Fastlane milionera – MJ Demarco

utworzone przez | lip 12, 2010 | Polecane książki | 0 komentarzy

Książka, dzięki której możesz zrozumieć, co zrobić, żeby być bogatym człowiekiem.

fastlane_milionera-gall-ebook-covCzytając „Fastlane milionera” możesz być wkurzony i oburzony poglądami autora. Wszyscy autorzy książek (na czele z Kiyosakim, z którego Demarco kilkukrotnie drwi) powtarzają, że do bogactwa dochodzi się systematycznie. Że trzeba odkładać małe kwoty, z których uzbiera się duża suma za kilkadziesiąt lat. Owszem, uzbiera się, ale skąd masz pewność, że w wielu 60 lat będziesz miał siłę, by z tej sumy skorzystać?

Mj Demarco mówi, że trzeba znaleźć sposób, by zarobić duże pieniądze już teraz, kiedy jesteśmy młodzi. Zauważa też, że wszyscy ci finansowi guru, którzy mówią, że można zarobić np. krocie na nieruchomościach lub w inny sposób, zarobili krocie, ale nie w opisywany przez siebie sposób. Zarobili krocie opisując ten sposób (np. w książkach). I dopiero potem mieli pieniądze, żeby inwestować w nieruchomości.

Inną ciekawą myślą z „Fastlane milionera” jest to, że prawdziwe pieniądze zarobisz wtedy, gdy będziesz producentem czegoś, a nie konsumentem. Mówi wprost też, że franczyza nie jest drogą do sukcesu, bo nie jest to biznes skalowalny. Takich celnych spostrzeżeń, które mogą zmienić Twoje podejście do zarabiania pieniędzy jest mnóstwo, dlatego uważam, że to książka obowiązkowa na liście do przeczytania. Bardziej obowiązkowa niż „Bogaty ojciec, biedny ojciec” Kiyosakiego.

 

Sposób na freelance bez stresu: dywersyfikacja

Pobierz darmową listę 40 pomysłów na dywersyfikację dla freelancera. Pomysły podzieliłam na 4 grupy:

  • praca z klientami
  • wynajem w małym biznesie
  • zarabianie na wiedzy
  • bycie twórcą
 

Pobierz bezpłatną listę i zbuduj dodatkowe źródło dochodu!

Zdjęcie Agnieszki Skupieńskiej
O autorce: Agnieszka Skupieńska

Z wykształcenia polonistka, ale nigdy nie pracowałam w szkole. Jako freelancerka zaczęłam pracować w 2009 roku, pisząc teksty na zlecenie. Teraz uczę innych, jak zarabiać, nie wychodząc z domu. Mam też swój sklep internetowy, w którym można kupić akcesoria barmańskie.
Sprawdziłam, że praca w domu może być sposobem na życie. I to na całkiem niezłym poziomie 🙂

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments