doświadczenie, może być książka, którą warto przeczytać, osoba, którą warto naśladować, film, który motywuje do działania – coś inspirującego dla początkujących przedsiębiorców).

Moje ulubione motto, którym się zawsze posługuję to MNIEJ GADANIA – WIĘCEJ DZIAŁANIA. Myślę, że może to być szczególnie ważne dla początkujących przedsiębiorców, którzy czasem chyba zbyt długo planują, analizują, obmyślają, kreują i zastanawiają się co by było gdyby zamiast wykonać pierwszy krok, wyjść do pierwszego klienta i przekonać się na własnej skórze co się stanie.

Jeśli chcesz skontaktować się z Olą, możesz to zrobić wchodząc na jej blog albo pisząc na adres mailowy:

http://www.paniswojegoczasu.pl/

kontakt@paniswojegoczasu.pl

 

11
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x