82 pomysły na biznes w 2021 z niewielkim kapitałem początkowym

utworzone przez | lut 8, 2021 | Pomysły na biznes, pomysły z Polski, pomysły z zagranicy | 85 Komentarze

Jeśli szukasz dla siebie miejsca w biznesie, a nie masz zbyt wielu środków na inwestycje, to ta lista jest właśnie dla Ciebie. Odświeżyłam ją o kolejne, nowe pomysły na biznes, aktualne w 2021 roku. Poznaj 82 pomysły na biznes z niewielkim kapitałem początkowym.

Pisałam ostatnio o tym, co można robić nie wychodząc z domu, żeby dorobić lub zupełnie przejść na swoje (zobacz: Praca zdalna – co można robić bez wychodzenia z domu). Po statystykach widzę, że ta lista cieszy się sporym powodzeniem. To fajnie, że tyle osób chce zarabiać w domu!

Masz już swój pomysł i chcesz zarejestrować firmę, ale z jakichś przyczyn wolisz nie rejestrować jej w domu? Rozwiązaniem dla Ciebie może być wirtualne biuro od omnioffice.pl. Tu usługa, która nie tylko umożliwi Ci odbiór korespondencji, ale też umawianie spotkań z klientami w prestiżowej lokalizacji. Dla małych biznesów i freelancerów zdecydowanie warte uwagi rozwiązanie.

Takich biznesów, które możemy rozpocząć nie mając dużego kapitału na początek jest bardzo wiele. Zebrałam kilkadziesiąt inspiracji – część to istniejące pomysły na biznes z Polski, część to pomysły na biznes z zagranicy, a niektóre to takie ogólne propozycje dla osób, które szukają pomysłu na firmę. Do niektórych potrzebować będziesz specjalnych umiejętności i wiedzy z konkretnych dziedzin, do innych – zdolności manualnych, a w jeszcze innych wystarczy sam pomysł i trochę szczęścia. Lista jest długa, więc od razu polecam zaparzenie sobie kawy 😉

82 pomysły na biznes z niewielkim kapitałem początkowym

Pomysły na biznes DIY – czyli rękodzieło

  1. Podkładki pod kubki czy szklanki. Podkładki można zrobić z korka, z drewna, nawet z kamienia.
  2. Nietypowe posłania dla psa (ze starych walizek, skrzynek itp.). Mnóstwo interesujących inspiracji znajdziesz na zagranicznych portalach z rękodziełem. Trzeba przyznać, że na posłanie dla psa np. ze starej, stylowej walizki sama bym się skusiła 😉
  3. Pokrowce na telefon ze starych spodni. Niecodzienny pomysł holenderskiej firmy Deadjeans. Dzięki nim możesz przerobić ulubione stare dżinsy na pokrowiec na telefon komórkowy. Kreatywne etui na telefon można produkować zresztą z wielu tkanin.
  4. Brzydkie pluszaki. Jeśli myślisz, że zabawki dla dzieci muszą być ładne i słodkie, zerknij na ofertę firmy Uglydolls. Żadna z ich zabawek nie jest słodka. Ten pomysł pokazuje, że jeśli chodzi o dziecięce zabawki, zawsze można wymyślić coś nowego.
  5. Akcesoria i dodatki z odpadów. Jeśli chcesz sprzedawać biżuterię, dodatki do mieszkania, akcesoria, które będą nie tylko ładne, ale i trendy, możesz robić je… ze śmieci. Dosłownie – na przykład z tego, co znajdziesz na wysypisku, szrocie, w second-handzie. Tapicerka samochodowa i obicia meblowe nadadzą się, by z nich zrobić portfel, ze starych tropików od namiotów można zrobić torebkę itp. Materiały zdobędziemy za grosze, wystarczy tylko trochę kreatywności!
  6. Ręcznie zdobione ubrania. Szyte na miarę sukienki, bluzy czy inne części garderoby to nic nadzwyczajnego. Ale zarabiać można nie tylko na szyciu, ale także na ozdabianiu gotowych rzeczy. Bluzka czy kapelusz, którym doda się kilka ozdobnych akcentów nabiorą zupełnie nowego charakteru.
  7. Drugie życie starych swetrów w postaci rękawiczek, czapek itp. Nasze mamy pruły stare swetry i wyczarowywały z nich nowe. Może to jest pomysł na biznes? Zwłaszcza, że surowca nie brakuje – wystarczy przejść się po second handach lub poszperać na Allegro albo Vinted, a można znaleźć mnóstwo swetrów do przerobienia.
  8. Nietypowe bukiety na zamówienie (z warzyw, z pieluch, z cukierków itp.). Tego typu bukiety zamawia się często jako prezent na ślub, urodziny czy przyjęcie z okazji narodzin dziecka. Mnie urzekł bukiet ślubny z broszek.
  9. Ręcznie malowane szkło. Jeśli masz talent, możesz malować szklane butelki, kieliszki, karafki, a nawet tworzyć obrazy na szkle czy szklaną biżuterię.
  10. Kuchenne fartuszki eleganckie lub w stylu pin up. Trudno w sklepach i internecie kupić kuchenny fartuszek, który byłby jednocześnie praktyczny i ładny. Wykorzystać to postanowiły założycielki firmy, która sprzedaje fartuszki Cookie, przypominające stylowe sukienki. Dlaczego by nie spróbować swoich sił w tym biznesie?
  11. Fochatki – obrażone misie. To kolejny polski pomysł na biznes związany z zabawkami. Fochatki to maskotki, które… mają focha, czyli obrażoną minkę. Są słodkie!
  12. Koszulki z instagrama. Znasz Instashirt? To też polska firma, która przygotowuje koszulki z nadrukami z… Twoim zdjęciem z Instagrama. Wrzucasz zdjęcie z ulubionym filtrem, tagujesz je odpowiednio, składasz zamówienie, a koszulka z obrazkiem tworzy się specjalnie dla Ciebie. To kreatywna alternatywa dla popularnych od wielu lat koszulek z nadrukiem na zamówienie. Zobacz: pomysły na biznes z wykorzystaniem Instagrama.
  13. Maskotki w kształcie organów. I znowu polski pomysł na biznes – Pluszektorium, czyli maskotki w kształcie śledziony, wątroby, serca, nerki… Nie są może piękne, ale za to mają charakter edukacyjny!
  14. Pacynki z twarzami znanych postaci. Unemployed Philosophers Guild produkuje pacynki nakładane na palec, jak do dziecięcych teatrzyków. To, co wyróżnia ich zabawki to fakt, że pacynki mają znane twarze – filozofów, światowych przywódców, aktorów, pisarzy.
  15. Kapsuła czasu. Kreatywny i w sumie bardzo łatwy do przeniesienia na polski grunt pomysł. Time Capsule to specjalne pudełko, do którego w dowolnym momencie (np. w pierwsze urodziny dziecka albo przez pierwszy rok jego życia) wkłada się różne pamiątkowe przedmioty i odpowiednio je opisuje. Może to być mały dziecięcy bucik, kosmyk włosów, kartka z zapisanym pierwszym słowem, zdjęcie itp. Taka kapsuła czasu będzie świetnym prezentem dla dziecka, gdy to podrośnie – np. na jego 18. urodziny.
  16. Majtki zakrywające pieluchę. Uroczy produkt dla niemowlaków, które latem puszczamy po domu lub ulicy w samej pieluszce. Można założyć maluszkowi (dziewczynce) specjalną spódniczkę, w której wyglądać będzie uroczo. Świetnie przydaje się jako gadżet do sesji zdjęciowych.
  17. Szydełkowe kapcie dla niemowląt. Oczywiście kapci jest całe mnóstwo, zarówno dla tych mniejszych, jak i dla większych dzieci, a nawet dla dorosłych. Grunt to znaleźć swój pomysł na to, jak wyróżnić się wśród innych ofert. Mnie zauroczyły w kształcie trampek.
  18. Ręcznie robione zaproszenia – ślub, komunia, baby shower, osiemnastki itp. oraz kartki okolicznościowe. Co prawda ich także wiele można znaleźć, choćby na Allegro, ale wystarczy mieć oryginalny pomysł, żeby sprzedać swój produkt.
  19. Ubranka dla psa – szyte, robione na szydełku czy drutach. Nie od dziś wiadomo, że właściciele psów, zwłaszcza tych małych, chętnie wydają pieniądze na swoje pupile.
  20. Dekoracje z owoców i warzyw (curving) np. na przyjęcia. Dekoracyjnie wycięte arbuzy, melony, a nawet mniejsze owoce – bez nich nie obędzie się żadne wiejskie wesele 😉
  21. Ręcznie robione wełniane dywaniki i narzuty na łóżko. Piękne, dekoracyjne, grube narzuty z jasnej wełny, które zachęcają, by zanurzyć się w łóżku z książką.
  22. Ręcznie robione mydła – pomysł nienowy, ale popyt na dobrej jakości, naturalne kosmetyki wcale nie maleje. Może więc warto go wykorzystać?
  23. Majtki menstruacyjne. Po szale na wielorazowe pieluchy i podpaski przychodzi czas specjalnych, chłonnych majtek, które można nosić w czasie okresu, nie zakładając dodatkowo podpasek.
  24. Ozdobne poduszki na meble ogrodowe. Niełatwo jest znaleźć poduszki i pokrowce na leżaki czy krzesła, które wyglądają stylowo i nowocześnie. Może to jest nisza do zagospodarowania?

Pomysły na biznes usługowy

  1. Stylista żywności czyli ktoś, kto dba o to, by hamburger w reklamie aż wyciągał do Ciebie ręce, żebyś go kupił, a ciasto wyglądało tak, że ślinka cieknie. Styliści żywności pracują przy reklamach, sesjach zdjęciowych do gazet, produktów itp.
  2. Home strager czyli ktoś, kto pomoże Ci sprzedać mieszkanie, a konkretnie przed jego sprzedażą zadba o to, by wyglądało tak atrakcyjnie, jak to tylko możliwe. Doradzi Ci, czego pozbyć się z domu przed przyprowadzeniem potencjalnego kupca, jakie dodatki dołożyć, a nawet żeby pomalować ściany na jaśniejszy kolor. Dzięki niemu nawet ci, którzy od miesięcy nie mogą pozbyć się mieszkania, w końcu znajdują kupca.
  3. Franczyza, np. biuro rachunkowe lub jeden z pomysłów na franczyzowy biznes do 10 tysięcy złotych.
  4. Mobilna pralnia, czyli usługa prania na telefon. W mobilnej pralni klienci najczęściej zamawiają np. pranie kanapy czy dywanu – to tańsze niż kupowanie własnych urządzeń do prania, np. specjalnego odkurzacza.
  5. Konsultant ślubny – coraz bardziej popularny u nas zawód. Konsultant ślubny pomoże załatwić wszystkie formalności, których przed ślubem jest sporo.
  6. Masaż z dojazdem do klienta. Takie usługi świadczyć może tylko ktoś z odpowiednim wykształceniem – dobry sposób na dodatkowy zarobek dla wykwalifikowanych masażystów.
  7. Organizacja przyjęć dla dzieci. Nie każdy może pozwolić sobie na zatrudnienie organizatora kinderbalu, ale zapracowani rodzice często mają dużo pieniędzy, a mało czasu. Wiedza i doświadczenie kogoś, kto wie jakie atrakcje ucieszą dzieci w danym wieku może być nie do przecenienia.
  8. Choinka z dostawą pod drzwi. To biznes sezonowy, ale przez te kilkanaście dni w grudniu może dać niezły przychód. Wystarczy jedynie mieć duży samochód – nie każdy, kto chce kupić żywą choinę ma możliwość przywiezienia jej do domu i do takich właśnie klientów skierowany będzie Twój biznes.
  9. Osobista makijażystka – przydaje się nie tylko w ważnych dniach (np. przed ślubem), ale także podczas sesji zdjęciowych, więc jeśli lubisz i umiesz robić makijaż, koniecznie nawiąż współpracę z dobrymi fotografami.
  10. Konsultacje dietetyczne i ułożenie indywidualnej diety. Diety są w modzie, a ktoś, kto potrafi ułożyć dietę dla konkretnego klienta, uwzględniając jego preferencje, gust jeśli chodzi o potrawy może liczyć na niezły zarobek, zwłaszcza w dużych miastach.
  11. Dostarczanie zakupów pod drzwi. Zakupy spożywcze przez internet z dostawą pod drzwi oferuje już kilka dużych sklepów, ale są i firmy, które działają w mniejszych i większych miastach, a ich pomysłem na biznes jest zbieranie zamówień od klientów, robienie zakupów w określonych miejscach i dostarczanie ich do domu. Biznes może nie pozwoli Ci zarobić milionów, ale da poczucie, że jesteś komuś potrzebny, bo takie zakupy mogą przydać się zwłaszcza osobom starszym.
  12. Psi stylista z dojazdem do klienta. Co robi psi stylista? Strzyże, czesze, a niekiedy nawet wymyśla oryginalne uczesania dla pupili, które mają nieco bardziej ekscentrycznych właścicieli.
  13. Złota rączka na telefon. Specjalistów od drobnych usług i napraw można znaleźć wielu – naprawa telewizorów, naprawa pralek itp. Ale co zrobić, gdy nie masz kogo poprosić o powieszenie półki w salonie czy naprawienie drzwiczek od szafy? Wtedy przyda się złota rączka! To świetny sposób na dodatkowe kilka groszy dla zaradnych panów.
  14. Odnawianie mebli. Meble vintage są ostatnio bardzo popularne, a młodzi ludzie urządzający mieszkania chętnie rezygnują z mebli z Ikei (ładnych, ale kiepskiej jakości) na rzecz starych, odrestaurowanych „mebli po babci”.
  15. Pogotowie informatyczne. O dziwo porady informatyczne na telefon świadczy całkiem dużo firm.
  16. Osobisty stylista, czyli osoba, która pomaga w wyborze odpowiedniej garderoby czy uczesania, dopasowanego do charakteru klienta i jego sylwetki.
  17. Doradca zawodowy – tu świetnie sprawdzi się ktoś, kto pracował w HR albo po prostu ma duże doświadczenie w pracy w różnych miejscach, dużych i małych firmach.
  18. Usługi ogrodnicze. To biznes sezonowy, ale coraz więcej osób, zwłaszcza w dużych miastach, wyprowadza się na obrzeża, gdzie kupuje domki z niewielkimi ogródkami. Niestety do prowadzenia ogrodniczego biznesu potrzebne będą umiejętności i odpowiednie wykształcenie.
  19. Doula, czyli doradca dla kobiet w ciąży i tuż po porodzie. Radzi, jak wybrać wyprawkę, towarzyszy kobiecie w trudnych dla niej dniach. Doulami najczęściej zostają kobiety, które same są już matkami i wiedzą, czego potrzeba kobiecie tuż przed i tuż po urodzeniu dziecka.
  20. Doradca do spraw chustonoszenia, czyli noszenia niemowlaków w chustach. Często jest to pomysł na dodatkową usługę dla osób, które i tak pracują z mamami małych dzieci.
  21. Sesja zdjęciowa z porodu. Pomysł kontrowersyjny, ale prawda jest taka, że dobry fotograf wszędzie zrobi dobre zdjęcia, nawet na sali porodowej. Nie chodzi o to, by pokazywać intymne szczegóły – raczej by zrobić dobry reportaż z tego wyjątkowego dnia.
  22. Odśnieżanie. To też biznes sezonowy, może być uzupełnieniem usług ogrodniczych. Odśnieżać można pracując dla małych klientów, ale i dla firm – na przykład odśnieżanie terenów przed hipermarketami czy dachów marketów.
  23. Jednodniowe malowanie. Świetny pomysł na nietypowe usługi związane z remontami ma firma WOW 1 Day Paintings. Oferują malowanie dowolnej powierzchni w jeden dzień. Po prostu zatrudniają tylu ludzi, ilu potrzeba, by malowanie zakończyło się w krótkim czasie. Prosty pomysł, dzięki któremu można zarobić!
  24. Usługi prawne o wyjątkowym charakterze – unieważnienie ślubów kościelnych. Kancelarii prawnych jest bardzo wiele, a żeby się wyróżnić, można specjalizować się w czymś nietypowym. Na przykład unieważnieniem ślubów kościelnych – to trudna procedura i bez pomocy prawnika może być nie do przeprowadzenia.
  25. Niania na wesele. Prosty pomysł na biznes dla młodej mamy, która szuka dodatkowego zarobku. Niania na weselu opiekuje się najmłodszymi uczestnikami, organizuje im czas, żeby się nie nudzili, a dzięki niej rodzice mogą spokojnie cieszyć się zabawą.
  26. Sesje zdjęciowe małych dzieci. Fotografów ślubnych jest mnóstwo, tych, którzy zajmują się chrzcinami i komuniami też nie brakuje, ale zdjęcia niemowlaków to temat trudniejszy, więc nie jest łatwo znaleźć dobrego fotografa do malucha. Tymczasem zdjęcia w ciekawych aranżacjach, z atrakcyjnymi gadżetami to wspaniała pamiątka.
  27. Fryzjer u klienta. Jeśli jesteś fryzjerem – zamiast zatrudniać się w zakładzie lub otwierać własny zakład fryzjerski, możesz świadczyć usługi u klientów, na przykład we współpracy z… fotografami ślubnymi.
  28. Sprzątanie mieszkań po zmarłych. Z takich usług mogą skorzystać rodziny, w których zmarła starsza osoba i które nie mają sił i ochoty, by opróżnić mieszkanie ze starych mebli i osobistych rzeczy. Można też szukać klientów wśród osób, które kupiły mieszkanie „bo babci”, ze starymi meblami i gratami, których chcą się pozbyć.
  29. Ekspert feng shui. Może to komuś wydawać się dziwne, ale są firmy, które płacą za ekspertyzy feng shui, nie tylko przy urządzaniu wnętrza, ale również przy budowie biura. Jeśli feng shui to Twoja pasja – ten biznes jest idealny dla Ciebie.
  30. Perfekcyjna pani domu na telefon. To też trochę sprzątanie, ale w innym stylu. Zadaniem perfekcyjnej pani domu jest nie tylko posprzątać, ale – tak jak w programie telewizyjnym – także nauczyć domowników utrzymywania porządku, segregowania swoich rzeczy itp.
  31. Fotografia produktowa dla małych biznesów (rękodzieło, małe sklepy). Z fotografii produktowej korzystają najczęściej duże marki, bo ceny sesji są dość spore. A tymczasem wielu producentów rękodzieła sprzedawałoby więcej produktów, gdyby ich zdjęcia były bardziej zachęcające. Wystarczy odpowiednio skonstruować ofertę i zaproponować twórcom rękodzieła ceny, które nie mają czterech zer za sesję jednego produktu.
  32. Artystyczne malowanie ścian (Wall Art). Ściany w pokojach nie muszą być nudne, pomalowane na jeden kolor. Murale w domu, na własnej ścianie – czemu nie?
  33. Zrywanie na zawołanie. To pomysł na biznes rodem z Niemiec – firma świadczy usługi tym, którzy chcą zerwać ze swoją partnerką czy partnerem, a nie mają odwagi bądź okazji, by zrobić to osobiście. Nieco ekscentryczny pomysł na biznes, ale oryginalny.
  34. Pieczenie domowych ciast. Jeśli masz do tego smykałkę, ciasta mogą zamawiać u Ciebie nie tylko klienci indywidualni, ale i małe sklepy osiedlowe.
  35. Niezwykłe torty z nowoczesnymi dekoracjami. To zupełnie osobny biznes – ciekawe, niebanalne torty, które zachwycają równie mocno smakiem, jak dekoracją to coś, czego raczej nie dostanie się w pierwszej lepszej cukierni. Ten pomysł na biznes wprowadza w życie coraz więcej osób także w Polsce.
  36. Słodki kącik na wesele. Jak już jesteśmy przy słodkościach – te pyszności, które zwykle stoją na słodkich stołach na weselach to często robota wyspecjalizowanej firmy.

Masz pomysł na biznes, ale nie wiesz, czy on ma sens? Ta książka Ci pomoże – Sprawdź pomysł na jeden z kilku sposobów, zanim zainwestujesz w niego czas i pieniądze.

pomysly-na-biznes

Pomysły na biznes szkoleniowy

Takich pomysłów może być mnóstwo, bo właściwie niezależnie od tego, co umiesz, możesz próbować nauczyć tego innych. Najlepiej, jeśli masz umiejętności, na których Twoi kursanci będą mogli zarobić. Kilka przykładów biznesów szkoleniowych:

  1. Szkoła makijażu
  2. Szkoła uwodzenia
  3. Szkoła gotowania – domowe warsztaty kulinarne
  4. Szkoła pieczenia i dekorowania tortów
  5. Warsztaty ceramiczne
  6. Warsztaty szycia, szydełkowania, robienia na drutach, tkania
  7. Warsztaty jogi
  8. Kurs barmański
  9. Szkolenia z pewności siebie, autoprezentacji, negocjacji
  10. Prywatne lekcje tańca (np. kurs „Pierwszy taniec” dla narzeczonych)
  11. Nauka języka u klienta lub konwersacje online
  12. Kursy szybkiego czytania

 

Pomysły na biznes szkoleniowy online, czyli uczysz bez wychodzenia z domu

Ostatnie kilka lat w Polsce to prawdziwy boom na tego typu biznesy. Uczenie innych przez internet przyjmuje najróżniejsze formy – od wydawania e-booków, poprzez kursy online, warsztaty, wyzwania, aż po spotkania w grupach i mentoring i konsultacje, czyli pracę 1:1 z osobą, która w jakimś temacie ma doświadczenie i wiedzę na tyle dużą, że może pomóc innym.

Oto kilka najbardziej nietypowych i dziwnych pomysłów na szkolenia online, jakie widziałam:

1. Trener psów online
2. Mentorka ziołolecznictwa
3. Nauka sztuki bonsai
4. Zarządzanie wynajmem nieruchomości
5. Kurs hodowania sukulentów
6. Kurs dobierania kolorów we wnętrzu
7. Kurs gry na ukulele
8. Szkolenia z odpieluchowania dzieci
9. Szkolenie z robienia kolaży graficznych
10. Szkolenia z dobrego wypadania przed kamerą

Mam pomysł na biznes – i co dalej?

Zanim zabierzesz się do wdrażania pomysłu w życie i zaczniesz rysować w myślach logo swojej nowej firmy, czeka Cię jeszcze dużo pracy.

Te trzy rzeczy warto zrobić, zanim założysz jakąkolwiek firmę:

  1. Sprawdź konkurencję – czy ktoś jest już na rynku, czy działa w podobnym modelu? Ile jest takich firm, co dokładnie oferują i za ile? Jak wygląda ich komunikacja, do kogo mówią w swoich reklamach i przekazach marketingowych?
  2. Sprawdź możliwości – czyli upewnij się, że na pewno dasz radę wcielić swój pomysł w życie i że nic nie stanie Ci na drodze. A co może stanąć na drodze i ostudzić Twój zapał? Na przykład konkretne przepisy polskiego prawa, które w przypadku Twojego pomysłu będą miały zastosowanie i będą wymagały dodatkowych nakładów finansowych. Może się tez okazać, że Twój pomysł nie był taki tani w realizacji, jak się wydawał.
  3. Policz, czy ten pomysł ma sens. Czyli policz, ile musisz mieć przychodu, żeby zarobić tyle, ile chcesz, a w związku z tym – ilu klientów powinieneś mieć w ciągu miesiąca. I zastanów się, czy to na pewno jest wykonalne.

Sprzedaż nie idzie? Sprawdź konwersję!

Pobierz darmowy kalkulator konwersji i celu sprzedażowego, żeby sprawdzić:

  • jaka jest konwersja Twojej strony sprzedażowej lub sklepu
  • ile musisz mieć zamówień miesięcznie, żeby osiągnąć swój cel sprzedażowy
  • ile osób musisz sprowadzić na stronę sprzedażową
 

Pobierz bezpłatny kalkulator i zrób pierwszy krok do większej sprzedaży!

Zdjęcie Agnieszki Skupieńskiej
O autorce: Agnieszka Skupieńska

Z wykształcenia polonistka, ale nigdy nie pracowałam w szkole. Jako freelancerka zaczęłam pracować w 2009 roku, pisząc teksty na zlecenie. Teraz uczę innych, jak zarabiać, nie wychodząc z domu. Mam też swój sklep internetowy, w którym można kupić akcesoria barmańskie.
Sprawdziłam, że praca w domu może być sposobem na życie. I to na całkiem niezłym poziomie 🙂

Subscribe
Powiadom o
guest

85 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kasia Sołtys
6 lat temu

Polecam przyjechać na Europejskie Forum Gospodarcze Łódzkie 2017, które odbywa się w dniach 16-17 października w łodzi w Hotelu Andel’s. Więcej szczegółów http://forum.lodzkie.pl/
Można dokształcić się w dziedzinie biznesu. Udział w wydarzeniu całkowicie za darmo, a można dowiedzieć się wielu przydatnych rzeczy.

Tadeusz Nowak
Tadeusz Nowak
6 lat temu

No w sumie te Uglydolls nie są słodkie, ale na swój sposób urocze, jeśli wiesz o co mi chodzi. xD Na pewno nie są brzydkie. Widać, że twórcy mają pomysłową wizję i tyle. Wyglądają jak wyciągnięte z jakiejś kreskówki. 🙂

____________________________
Jira szkolenie http://jirasolutions.pl/

opiekunnestbank
opiekunnestbank
6 lat temu

Szanowni Państwo, osoby zainteresowane własnym biznesem w branży bankowej zachęcam do zapoznania się z informacjami w kwestii otwarcia placówki partnerskiej na zasadzie franczyzy: nestbank.pl/franczyza. Korzyści jakie płyną z takiej formy współpracy, to m.in.: prowadzenie działalności konkurencyjnej poza placówką, prowadzenie sprzedaży mobilnej oraz telemarketingu czy też profesjonalne szkolenia produktowe.

Gdyby pojawiły się jeszcze jakieś pytania, pozostaję do dyspozycji.

Pozdrawiam,
Opiekun Klienta Nest Bank
nestbank.pl

Krzysztof Bednarek
Krzysztof Bednarek
6 lat temu

Super pomysłem ostatnich lat są wszystkie formy związane z usługami. Nie ma co ukrywać, że ludzie zrobili się coraz bardziej leniwi i starają się korzystać z różnych udogodnień jak tylko się uda. Idąc z duchem czasu otworzyłem punkt z samoobsługowymi odkurzaczami parowymi Green Steam. Nie sądziłem nawet, że będzie aż tylu klientów, ale co się dziwić, para zabija wszelkie zarazki, więc dla alergików to najlepsze wyjście z możliwych. Niweluje wszystkie zapachy, nawet z tapicerki przesiąkniętej dymem papierosowym. Dodatkowo mycie za pomocą tkaiego odkurzacza parowego trwa tylko kilkanaście minut, jest więc idealne dla ludzi, którzy cenią swój czas. U mnie sprawdza… Czytaj więcej »

Radosław Salak
6 lat temu

Wystarczy chcieć i zająć się tym co się lubi, wówczas jest duża szansa, że biznes wypali.

Klaudia
6 lat temu

Świetny artykuł. wiele pomysłów o których by mi się nawet nie śniło 🙂 Ja polecam pracę w Network Marketingu, pomimo braku doświadczenia, 8 miesięcy temu zaangażowałam się do współpracy z firmą amerykańską , która promuje zdrowy styl życia i naturalne produkty codziennego użytku. Wchodziłam do biznesu całkiem zielona, a dzis mam w zespole 350 partnerów biznesowych, i sama prowadzę szkolenia dla grupy 🙂 Niesamowite pieniądze do zarobienia w bardzo krótkim czasie, Polecam. Jeśli ktoś by chciał wiedzieć więcej to zapraszam do kontaktu 🙂 klaudiastawiarska.ks@gmail.com

Zuza Szpak
Zuza Szpak
6 lat temu

Każdy pomysł na biznes jest dobry jeśli odpowiednio wcześniej przygotuje się na niego rynek i konsumentów 😉 Wiesz jak?
Lubisz ciekawostki i przydatne informacje związane z marketingiem i reklamą? Zapraszamy na stronę agencji reklamowej Tech-Media!

Piotr
Piotr
5 lat temu

Jakie www polecacie, żeby dowiedzieć się jak zarabiać pieniądze?

Magda
Magda
5 lat temu

Super propozycje zawodów, z niektórych nawet można było sobie nie zdawać sprawy

Paweł
Paweł
5 lat temu

Pomysły na biznes… Boże czemu to jest na 1 miejscu w google? Złota rączka? „sposób na dorobienie kilku groszy”. Raczej zakładając jakąś firmę liczą na duży dochód, a nie parę groszy.