Odpicuj swój biznes za grosze – wizytówki i ulotki za mniej niż 100 złotych

utworzone przez | mar 18, 2019 | Prowadzenie firmy | 1 komentarz

Mówi się, że mamy tylko kilka sekund, żeby zrobić dobre pierwsze wrażenie. Dlatego ważne jest, by ulotka i wizytówka, którą dostanie Twój klient, wyglądała naprawdę nieźle.

Najlepiej oczywiście byłoby, gdyby stać Cię było na zlecenie projektu wizytówki i ulotki grafikowi. Ale dobrze wiem, że na początku działalności trudno jest rozstać się z każdą złotówką i wiele rzeczy próbujemy robić samodzielnie. Dlatego w serii Odpicuj swój biznes za grosze pokazuję gotowce, dzięki którym możesz sam zaprojektować różnie rzeczy, nie mając zdolności i umiejętności graficznych. Sprawdź poprzedni wpis: Odpicuj swój biznes za grosze – logo do 100 zł.

Ponieważ po publikacji poprzedniego tekstu dostałam kilka oburzonych wiadomości od grafików, że jak ja mogę coś takiego publikować, że psuję rynek itd., to grafikom odpowiadam: po pierwsze, to nie ja jestem właścicielem serwisów z gotowcami, takich jak Creative Market. Po drugie (ważniejsze) – w takich serwisach można kupić gotowe projekty np. wizytówek, ale można je też sprzedawać. Jeśli jesteś grafikiem i nie sprzedajesz tam jeszcze swoich paczek z projektami to… na co właściwie jeszcze czekasz? 🙂 To może być świetne źródło dodatkowego dochodu.

A teraz do rzeczy. Wyzwanie na dziś: czy da się przygotować fajne, nowoczesne logo oraz ulotki, nie wydając więcej niż 100 złotych? Oto propozycje gotowców, którymi możesz się posiłkować.

Projekt wizytówki do 100 złotych – 10 propozycji

Wszystkie ceny, które widzisz w tym artykule są aktualne na dzień 15 marca 2019 roku. Cena dotyczy licencji standardowej.

1. 20 wizytówek „kobiecych” – 20 dolarów

Na wizualizacji jest sporo różu, ale tym się nie przejmuj – kolory projektów można dowolnie modyfikować.

 

2. 50 projektów w różnych stylach – 9 dolarów

Sporo tu motywów graficznych, wyraziste kolory, jest z czego wybierać.

 

3. 100 projektów w wyrazistych kolorach – 20 dolarów

Te projekty na pewno nie każdemu przypadną do gustu, ale w branży kreatywnej czy foto mogłyby się sprawdzić. Coach czy trener fitness też dobrze wyglądałby z taką wizytówką.

 

4. 25 wizytówek z motywem złota – 15 dolarów

Złoto kojarzy się z luksusem i elegancją i takie właśnie są te wizytówki. Lekko tajemnicze, ale bardzo estetyczne. Jest na czym zawiesić oko 😉

 

5. 150 wizytówek w różnych stylach – 20 dolarów

Bardzo duża paczka projektów, chyba największa, jaką znalazłam w tej cenie. Jest z czego wybrać, są tu wizytówki w różnych stylach i na różne potrzeby.

 

6. 100 projektów, różne style – 19 dolarów

Ta paczka jakoś bardziej przypadła mi do gustu niż numer 5, ale wiadomo – o gustach nie ma co dyskutować. Może znajdziesz tu coś dla siebie.

 

7. Minimalistyczne wizytówki – 19 dolarów

Jak na minimalizm przystało, mamy tu zaledwie 8 projektów. Ja bym z pewnością znalazła tu coś dla siebie 🙂

 

8. Hipsterskie, vintage wizytówki – 10 dolarów

Jeśli wśród projektów logo z poprzedniej części wybrałeś coś w stylu vintage, to i ten pakiet powinien przypaść Ci do gustu.

 

9. Wizytówki w stylu eko – 12 dolarów

Nazwałam je „eko” bo świetnie wyglądają na szarej tekturze, ale równie dobrze można wydrukować je na zwykłym papierze.

 

10. Kreator wizytówek – 19 dolarów

I na koniec kreator, czyli „zrób to sam”. Podmieniaj tła, ikony, nagłówki, kształty, układy fontów i stwórz dokładnie taką wizytówkę, jaka Ci się wymarzyła.

 

Projekty ulotek za mniej niż 100 złotych – 10 propozycji

Projektów ulotek na Creative Market znaleźć można mnóstwo. Są ulotki dopasowane do branży, są dopasowane do okazji (np. na święta lub happy hour), są małe, duże, rozkładane i pojedyncze arkusze. I oczywiście są też całe paczki (czyli tzw. bundle) projektów różnych ulotek. Jest w czym wybierać.

  1. Minimalistyczne ulotki w rozmiarze a5 – 15 dolarów

Przydadzą się w biurze nieruchomości, może architekt z nich skorzysta?

2. 110 projektów ulotek w różnych kolorach – 19 dolarów

Większość projektów ma układ 2 kolumn, więc przyda się, jeśli potrzebujesz umieścić na ulotce więcej tekstu.

3. 200 projektów – 25 dolarów

Ta paczka szczególnie mi się podoba, bo projekty, które tu są, nie są takie „na jedno kopyto”, tylko mają różne układy, czasem masz miejsce na więcej tekstu, czasem większy obrazek i mniej tekstu, przez co te projekty są dość uniwersalne.

4. 120 ulotek dla pubów, klubów, wydarzeń, filmów – 15 dolarów

Te projekty są zupełnie inne, bardziej nastawione na promocję jakiegoś wydarzenia lub np. promocji w sklepie. Można je wykorzystać w różnego rodzaju lokalach gastronomicznych, ale jeśli chcesz przygotować np. ulotkę promującą Twoją książkę, to też im się przyjrzyj.

5. 150 projektów ulotek dla biznesu – 23 dolary

Tu znajdziesz ulotki nastawione na promowanie różnego rodzaju biznesów, np. szkoły językowej, SPA, biura nieruchomości, klubu fitness. Jest tu nawet projekt gazetki dla sklepu.

6. Ulotka dla restauracji – burgery i menu – 9 dolarów

Jak wspomniałam, można znaleźć też projekty ulotek pod konkretną branżę. Tu ulotka dla restauracji, która ma akurat w promocji burgery. Poszukaj, z pewnością znajdziesz też ulotki dla lokali innego typu.

7. Ulotki z promocjami pizzerii, restauracji – 13 dolarów

Nie ma dnia, żeby w mojej skrzynce nie wylądowała ulotka z jakiejś pizzerii. Z jakiegoś powodu akurat pizzerie zwykle roznoszą ulotki, restauracje rzadziej to robią – u Was też?

8. Ulotki nawiązujące do muzyki lat 90-tych – 12 dolarów

Nie wszystkie wzory ulotek są w poważnym, biznesowym stylu. Jeśli potrzebujesz czegoś bardziej swobodnego, wesołego, to też znajdziesz 🙂

9. Vintage świąteczne ulotki – 9 dolarów

Czym byłoby to zestawienie bez projektów w stylu vintage? 🙂 Ulotki z motywami świątecznymi w różnych wymiarach.

10. Broszury dla branży medycznej – 20 dolarów

Powiedziałam we wstępie, że można trafić na projekty pojedynczych ulotek i składanych broszur, więc na koniec broszura (a właściwie cała paczka projektów) z branży medycznej. Szukając projektów dla siebie, dla swojej branży, wpisz w wyszukiwarkę po prostu „brochure + nazwa branży”, np „brochure fitness”, „brochure SPA” itd.

Co musisz wiedzieć, kupując gotowe projekty?

Na koniec kilka słów wyjaśnień:

  • W moim zestawieniu wybrałam kilka paczek gotowców z serwisu CreativeMarket. Sama najbardziej go lubię i często szukam tam czegoś dla siebie, ale są jeszcze przynajmniej dwa duże, równie bogate w szablony serwisy: Designbundle i Graphicriver. Tam też możesz szukać projektów logo dla siebie.
  • W zestawieniu podaję ceny za licencję standardową, stan na dzień 15 marca 2019. Być może w chwili, gdy oglądasz tę listę, ceny są już inne.
  • Żeby skorzystać z projektów i edytować je, potrzebujesz mieć zainstalowany jeden z dwóch programów: Adobe Photoshop lub Adobe Illustrator. Czy to znaczy, że musisz kupić dodatkową licencję na to oprogramowanie? Na szczęście nie od razu. Przez 7 dni możesz wypróbować program bez żadnych kosztów. Dopiero, gdy Ci się spodoba, możesz kupić licencję (ale nie musisz). Tu pobierzesz bezpłatną wersję próbną. Tydzień to dostatecznie dużo czasu, żeby wybrać swój projekt logo, edytować go i wykorzystywać, gdzie tylko chcesz 🙂
  • Linki do paczek w tym zestawieniu to linki afiliacyjne. To znaczy, że jeśli kupisz jakąś paczkę z mojego linka, ja dostanę kilka groszy do wykorzystania na zakupy w Creative Market.

 

 

 

Sposób na freelance bez stresu: dywersyfikacja

Pobierz darmową listę 40 pomysłów na dywersyfikację dla freelancera. Pomysły podzieliłam na 4 grupy:

  • praca z klientami
  • wynajem w małym biznesie
  • zarabianie na wiedzy
  • bycie twórcą
 

Pobierz bezpłatną listę i zbuduj dodatkowe źródło dochodu!

Zdjęcie Agnieszki Skupieńskiej
O autorce: Agnieszka Skupieńska

Z wykształcenia polonistka, ale nigdy nie pracowałam w szkole. Jako freelancerka zaczęłam pracować w 2009 roku, pisząc teksty na zlecenie. Teraz uczę innych, jak zarabiać, nie wychodząc z domu. Mam też swój sklep internetowy, w którym można kupić akcesoria barmańskie.
Sprawdziłam, że praca w domu może być sposobem na życie. I to na całkiem niezłym poziomie 🙂

Subscribe
Powiadom o
guest

1 Komentarz
Inline Feedbacks
View all comments
Szymon Owedyk
5 lat temu

Ja wizytówki wywołałem na początku swojej drogi biznesowej kilka lat temu. Ale tak naprawdę prawie nigdy ich nie użyłem. Nawet, gdy przez 2 lata prowadziłem własną firmę. Ale każdy biznes jest inny, więc czasami się przydają. I myślę, że dobrze i tak posiadać. Na wszelki wypadek, gdyby ktoś zapytał czy otrzyma od nas wizytówkę. Wtedy zawsze mamy przy sobie i jesteśmy lepiej odbierani. Nie kosztują drogo, więc tym bardziej 🙂