Blog o wolności finansowej – Mariusz Kobak i jego historia

utworzone przez | kwi 3, 2013 | Wasze historie | 3 Komentarze

Mariusz Kobak ma jako bloger szczególną misję: „Chcę pokazać, że osiągnięcie wolności finansowej jest możliwe. Chcę pokazać to na własnym przykładzie. Na własnych działaniach, które najpierw doprowadzą mnie do uzyskania pierwszych dochodów pasywnych startując od zera, żeby z czasem dotrzeć do upragnionej wolności finansowej.” – tak czytamy na jego blogu https://kierunekwolnosc.pl

Co wartościowego znalazł na moim blogu i w kursach online? Oddaję mu głos:

Mój blog https://kierunekwolnosc.pl o biznesie online, dochodach pasywnych i wolności finansowej powstał na początku 2017.

 

W 2017 kupiłem Twój kurs „Własny produkt w 7 krokach„. Potem pod koniec 2017 roku mieliśmy konsultację na skype o tym jak prowadzić bloga, żeby pozyskać większą liczbę czytelników.

 

Doradziłaś mi wtedy, żebym publikował wpisy na blogu regularnie przynajmniej raz w tygodniu. Wtedy myślałem, że regularność publikacji nie jest aż tak istotna. Zakładałem, że napiszę jeden obszerny artykuł raz w miesiącu może dwa razy. Teraz po czasie wiem, że regularne publikacje w te same dni są bardzo ważne bo budują społeczność wokół bloga. Czytelnicy przyzwyczajają się do takiego rytmu na blogu i sami zaczynają wracać co widać w statystykach odwiedzin.

 

Drugą radą jakiej mi wtedy udzieliłaś było publikowanie wywiadów z osobami, które generują dochody pasywne i chcą podzielić się swoimi doświadczeniami. Od tamtego czasu minęło już sporo czasu, powstał mój podcast https://kierunekwolnosc.pl/podcast/ do którego zapraszam gości, którzy w taki czy inny sposób są związani z tematyką dochodów pasywnych.

 

Obecnie rozwijam bloga, podcast, gromadzę społeczność, generuję niewielkie ale systematyczne dochody z afiliacji, stworzyłem dwa darmowe kursy video (o tym jak zakładać bloga oraz jak założyć platformę do kursów online), tworzę kolejny kurs o tym jak budować listę mailingową (tym razem płatny). A wisienką na torcie jest kolejny produkt, który tworzę po godzinach a jest to aplikacja typu Software as a Service, która ma generować większy ruch na blogu/sklepie oraz pomóc w pozyskiwaniu nowych leadów/czytelników newslettera. Czyli coś co przyda się każdemu blogerowi oraz właścicielowi sklepu internetowego.

 

Dzięki za inspirację do działania!

Sposób na freelance bez stresu: dywersyfikacja

Pobierz darmową listę 40 pomysłów na dywersyfikację dla freelancera. Pomysły podzieliłam na 4 grupy:

  • praca z klientami
  • wynajem w małym biznesie
  • zarabianie na wiedzy
  • bycie twórcą
 

Pobierz bezpłatną listę i zbuduj dodatkowe źródło dochodu!

Zdjęcie Agnieszki Skupieńskiej
O autorce: Agnieszka Skupieńska

Z wykształcenia polonistka, ale nigdy nie pracowałam w szkole. Jako freelancerka zaczęłam pracować w 2009 roku, pisząc teksty na zlecenie. Teraz uczę innych, jak zarabiać, nie wychodząc z domu. Mam też swój sklep internetowy, w którym można kupić akcesoria barmańskie.
Sprawdziłam, że praca w domu może być sposobem na życie. I to na całkiem niezłym poziomie 🙂

Subscribe
Powiadom o
guest

3 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Mariusz
5 lat temu

Hej Agnieszka! Dzięki za podzielenie się moją historią u siebie na blogu 🙂
To dla mnie kolejna porcja motywacji do działania nad własnym biznesem online!