Zainspiruj się najlepszymi w biznesie (bez wychodzenia z domu)

utworzone przez | kwi 26, 2018 | Prowadzenie firmy | 0 komentarzy

15 i 16 maja do Katowic przyjedzie ponad 100 prelegentów, związanych ze środowiskiem start-upów. To wtedy właśnie odbędzie się trzecia edycja European Start-up Days. Zarezerwuj tę datę, żeby zobaczyć wystąpienia takich specjalistów, jak Michał Sadowski (Brand24), Sergey Butko (CallPage), Marcin Kuśmierz (Home.pl), Wiktor Warchałowski (Airly) czy Katarzyna Dorsey (Yosh.pl). Nie będziesz musiał nawet wstawać z fotela, wystarczy dostęp do internetu.

Nie tylko dla start-upów

Zanim pomyślisz, że nie jesteś start-upem, więc to nie dla Ciebie – muszę Cię uspokoić. Wystąpienia i dyskusje na European Start-up Days z pewnością zainteresują wszystkich, którzy w ogóle myślą o uruchomieniu własnej firmy lub już zaczęli działać. Zaproszeni na ESD prelegenci to specjaliści, którzy dzielą się nierzadko kulisami swojej pracy lub wskazówkami, które mogą pomóc startującym z własnym biznesem nie tylko w branży nowych technologii, ale i w wielu innych (sprawdź 5 polecanych przeze mnie wystąpień z zeszłego roku na końcu tego artykułu).

Dlatego właśnie zachęcam, by w dniach 15 i 16 maja zarezerwować sobie czas i na żywo oglądać wystąpienia i dyskusje, jakie będą toczyć się w katowickim Spodku. Wydarzeniu patronuje ING i to właśnie na stronie ING będzie można oglądać stream ze wszystkich prelekcji i paneli dyskusyjnych. Żeby śledzić wydarzenie, wystarczy wejść tutaj:

https://www.ingbank.pl/o-banku/wydarzenia/european-startup-days-2018

Co będzie się działo w tym roku?

Organizatorzy ESD przygotowali aż trzy sceny i szeroki wybór tematów. Wśród nich m.in.:

  • panel dyskusyjny „Firmy w sieci” (z udziałem min. przedstawicieli Polska Press Grupa i Netguru)
  • dyskusja o trendach travel-tech
  • dyskusja „Dawid i Goliat, czyli korporacje i start-upy”
  • wystąpienia pod hasłem „Gdybym to wiedział wcześniej… Trochę przestróg. Mielizny, bariery, stracone szanse, niewyzyskane okazje” oraz „Jak cię widzą, tak cię piszą. Budowa wizerunku, marki i PR w start-upach”

Coś dla siebie znajdą też ci, którzy myślą o ekspansji na rynki zagraniczne, firmy, szukające inwestora, miłośnicy sztucznej inteligencji czy e-sportu. Pełna agenda wydarzenia TUTAJ.

Zobacz, co na temat wydarzenia mówi jeden z prelegentów, Michał Sadowski:

 

W ramach ESD organizowany jest także konkurs Start-up Challenge. 100 start-upów z całej Polski walczy o wyróżnienie i wsparcie dla swojego pomysłu w sześciu kategoriach. I to właśnie 15 maja poznamy zwycięskie start-upy w kategoriach Health & Biotechnology, Environment, New Industry, Tradition & Modernity, Business Processes, Client & Lifestyle.

5 rozmów z zeszłego roku, które warto zobaczyć

Jak wspomniałam, oglądać wszystkie wystąpienia i dyskusje można bezpłatnie, przez internet – wystarczy wejść na stronę wydarzenia, przygotowaną przez ING. W tej chwili jest tam zegar, który odlicza dni do startu European Start-up Days.

Żeby umilić sobie ten czas oczekiwania, warto zajrzeć do materiałów z zeszłego roku, które również znajdziemy na stronie ING. Wybrałam dla Was 5 filmów, które szczególnie polecam:

Grzegorz Albrecht – ciekawie mówi o błędach przedsiębiorców, ale też o tym, jak się zorganizować, gdy się zaczyna prowadzić firmę:

Kamil Bolek – od niego dowiemy się, jak za małe pieniądze można zareklamować swoją firmę, poznamy też trochę zakulisowych informacji o działalności IndaHash i Lifetube.

Artur Kurasiński – rozmowa między innymi o pozyskiwaniu inwestora i o tym, w którym momencie warto szukać inwestorów:

Kamila Sidor – szczególnie podoba mi się jej podejście do budowania wizerunku swojej firmy, ale w ogóle warto posłuchać całej rozmowy, bo wiele różnych tematów, związanych z prowadzeniem firmy zostało tu poruszonych:

Wiktor Schmidt – jeśli marzy Ci się duża firma i szybki wzrost, koniecznie posłuchaj rozmowy z Wiktorem, którego firma Netguru, powstała w 2008 roku urosła do 220 pracowników (stan na 2017).

 

Zachęcam do śledzenia wydarzenia 15-16 maja, bo zawsze dobrze jest uczyć się od tych, którzy w biznesie są nie od dziś i chętnie dzielą się swoją wiedzą.





Sposób na freelance bez stresu: dywersyfikacja

Pobierz darmową listę 40 pomysłów na dywersyfikację dla freelancera. Pomysły podzieliłam na 4 grupy:

  • praca z klientami
  • wynajem w małym biznesie
  • zarabianie na wiedzy
  • bycie twórcą
 

Pobierz bezpłatną listę i zbuduj dodatkowe źródło dochodu!

Zdjęcie Agnieszki Skupieńskiej
O autorce: Agnieszka Skupieńska

Z wykształcenia polonistka, ale nigdy nie pracowałam w szkole. Jako freelancerka zaczęłam pracować w 2009 roku, pisząc teksty na zlecenie. Teraz uczę innych, jak zarabiać, nie wychodząc z domu. Mam też swój sklep internetowy, w którym można kupić akcesoria barmańskie.
Sprawdziłam, że praca w domu może być sposobem na życie. I to na całkiem niezłym poziomie 🙂

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments