Blog o wolności finansowej – Mariusz Kobak i jego historia

utworzone przez | kwi 3, 2013 | Wasze historie | 3 Komentarze

Mariusz Kobak ma jako bloger szczególną misję: „Chcę pokazać, że osiągnięcie wolności finansowej jest możliwe. Chcę pokazać to na własnym przykładzie. Na własnych działaniach, które najpierw doprowadzą mnie do uzyskania pierwszych dochodów pasywnych startując od zera, żeby z czasem dotrzeć do upragnionej wolności finansowej.” – tak czytamy na jego blogu https://kierunekwolnosc.pl

Co wartościowego znalazł na moim blogu i w kursach online? Oddaję mu głos:

Mój blog https://kierunekwolnosc.pl o biznesie online, dochodach pasywnych i wolności finansowej powstał na początku 2017.

 

W 2017 kupiłem Twój kurs „Własny produkt w 7 krokach„. Potem pod koniec 2017 roku mieliśmy konsultację na skype o tym jak prowadzić bloga, żeby pozyskać większą liczbę czytelników.

 

Doradziłaś mi wtedy, żebym publikował wpisy na blogu regularnie przynajmniej raz w tygodniu. Wtedy myślałem, że regularność publikacji nie jest aż tak istotna. Zakładałem, że napiszę jeden obszerny artykuł raz w miesiącu może dwa razy. Teraz po czasie wiem, że regularne publikacje w te same dni są bardzo ważne bo budują społeczność wokół bloga. Czytelnicy przyzwyczajają się do takiego rytmu na blogu i sami zaczynają wracać co widać w statystykach odwiedzin.

 

Drugą radą jakiej mi wtedy udzieliłaś było publikowanie wywiadów z osobami, które generują dochody pasywne i chcą podzielić się swoimi doświadczeniami. Od tamtego czasu minęło już sporo czasu, powstał mój podcast https://kierunekwolnosc.pl/podcast/ do którego zapraszam gości, którzy w taki czy inny sposób są związani z tematyką dochodów pasywnych.

 

Obecnie rozwijam bloga, podcast, gromadzę społeczność, generuję niewielkie ale systematyczne dochody z afiliacji, stworzyłem dwa darmowe kursy video (o tym jak zakładać bloga oraz jak założyć platformę do kursów online), tworzę kolejny kurs o tym jak budować listę mailingową (tym razem płatny). A wisienką na torcie jest kolejny produkt, który tworzę po godzinach a jest to aplikacja typu Software as a Service, która ma generować większy ruch na blogu/sklepie oraz pomóc w pozyskiwaniu nowych leadów/czytelników newslettera. Czyli coś co przyda się każdemu blogerowi oraz właścicielowi sklepu internetowego.

 

Dzięki za inspirację do działania!

Znajdź klienta na 100 sposobów

Szukasz klientów online?

Ten narzędziownik pomoże Ci znaleźć zlecenia, niezależnie od tego, w jakiej branży pracujesz (copywriting, tłumaczenia, prawo, marketing, dietetyka, social media, VA, grafika, fotografia i wiele innych).

Znajdziesz tu materiały wideo, zeszyt ćwiczeń, excele, bank pomysłów, szablony, listy itp.

Wszystko z dożywotnim dostępem i w cenie JEDNEJ PIZZY.

Zdjęcie Agnieszki Skupieńskiej
O autorce: Agnieszka Skupieńska

Z wykształcenia polonistka, ale nigdy nie pracowałam w szkole. Jako freelancerka zaczęłam pracować w 2009 roku, pisząc teksty na zlecenie. Teraz uczę innych, jak zarabiać, nie wychodząc z domu. Mam też swój sklep internetowy, w którym można kupić akcesoria barmańskie.
Sprawdziłam, że praca w domu może być sposobem na życie. I to na całkiem niezłym poziomie 🙂

Subscribe
Powiadom o
guest

3 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Mariusz
4 lat temu

Hej Agnieszka! Dzięki za podzielenie się moją historią u siebie na blogu 🙂
To dla mnie kolejna porcja motywacji do działania nad własnym biznesem online!