Nie wierzę w cudowne sposoby na zarobienie 2000 zł w internecie w jeden dzień, ale kilka sposobów na dorobienie w sieci już sprawdziłam i chętnie się podzielę z Tobą tymi pomysłami.

Zanim przeczytasz tę listę, musisz wiedzieć, że zarabianie przez internet to nie jest łatwa kasa i jeżeli szukasz sposobu, dzięki któremu w jeden dzień zarobisz tyle, ile etatowy pracownik w miesiąc – to lepiej poszukaj takich porad gdzie indziej. Zwłaszcza jeśli jesteś początkującym freelancerem, nie masz dużego doświadczenia i specjalizacji w jakiejś bardzo dochodowej dziedzinie (np. nie jesteś programistą czy fotografem). Praca przez internet może być dochodowa, ale moim zdaniem kluczem tutaj jest słowo „praca” – czyli żeby zarobić, musisz się napracować.

Oto sposoby, które w większości sama sprawdziłam i dzięki którym zarobiłam pieniądze w internecie. O niektórych jeszcze bliżej napiszę przy innej okazji. Ich wspólną zaletą jest to, że nie wymagają inwestowania pieniędzy – a jedynie inwestowanie własnego czasu.

Sposoby zarabiania przez internet

1. Blog

O tym, jak zarabiać na blogu będziesz mógł przeczytać tutaj regularnie, więc zachęcam do zaglądania na Tosieoplaca.pl albo śledzenia go przez RSS. Przeczytaj też koniecznie post: Zarabianie na blogu – trzy drogi, który może być takim wstępem do tego, jak w ogóle można monetyzować blogi oraz Sprawdziłam 7 sposobów zarabiania na blogu – który najlepszy?

2. Youtube

Najpopularniejsi jutubowi twórcy mają dziś więcej widzów niż telewizja. Filmy tworzone przez amatorów są coraz bardziej profesjonalne, coraz lepszej jakości i dotyczą coraz szerszej tematyki. To już nie tylko śmieszne filmiki, nie filmy związane z grami, ale i poradniki modowe, urodowe, kulinarne, a nawet programy popularnonaukowe. W Youtube ciągle jest jednak wiele nisz do zagospodarowania. I wiele pieniędzy do zarobienia – bo zarabiać na Youtube można na dwa sposoby, tak jak na blogach. Po pierwsze – korzystając z programu partnerskiego (np. Google), a po drugie – najpopularniejsi twórcy wideo mogą liczyć na współpracę z reklamodawcami. Jeśli więc nie boisz się kamery, masz coś ciekawego do powiedzenia – nagrywaj! Zanim zaczniesz, przeczytaj Jak zarobić na Youtube – kilka rad na początek.

3. Koszulki

Sprzedaż koszulek z własnym logo to często taka dodatkowa forma zarabiania dla tych, którzy mają już jakąś wyrobioną markę – no choćby dla właścicieli… blogów czy popularnych kanałów na YT. Ale nie trzeba wcale mieć swojej społeczności, nie trzeba mieć nawet własnego sklepu, żeby zarabiać na koszulkach. Wystarczy zaprojektować ciekawy, niebanalny wzór, który spodoba się ludziom. I co dalej? Dalej rejestrujesz się np. na Cupsell, zakładasz sklep, dodajesz swój wzór i wyznaczasz prowizję za każdą sprzedaną koszulkę. Nie musisz płacić ani za założenie sklepu, ani za nic innego – a zarabiasz wtedy, gdy ktoś kupi Twój produkt. Nie Ty zajmujesz się także wykonaniem koszulki i wysłaniem jej do klienta – robi to za Ciebie Cupsell. Prawda, że fajny sposób na zarabianie przez internet?

4. Fanpage