Firmowe cele na I kwartał 2019 roku

utworzone przez | sty 14, 2019 | Życie freelancera | 9 Komentarze

Będzie bardzo twórczo w tym roku!

Planowanie na cały rok z góry średnio się u mnie sprawdza. To znaczy wiem mniej więcej, co chciałabym zrobić w tym roku, ale przekonałam się już, że nie ma co planować wszystkiego tak dokładnie. Część mojej pracy to praca twórcza, część zależy od tego, co będzie się działo w sklepie internetowym, więc nie wszystko da się przewidzieć.

Ale planowanie najbliższego kwartału sprawdza się znakomicie. Trzy miesiące to taki okres, w którym mogę jednocześnie zrobić całkiem sporo, ale i przewidzieć, kiedy potrzebuję wolnego. Cele, które ustalam sobie na najbliższe trzy miesiące są zwykle najbardziej realistyczne. A jeśli dodatkowo raz w tygodniu zapisuję postępy w ich realizacji w specjalnym arkuszu Excel, to naprawdę udaje mi się dopinać kolejne projekty. Nie wszystkie, ale większość 🙂

Na najbliższy kwartał mam ambitne cele – będzie dużo twórczej pracy, a to lubię najbardziej.

Cel 1: napisać treść nowej książki

Na połowę roku szykuję coś specjalnego dla wszystkich, którzy lubią case study. Moja nowa książka będzie właśnie takim potężnym studium przypadku, przeplatanym wskazówkami dla osób, które chcą dojść tam, gdzie ja. Nie zdradzę jeszcze, o czym dokładnie będzie (chociaż mogłam już wspominać o tym na Instastories), ale stali czytelnicy bloga i wszyscy, którzy pracują z domu znajdą tam coś dla siebie.

W tej chwili mam napisane jakieś 25% treści (tak szacunkowo, bo nie wiem z góry na ilu znakach się skończy) i do końca marca daję sobie czas na napisanie całości. Potem korekta i redakcja, a nie wiem jeszcze, czy książka będzie drukowana czy wydam ją jako e-book. Chciałabym jednak, by była dostępna latem.

 

Cel 2: przynajmniej 8 filmów wideo na Youtubie

Pomysł, który chodzi mi po głowie od dawna i który miałam już zapisany w rocznych celach na 2018 rok. Jak wspomniałam, z rocznymi celami poszło mi średnio 😉 Otóż w tym kwartale ruszam z materiałami wideo na moim kanale: https://www.youtube.com/c/AgnieszkaSkupienska

O czym będą filmy? Przede wszystkim o prowadzeniu sklepu internetowego. Na blogu i w podcaście jest dużo materiałów o pracy freelancera, a dobrze wiem, że freelance to nie jedyny dobry sposób na pracę w domu. Pracować w domu można także nad własnym sklepem, co więcej – można taki „domowy” sklep rozwinąć na tyle, żeby dało się z niego utrzymać czteroosobową rodzinę. A że materiałów na temat prowadzenia sklepów w polskim internecie nie ma wiele (przynajmniej takich bazujących na własnych doświadczeniach, a nie ogólnej teorii), to wierzę, że moje filmy będą przydatne.

Jeśli chcesz dorzucić swoje trzy grosze do tematyki kanału albo masz pytanie o sklepy internetowe, wypełnij moją ankietę. Nie powinno Ci to zająć więcej niż 5 minut, a mnie pomoże robić lepsze materiały: Ankieta dotycząca prowadzenia sklepów internetowych

Dlaczego stawiam sobie za cel 8 filmów? Rozpisane mam tematy na jakieś 40, ale chciałabym, żeby nowy odcinek pojawiał się na kanale raz w tygodniu. Układając listę celów przeczuwałam, że początek będzie trudny i nie uda mi się nagrać aż 12 filmów. Na razie mam za sobą jedną niezbyt udaną próbę, w tym tygodniu podchodzę po raz drugi do nagrywania 🙂

 

Cel 3: Trzecia edycja kursu Akademia FreelancerPRO

W połowie marca będzie po raz trzeci możliwość dołączenia do kursu dla freelancerów. Akademia FreelancerPRO to mój największy projekt z zeszłego roku. Kurs składa się z 12 modułów, które dotyczą takich tematów jak: ustalenie stanu zero, strategia działania freelancera, wycena zleceń, tworzenie oferty, nowe źródła przychodu, marka freelancera i jej znaczenie w zdobywaniu zleceń, zdobywanie klientów i problemy z klientami, organizacja pracy. Do kursu dołączam drukowany zeszyt ćwiczeń, który trafi do kursantów pocztą. Ponad 70 stron, które – jeśli wypełnisz je sumiennie – będą dla Ciebie drogowskazem na długi, długi czas.

Sprzedaż kursu ruszy w okolicach 11 marca. Jeśli interesuje Cię to szkolenie, zapisz się na listę oczekujących. Dostaniesz ode mnie kilka darmowych wskazówek, a w dniu rozpoczęcia sprzedaży kursu dostaniesz też kod zniżkowy. Tu można zapisać się na listę oczekujących.

 

Cel 4: Przeczytam 6 książek rozwojowych

Rocznie czytam jakieś 80 książek, ale większość to powieści, czytane dla rozrywki. Staram się jednak, żeby chociaż co trzecia czy co czwarta przeczytana książka nie była kolejną powieścią o trupach, ale wnosiła coś do mojego życia 🙂 Listę najlepszych książek rozwojowych, które przydadzą się osobom pracującym na swoim znajdziesz tutaj: 50+ książek, które warto przeczytać, pracując na swoim.

6 książek w kwartał to 2 miesięcznie, nie tak dużo. W tej chwili czytam „Po pierwsze: ZYSK” Mike’a Michalowicza i przyznam, że całkiem przemawia do mnie jego pomysł na prowadzenie firmowych finansów (w dużym skrócie: dzielisz przychody na 5 osobnych rachunków bankowych, z których jeden to pensja właściciela firmy, a drugi to zysk. Mike stosuje odpowiedni podział procentowy, w zależności od wielkości biznesu, ale na każdym etapie prowadzenia firmy chodzi o to, by wypracowywać zysk, a nie dokładać do działalności albo wypłacać sobie głodową pensję).

 

Cel 5: Porządek na blogu

Ten cel miałam zapisany już jakiś czas temu, ale to jedna z tych rzeczy, które można w nieskończoność odkładać, bo nigdy nie jest na tyle ważna, by zająć się nią natychmiast. Ale widzę, że trochę się tu już zrobił chaos, trochę nieaktualne zdjęcia i sama zaczynam mieć problemy, żeby coś tu znaleźć 😉

To tyle jeśli chodzi o moją listę celów. Najbardziej nie mogę doczekać się materiałów wideo i nowej książki. Uwielbiam tworzyć coś nowego, więc praca nad tymi celami jest dla mnie sporą frajdą. A ja lubię mieć frajdę w pracy 🙂

Jak tam Wasze cele na nowy rok? Planujecie od razu cały rok czy tak jak ja, po kwartale?

Naucz się wyceniać zlecenia

Zapisz się na cykl 5 darmowych lekcji, a dowiesz się:

  • jaka jedna rzecz ma kluczowe znaczenie dla wielkości zarobków
  • bez czego nie warto zaczynać wyceny
  • jaki jeden trik da Ci szansę na większe zarobki
  • czego nie robi większość freelancerów
 

Zapisz się na bezpłatne lekcje i zacznij dobrze wyceniać swoją pracę!

Zdjęcie Agnieszki Skupieńskiej
O autorce: Agnieszka Skupieńska

Z wykształcenia polonistka, ale nigdy nie pracowałam w szkole. Jako freelancerka zaczęłam pracować w 2009 roku, pisząc teksty na zlecenie. Teraz uczę innych, jak zarabiać, nie wychodząc z domu. Mam też swój sklep internetowy, w którym można kupić akcesoria barmańskie.
Sprawdziłam, że praca w domu może być sposobem na życie. I to na całkiem niezłym poziomie 🙂

Subscribe
Powiadom o
guest

9 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Szyciownik Kurs Szycia Online

Cześć,
Plany brzmią świetnie – teraz czekam z niecierpliwością na ich realizację 🙂
Pozdrawiam,
Kasia

Moja inspiratornia
5 lat temu

Bardzo czekam na filmiki na YT i treści na temat prowadzenia sklepu internetowego :). Bardzo ciekawy kwartał się zapowiada, ale też pracowity :). Trzymam kciuki, żeby udało się zrealizować wszystkie plany. Sama wypływam na głęboką wodę i przechodzę w Q1 na własną działalność :).

Martyna i Paulina|pojedztam.pl

Jesteśmy bardzo ciekawe i nie możemy doczekać się Twojej nowej książki. Będzie na pewno zapełniona wartościową treścią.
My planujemy raczej miesięcznie o ile w ogóle nasze zamierzenia można tak nazwać 😂

Marcin I lepszymanager.pl

Zdecydowanie wolę krótsze horyzonty czasowe.. Dla mnie to cel nr 1 to jeden tekst w tygodniu i jeden podcast w miesiacu. Kursy ida w dłuższym horyzoncie. I też chciałbym wrócić do regularnego czytania książek rozwojowych.. Jak kiedyś

SukcesOrka
5 lat temu

Plany ogromne! Osobiście nie mogę doczekać się Twojej książki.
Czytuję Cię od wieluuu lat, kiedy blog jeszcze był pod nazwą BiznesoweInfo. Dlatego nie mogę się doczekać, żeby przejrzeć Twój kanał na YT i zobaczyć Cię w nowej roli.
Trzymam kciuki.