Wtyczka, która pozwala w całkiem naturalny sposób promować swój blog na innych blogach. Ta lista blogów z wtyczką comment luv może Ci się przydać!

Co to jest comment luv i po co mi ta lista?

Comment luv to taka wtyczka do WordPressa, wykorzystywana niezbyt często przez blogerów, ale co jakiś czas udaje się trafić na blog, który ma zainstalowaną tę wtyczkę. Można to poznać wtedy, gdy dodaje się komentarz na blogu – wówczas po wpisaniu komentarza i podaniu swojego adresu www wtyczka sama proponuje nam, żebyśmy dołączyli do komentarza link do swojego ostatniego wpisu i podlinkowuje ten ostatni wpis. Czasem mamy możliwość dokonania zmiany i wybrania innego wpisu z naszego bloga, który chcemy podlinkować.

Wygląda to mniej więcej tak:

blogi z wtyczką comment luv

Dlaczego warto komentować wpisy na blogach, które mają zainstalowaną wtyczkę comment luv? Nietrudno się domyślić. Każdy link, który zostawimy na innym blogu daje nam podwójną korzyść. Po pierwsze – inni czytelnicy mogą się zainteresować naszym blogiem i kliknąć w link. To ta korzyść, na której mi zależy nieco bardziej – dlatego uważam, że komentować warto przede wszystkim na blogach pokrewnych tematycznie. Co mi po tym, że będę zostawiać link do tekstu o kontach oszczędnościowych na blogu o ogrodach? Pewnie niewielu czytelników zainteresuje się moim postem. Ale jeśli zostawię link do tekstu AdSense i programy partnerskie – podsumowanie zarobków z pierwszego kwartału na blogu o zarabianiu przez internet to jest spora szansa, że w ten sposób pozyskam nowych czytelników.

Drugi plus komentowania na tych blogach to pozyskanie linka, który może mieć wpływ na naszą pozycję w wynikach wyszukiwania. Nie wytłumaczę dokładnie, jak to działa, bo nie znam się na pozycjonowaniu, wiem tylko, że takie linki to zawsze jakaś wartość 😉

Darmowa lista blogów z comment luv

W sieci można znaleźć różne listy blogów z comment luv, płatne i bezpłatne, aktualne i mniej aktualne. Ja zrobiłam własną – znajdziesz na niej ponad 80 adresów blogów, które mają wtyczkę comment luv, były aktywne w kwietniu (czyli pojawił się w kwietniu na nich jakiś wpis) i nie był to pierwszy wpis od wielu miesięcy. Blogi posegregowałam według kategorii tematycznych – są one dość luźno opisane, także warto sobie samemu posprawdzać te blogi.

[wp_ad_camp_2]

Listę robiłam pod koniec kwietnia, więc z czasem na pewno się zdezaktualizuje.

Pobierz: blogi z wtyczką comment luv

———————————————

[wysija_form id=”4″]

blogi z wtyczka comment

29
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x