Share Week 2016 czyli blogerzy polecają ulubione blogi. Moje typy

utworzone przez | mar 21, 2016 | Życie freelancera | 10 Komentarze

Pytanie o moje ulubione blogi powtarza się co jakiś czas, ale z przygotowaniem listy czekałam na kolejną edycję akcji Share Week.

Share Week to cykliczna akcja wymyślona przez Andrzeja Tucholskiego, która polega na tym, że blogerzy (w tym roku też jutuberzy) polecają swoich ulubionych twórców. O szczegółach można przeczytać tutaj: Share Week 2016

Share Week 2016 – najlepsze blogi, które mnie inspirują

Dołączam do akcji i chętnie podzielę się z Wami swoimi ulubionymi linkami. Mam nadzieję, że znajdziecie wśród nich coś dla siebie 🙂

  1. 8razy5.pl – blog Justyny Zienkiewicz. Justyna też jest freelancerką, na swoim blogu pisze o pracy w domu, ale też o pozycjonowaniu, bo tym się zajmuje zawodowo. Warto ją obserwować, bo można się sporo nauczyć właśnie jeśli chodzi o pozycjonowanie bloga. Właśnie jestem w trakcie kursu Justyny i gdy skończę, to z pewnością kilka słów o kursie Wam napiszę. To jeden z tych blogów, na które zawsze wchodzę ilekroć widzę coś nowego w RSS-ach, bo właściwie każdy wpis trafia w moje zainteresowania.
  2. praKreacja.pl – Wojtek Wawrzak dostał za swój blog w tym roku nagrodę Blog Roku i całkiem słusznie. W końcu ktoś pisze o prawie prostym językiem i to do tego o prawie, które dotyczy wszystkich prowadzących biznes w internecie. Jeśli szukacie czegoś o pracy w domu, umowach, rozliczeniach i nie znajdziecie tego na moim blogu, to pewnie znajdziecie u Wojtka 🙂
  3. The Owner&Co – blog Kasi Pszonickiej, który był dla mnie inspiracją, gdy zakładałam BiznesoweInfo 🙂 Jest tam trochę o prowadzeniu biznesu, ale nie od strony formalnej, ale od tej bardziej ludzkiej, trochę inspiracji, historie ludzi przedsiębiorczych. Kasia też wypuszcza swoje produkty i warto ją obserwować, żeby się od niej uczyć.

W zasadach akcji Share Week jest mowa o tym, by polecić nie więcej niż 3 blogi, ale dodam jeszcze kilka linków do blogów, które warto znać i z których inspiracje można czerpać garściami:

  • http://posukcesnaszpilkach.pl/ – tu też Kasia, która pisze o biznesie i swoje teksty kieruje głównie do kobiet.
  • http://aleksandraniedzielska.pl/ – nie mogłabym pominąć bloga Oli, bo od niej z kolei sporo można się nauczyć jeśli chodzi o MLM i zarabianie w internecie w różnych programach, o których ja nie mam najmniejszego pojęcia 🙂
  • http://liczysiewynik.pl/ – na blogu Bartka można poczytać sporo tekstów, które ja sama mogłabym napisać. Czytam czasem i kiwam głową, myśląc: tak, tak, to wszystko prawda!
  • http://www.zenmarketing.pl/blog/ – Tomek pisze rzadko, ale jak już coś napisze, to to jest kopalnią wiedzy. Naprawdę kopalnią.
  • http://finansenaobcasach.info/ – z Magdą mamy chyba podobne podejście do finansów. Najbardziej lubię u niej wpisy, które opowiadają o kulisach np. sklepu internetowego czy pracy. Szkoda, że nie ma ich więcej 😉
  • http://urszula-phelep.com/ – z bloga Uli zawsze można dowiedzieć się czegoś ciekawego o marketingu.
  • http://jakoszczedzacpieniadze.pl/ – wymieniam na końcu, bo wierzę, że Michała nie trzeba nikomu przedstawiać 🙂

Jak dołączyć do Share Week?

Share Week ma na celu promowanie blogów, które być może nie są jeszcze bardzo znane, ale są wartościowe i godne polecenia. Ja wybrałam trzy, z których się uczę i z których Ty możesz też się czegoś ważnego nauczyć. Polecanie ulubionych blogerów na swoich blogach jest też jakąś formą podziękowania dla blogerów, którzy mnie inspirują i powiedzenia im: robisz dobrą robotę. Zwłaszcza, że w wszystkie głosy na blogi w akcji Share Week będą podsumowywane i Andrzej Tucholski ułoży z nich (taką mam nadzieję) listę tych, które były najczęściej polecane.

Zachęcam wszystkich czytelników, którzy mają blogi, by dołączyli do akcji i polecili trzy swoje ulubione blogi. Pamiętajcie, że oprócz napisania posta na blogu (takiego jak ten mój) trzeba jeszcze podlinkować go na blogu Andrzeja (tutaj) i wpisać 3 ulubione blogi do formularza – inaczej głosy nie będą zliczone! (Formularz tutaj).

Znacie wszystkie blogi z mojej listy? 🙂

najlepsze blogi

Sposób na freelance bez stresu: dywersyfikacja

Pobierz darmową listę 40 pomysłów na dywersyfikację dla freelancera. Pomysły podzieliłam na 4 grupy:

  • praca z klientami
  • wynajem w małym biznesie
  • zarabianie na wiedzy
  • bycie twórcą
 

Pobierz bezpłatną listę i zbuduj dodatkowe źródło dochodu!

Zdjęcie Agnieszki Skupieńskiej
O autorce: Agnieszka Skupieńska

Z wykształcenia polonistka, ale nigdy nie pracowałam w szkole. Jako freelancerka zaczęłam pracować w 2009 roku, pisząc teksty na zlecenie. Teraz uczę innych, jak zarabiać, nie wychodząc z domu. Mam też swój sklep internetowy, w którym można kupić akcesoria barmańskie.
Sprawdziłam, że praca w domu może być sposobem na życie. I to na całkiem niezłym poziomie 🙂

Subscribe
Powiadom o
guest

10 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Aleksandra Niedzielska

Jak miło znaleźć się w tym zestawieniu, dziękuję:) Przy okazji sporej części tych blogów nie znałam, więc już dopisuję do listy lektur:)

Wojciech Wawrzak
8 lat temu

Dziękuję za uwzględnienie!

Ewa|daywithcoffee
8 lat temu

Muszę parę pozycji nadrobić, większość jednak znam i też polecam całym serduchem 🙂

Tomasz Adamiec
8 lat temu

Agnieszka, serdecznie dziękuję za umieszczenie mojego skromnego bloga na liście. Pozdrawiam 🙂

Kasia z Po Sukces Na Szpilkach

O jak miło, bardzo się cieszę, że wspomniałaś o moim blogu! 🙂

Jerzy
8 lat temu

Większość blogów znałem, a nowo poznane przeczytam w najbliższej wolnej chwili 🙂 To jest świetna inicjatywa na wypromowanie blogów o ciekawej i wartościowej treści. Oby więcej takich akcji!

Mari Labo
8 lat temu

Znam prawie wszystkie :-). A lektura bloga o pozycjonowaniu bardzo mi się przyda. Dziękuję.

Igor
8 lat temu

Regularnie czytam tylko Twój blog, bo jesteś sympatyczna i fajnie piszesz.
Inne blogi odwiedzam może raz na miesiąc i to tylko z przyzwyczajenia.

Gabriela Janiszewska

A ja poleciłam Ciebie: http://www.translite.pl/share-week-2016-czyli-moje-ulubione-blogi/. Odkryłam Cię dopiero kilka tygodni temu, ale wreszcie mam stronę z konkretnymi informacjami o freelancingu.