Garść inspiracji na poniedziałek – 3 pomysły na biznes z wykorzystaniem Instagrama i to wszystkie z polskiego podwórka!

Z Instagrama korzystam od dłuższego czasu, choć na moim koncie znajdziesz głównie zdjęcia drinków, koktajli, czasem także jedzenia lub fajnych miejsc – rzadko coś, co ma związek z przedsiębiorczością czy biznesem. Ale lubię tę aplikację, to fajny zabijacz czasu, zwłaszcza w poczekalni u lekarza, w kolejce do kasy czy w czasie reklam w TV 😉 Dodawanie zdjęć do Instagrama czasem tez motywuje mnie, by w ogóle zdjęcia ciekawym miejscom i wydarzeniom robić – a te z kolei zostają mi w telefonie na pamiątkę.

Dla tych, którzy nie znają Instagrama, krótkie wyjaśnienie: aplikacja w pewnym stopniu przypomina Facebooka – masz tablicę, na której pojawiają się zdjęcia osób, które zaobserwowałeś i sam możesz wrzucać zdjęcia, zrobione komórką. W przeciwieństwie do Facebooka, nie możesz opublikować statusu bez zdjęcia czy wrzucić linka – publikujesz wyłącznie fotki albo krótkie, nakręcone komórką filmy. Plusem Instagrama są filtry, które możesz nakładać na zdjęcia, by wyglądały ciekawiej i ładniej.

Okazuje się jednak, że przedsiębiorczy Polacy na Instagramie potrafią zarabiać. Może nie bezpośrednio, tak jak można zarabiać na Facebooku, ale wykorzystując to, że Instagram ma wielu użytkowników w naszym kraju i staje się coraz bardziej popularny. I właśnie też to, że czasem fajnie jest do tych zdjęć wrócić, a niektóre mają dla nas szczególną wartość. Oto 3 pomysły na biznes z wykorzystaniem Instagrama:

1. InstaShirt

Masz na swoim Instagramie szczególnie ładną fotkę, którą chciałbyś pokazać wszystkim znajomym? Możesz wydrukować ją na koszulce lub bluzie. Umożliwia to Instashirt, który na swojej stronie oferuje możliwość załadowania obrazka na koszulkę bezpośrednio z Instagrama. Na jednej koszulce możesz nadrukować jedno lub kilka zdjęć, w różnym układzie, wybierasz też krój koszulki męskiej lub damskiej. Koszulka ze zdjęciem z Instagrama kosztuje 89 złotych.

2. Instabook

To nie nazwa firmy, ale raczej sam pomysł, oferowany między innymi przez firmę Printu. Zasada tworzenia fotoksiążki ze zdjęciami z Instagrama jest podobna jak w przypadku koszulek – ze swojego konta wybierasz zdjęcia, które chcesz mieć wydrukowane w formie książki, układasz je w odpowiedni sposób, a potem czekasz na swój instagramowy album. Aha, wcześniej musisz zapłacić – cena zależy od liczby kartek, w najtańszej opcji zapłacimy 97 złotych za 20 stron w formacie 20×20 centymetrów.

Instabooki można zamawiać też np. w FujiFilm, gdzie za ok. 25 zł dostaniemy małą książeczkę ze zdjęciami spiętymi kółkami (10-15 zdjęć w formacie 9,3×9,3).

3. Instadruk

A może chcesz mieć swoje zdjęcia z Instagrama na ścianie? Taką usługę oferuje inna firma, Instadruk. Zdjęcia pochodzące bezpośrednio z Twojego konta na instagramie możesz mieć wydrukowane w formie plakatu i oprawione w ramkę, ale możesz je umieścić także na magnesach na lodówkę, na tabliczce czekolady, albo przygotować grę w „Memory” z wykorzystaniem swoich zdjęć. Trzeba przyznać, że to kreatywny sposób na zarabianie na Instagramie, prawda? 🙂

Jak jeszcze zarobić na Instagramie?

Pomysłów na biznes z wykorzystaniem Instagrama może być pewnie znacznie więcej. Skoro ktoś sprzedaje bluzy i koszulki, to może dobrym pomysłem byłyby inne tekstylia ze zdjęciami – na przykład czapki albo… ręczniki czy pościel ze zdjęciami? A może ugryźć temat od innej strony – kubki, talerzyki ze zdjęciami smakowitych potraw?

A może jeszcze inaczej – jeśli robisz naprawdę dobre zdjęcia komórką i każde zbiera mnóstwo polubień – być może czas na wydanie ich w formie papierowej? Na taki pomysł wpadła Kim Kardashian, która właśnie wydaje książkę ze swoimi selfies. No cóż, nie wiem, kto to kupi, ale potrafię wyobrazić sobie, że jeśli znany kucharz (np. aktywny na Instagramie Jamie Oliver) wydałby podobną z fotkami apetycznego jedzenia i krótkimi przepisami (bo na Instagramie nie ma zbyt wiele miejsca na opis zdjęcia), to mógłby znaleźć nabywców takiej książki.

7
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x