Jak zarobić na fanpage’u na Facebooku?

utworzone przez | lut 12, 2014 | Praca w domu | 18 Komentarze

W internecie zarobić można na wiele sposobów – między innymi na swoim fanpage’u na Facebooku. Jak zarobić na fanpage’u? Jest na to przynajmniej kilka sposobów.

Kilka razy zdarzyło mi się w życiu zarobić na tym, że byłam administratorem dużego fanpage’a. Choć w sumie powinnam powiedzieć: średniego, bo liczba fanów nie przekraczała tam 20 tysięcy. Były to raczej drobne sumy, ale wystarczy jeden rzut oka na aukcje na Allegro, żeby zrozumieć, że na swoich fanpage’ach można zarobić pieniądze bez wielkiego wysiłku. Oto kilka pomysłów.

Jak zarobić na fanpage’u na Facebooku?

1. Sprzedaż linków reklamowych na Allegro. Za niespełna 5 zł można znaleźć oferty wstawienia swojego linka na popularny fanpage, np. gromadzący przeszło 70 tysięcy fanów. Jak widać na obrazku, administrator tego fanpage’a wstawiając jedną aukcję zarobił ok. 90 zł. Mało? No cóż, jedyną jego pracą jest podlinkowanie czegoś na swoim fanpage’u, więc nie narobi się przy tym za wiele.

jak zarobic na fanpage

Niestety ceny tych reklam są obecnie znacznie niższe niż ok. 2 lata temu, ale jeśli masz naprawdę duży fanpage, którego nie jest Ci szkoda zaśmiecić linkami reklamowymi – możesz wykorzystać go właśnie w ten sposób.

2. Polecanie produktów z programów partnerskich. Duży, tematyczny fanpage można wykorzystać także polecając na nim produkty, które warto kupić, ale zamiast linkować po prostu jakiś sklep – korzystać z programów partnerskich. Na przykład na fanpage’u związanym z czytaniem książek możesz polecać fajne książki czy promocje, a jeśli ktoś z fanów kupi książkę korzystając z Twojego linka – Ty otrzymasz dzięki niemu prowizję od zakupu.
3. Wykorzystanie fanpage’a jako powierzchni reklamowej we współpracy z firmami/reklamodawcami. Nie zawsze musisz sprzedawać linki na Allegro, możesz próbować zainteresować swoim fanpagem firmy z Twojej branży. Np. posiadając fanpage z dużą społecznością „Uwielbiam czekoladę” (nie wiem, czy taki jest, ale strzelam, że tak), możesz skontaktować się z firmami produkującymi czekoladę, czekoladowe telegramy, oferującymi wynajem fontanny czekoladowej na wesele itp. Zaoferuj im reklamę w postaci promocji ich produktów na swoim fanpage’u.

Oczywiście trzeba dodać, że zarabianie w ten sposób na fanpage’u nie jest do końca zgodne z regulaminem Facebooka, ale i trudno komuś udowodnić, że polecając np. czekoladę konkretnej marki robi to za pieniądze, a nie dlatego, że lubi tę konkretną czekoladę.

Co zrobić, żeby zarabiać na fanpage’u?

Przede wszystkim trzeba mieć bardzo popularny fanpage, czyli najlepiej taki, który polubiło kilkaset tysięcy osób. Dzisiaj trudno będzie założyć taki od zera, bo użytkownicy Facebooka są już uważniejsi i nie klikają „Lubię to” przy byle czym. Ale wciąż zdarzają się takie akcje i pomysły, które w krótkim czasie gromadzą dużą społeczność (np. ostatnio modne były fanpage z liczbą 1000 w nazwie: 1000 pomysłów na prezent, na które nie wpadniesz).

Dobrze jest skupić społeczność wokół jakiejś tematyki, jeśli chcesz sprzedawać reklamy. Wspomniany fanpage o 1000 pomysłów świetnie sprawdza się (co widać po ich postach) do promocji sklepu z pomysłami na prezenty. Fanpage rozrywkowe, nie nakierowane na żadną tematykę (jak np. Śpię z telefonem koło głowy) mają szansę zgromadzić większą społeczność i zarabiać na linkach reklamowych sprzedawanych na Allegro. Warto dodać, że fanów na taką stronę też można kupić na Allegro.

Gdzie jeszcze można tak zarabiać?

Facebook to nie jest jedyne miejsce, gdzie możesz zarabiać właśnie w ten sposób. Zarabianie na wyświetlaniu linków do stron, polecaniu produktów czy marek można wyobrazić sobie także w innych mediach społecznościowych – na Google +, Instagramie, Pintereście. Podobnie jak na Facebooku, kluczem będzie tu zgromadzenie dużej społeczności. I choć nie wyobrażam sobie, żeby z reklam na fanpage’u na Facebooku można było się utrzymać, to z pewnością można na nich dorobić do pensji lub innych zarobków z internetu.

Czytaj także: Programy, w których zarabiam

 

Sposób na freelance bez stresu: dywersyfikacja

Pobierz darmową listę 40 pomysłów na dywersyfikację dla freelancera. Pomysły podzieliłam na 4 grupy:

  • praca z klientami
  • wynajem w małym biznesie
  • zarabianie na wiedzy
  • bycie twórcą
 

Pobierz bezpłatną listę i zbuduj dodatkowe źródło dochodu!

Zdjęcie Agnieszki Skupieńskiej
O autorce: Agnieszka Skupieńska

Z wykształcenia polonistka, ale nigdy nie pracowałam w szkole. Jako freelancerka zaczęłam pracować w 2009 roku, pisząc teksty na zlecenie. Teraz uczę innych, jak zarabiać, nie wychodząc z domu. Mam też swój sklep internetowy, w którym można kupić akcesoria barmańskie.
Sprawdziłam, że praca w domu może być sposobem na życie. I to na całkiem niezłym poziomie 🙂

Subscribe
Powiadom o
guest

18 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Leszek
Leszek
5 lat temu

Agnieszka byłem kierowca międzynarodowym i mam wiele do powiedzenia w tej materii. Leki i ich ceny w Polsce

Justyna
4 lat temu

O hej, dzięki Aga, ja Cię znam,chyba kiedyś zaglądałam tutaj,uhm. Ale nadal nie mam pojęcia jak zdobyć kilkadziesiąt tys. fanów na fanpage o fizyce współczesnej i pokrewnych dziedzinach jak technologie,chemia, biologia może trochę. Bardzo dorzeczny, specjalistyczny ale z humorem. Mam 116 like’ow. Facebook sam oferuje mi tworzenie reklam,ale to nonsens,bo to raczej zysk dla Facebook’ a.