Jak kształtowały się moje zarobki z blogów w I kwartale 2015 roku, ile udało się zarobić dzięki AdSense a ile na programach partnerskich? Zapraszam na podsumowanie zarobków oraz szkolenie z zarabiania na stronach internetowych.

W grudniowym podsumowaniu zapowiadałam, że nie będzie już comiesięcznych podsumowań, bo stały się one monotonne, ale być może jeszcze do tematu zarobków z programów partnerskich wrócę. Sugerowaliście, że może podsumowania kwartalne to dobry pomysł, więc dzisiaj trochę o tym, co udało się (i nie udało) osiągnąć w pierwszym kwartale tego roku.

Na jakich stronach zarabiam?

Obecnie mam kilka stron, które nazywam blogami, choć tak naprawdę większość z nich niewiele ma z bloga. Sama piszę teksty i prowadzę dwa blogi, na pozostałe strony zamawiam teksty. Tych zarabiających jest dokładnie 8, choć jeden zarobił przez cały kwartał w sumie chyba złotówkę, więc śmiało można powiedzieć, że jeszcze się nie liczy 😉

Blogi dotyczą tematyki okołokulinarnej, okołozdrowotnej, okołofinansowej, na każdym publikuję od 4 do 10 tekstów miesięcznie.

Poza tym mam także kanał na Youtube, na którym publikuję z różną częstotliwością, w I kwartale nie było na nim żadnych nowych filmów.

Podsumowanie zarobków z I kwartału

Tak jak w ubiegłym roku największe przychody mam z AdSense, ale inne źródła też dają zarobić. Oto konkrety – przychody zsumowane z okresu styczeń-marzec:

Razem: 4346,41 zł

Podane kwoty spisuję z paneli, są to kwoty przed odliczeniem podatków VAT i/lub dochodowego. Zestawienie nie uwzględnia umów podpisanych z reklamodawcami bez pośrednictwa sieci partnerskich.

Podsumowanie zarobków z I kwartału – uwagi:

  •  ci, którzy śledzą moje podsumowania zarobków lub śledzili je w ubiegłym roku wiedzą, że przychody z pierwszego kwartału, zwłaszcza z AdSense, są wyjątkowo mizerne, jeśli porównamy je na przykład z zarobkami z lipca. No cóż, jedna z moich najlepiej zarabiających stron spadła w wynikach Google na wiele fraz, na które była wysoko, dodatkowo spadł też jej RPM (czyli wskaźnik pokazujący ile złotych zarabiam na tysiącu wyświetleń) i sporo czasu zajęło, zanim przywróciłam RPM do poprzedniego poziomu. Trzeba było do tego zmiany szablonu i mnóstwa testów ułożenia banerów, ale chyba wychodzimy na prostą 🙂
  • Bardzo fajnie spisuje się Whitepress i jeśli ktoś szuka alternatywnych źródeł zarobku, poza banerami z AdSense to mogę polecić właśnie ten serwis. Przypływy regularne, płatności błyskawiczne, panel intuicyjny – tak powinny być zorganizowane wszystkie sieci partnerskie.
  • W I kwartale testuję różne programy partnerskie z sieci WebePartners oraz Netsales i są pierwsze – na razie nieśmiałe, ale jednak – efekty. Co ciekawe, zarobki z WebePartners pochodzą z jednej transakcji, dokonanej dzięki poleceniom na blogu, na którym ruch jest bardzo niewielki i nie ma tam stałych czytelników, a raczej przypadkowe wizyty z Google.

Jak zarabiać na blogu – linki warte przejrzenia

Wszystkie artykuły na temat zarabiania na stronach internetowych i blogach zebrałam na jednej podstronie, dzięki temu jeśli chcesz poczytać trochę na ten temat, wystarczy, że wejdziesz tutaj: Zarabianie w sieci – na stronach internetowych i blogach

Szkolenie z zarabiania na stronach internetowych

Na koniec informacja dla wszystkich, którzy chcieliby dowiedzieć się o zarabianiu na stronach nieco więcej i to od kogoś, kto ma znacznie więcej doświadczenia i wiedzy niż ja. Marcin Kosedowski poprowadzi szkolenie Jak zarabiać na stronach internetowych w Warszawie, 20 czerwca, a koszt udziału w szkoleniu – jeśli zdecydujesz się do końca kwietnia to tylko 370 zł. Gdyby nie urlop, który planuję w czerwcu to sama chętnie bym poszła 🙂 Blog Marcina czytałam na długo zanim zaczęłam pisać własne blogi i jego posty były dla mnie taką motywacją, że młody człowiek po studiach może pracować w domu, może zarabiać na swoich stronach internetowych. Chyba niewiele jest w Polsce osób, które wiedzą o AdSense więcej niż on, także z pewnością warto posłuchać, co ma do powiedzenia.

A jak tam Wasze przychody z reklam na blogach w ostatnich miesiącach? Tradycyjnie: jeśli umieszczasz na swoim blogu raporty dotyczące zarobków – podziel się w komentarzu linkiem do bloga.

podsumowanie zarobków[wysija_form id=”4″]

37
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x