Filozofia kaizen – R. Mauer

utworzone przez | lip 12, 2010 | Polecane książki | 0 komentarzy

Książka, która może pomóc zmienić życie małymi krokami.

filozofia-kaizen-jak-maly-krok-moze-zmienic-twoje-zycie-b-iext33713607W kaizen chodzi o to, że duże zmiany można wprowadzić za pomocą wielu małych kroczków, wielu małych, z pozoru nieistotnych zmian. Po przeczytaniu tej krótkiej i przyjemnej w odbiorze książki możesz mieć dwie myśli: czy to w ogóle na kogoś działa? Albo: to jest to!

Ja jestem w tej drugiej grupie. Czytając „Filozofię kaizen” co chwila łapałam się na myśli, że ja właśnie tak robię, że wykorzystuję opisane tam techniki na każdym kroku w swoim życiu. Konkretny przykład? Proszę bardzo. Jeśli chcesz schudnąć, możesz przejść na radykalną dietę i zrezygnować jednocześnie ze wszystkich tuczących produktów – słodyczy, chleba, makaronów, ziemniaków, słodkich napojów, alkoholu itd. Albo możesz odstawiać je stopniowo, po jednym składniku. Efekty nie przyjdą szybko, ale odstawianie kolejnych nie będzie tak dotkliwe.

Filozofię kaizen można wykorzystać np. do nauki – uczyć się codziennie jednego słówka z języka obcego albo jakiejś partii materiału na egzamin. Tak właśnie uczyłam się przez wiele lat.

Autorem książki jest psycholog, który opisuje bardzo wiele historii swoich pacjentów. Pokazuje na przykładach, jak filozofia kaizen pomogła ludziom zmienić swoje życie. Takie przykłady są bardzo motywujące.

Książkę czyta się szybko, więc nawet jeśli nie wiesz, czy kaizen jest dla Ciebie – polecam zajrzeć i się przekonać.

Sposób na freelance bez stresu: dywersyfikacja

Pobierz darmową listę 40 pomysłów na dywersyfikację dla freelancera. Pomysły podzieliłam na 4 grupy:

  • praca z klientami
  • wynajem w małym biznesie
  • zarabianie na wiedzy
  • bycie twórcą
 

Pobierz bezpłatną listę i zbuduj dodatkowe źródło dochodu!

Zdjęcie Agnieszki Skupieńskiej
O autorce: Agnieszka Skupieńska

Z wykształcenia polonistka, ale nigdy nie pracowałam w szkole. Jako freelancerka zaczęłam pracować w 2009 roku, pisząc teksty na zlecenie. Teraz uczę innych, jak zarabiać, nie wychodząc z domu. Mam też swój sklep internetowy, w którym można kupić akcesoria barmańskie.
Sprawdziłam, że praca w domu może być sposobem na życie. I to na całkiem niezłym poziomie 🙂

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments