Jeśli szukasz dla siebie miejsca w biznesie, a nie masz zbyt wielu środków na inwestycje, to ta lista jest właśnie dla Ciebie. Poznaj 62 pomysły na biznes z niewielkim kapitałem początkowym.

Pisałam ostatnio o tym, co można robić nie wychodząc z domu, żeby dorobić lub zupełnie przejść na swoje (zobacz: Praca zdalna – co można robić bez wychodzenia z domu). Po statystykach widzę, że ta lista cieszy się sporym powodzeniem. To fajnie, że tyle osób chce zarabiać w domu!

Jedną z zalet pracy w domu – a przynajmniej większości prac, które można w domu wykonywać – jest to, że aby zacząć zarabiać nie trzeba zbyt wiele zainwestować. Najczęściej inwestuje się swój czas (np. żeby zbudować portfolio zanim zacznie się zarabiać), a jeśli już inwestuje się pieniądze, to nie są to dziesiątki tysięcy, a raczej małe kwoty.

Takich biznesów, które możemy rozpocząć nie mając dużego kapitału na początek jest bardzo wiele. Zebrałam kilkadziesiąt inspiracji – część to istniejące pomysły na biznes z Polski, część to pomysły na biznes z zagranicy, a niektóre to takie ogólne propozycje dla osób, które szukają pomysłu na firmę. Do niektórych potrzebować będziesz specjalnych umiejętności i wiedzy z konkretnych dziedzin, do innych – zdolności manualnych, a w jeszcze innych wystarczy sam pomysł i trochę szczęścia. Lista jest długa, więc od razu polecam zaparzenie sobie kawy 😉

62 pomysły na biznes z niewielkim kapitałem początkowym

Pomysły na biznes DIY – czyli rękodzieło

  1. Podkładki pod kubki czy szklanki. Podkładki można zrobić z korka, z drewna, nawet z kamienia.
  2. Nietypowe posłania dla psa (ze starych walizek, skrzynek itp.). Mnóstwo interesujących inspiracji znajdziesz na zagranicznych portalach z rękodziełem. Trzeba przyznać, że na posłanie dla psa np. ze starej, stylowej walizki sama bym się skusiła 😉
  3. Pokrowce na telefon ze starych spodni. Niecodzienny pomysł holenderskiej firmy Deadjeans. Dzięki nim możesz przerobić ulubione stare dżinsy na pokrowiec na telefon komórkowy. Kreatywne etui na telefon można produkować zresztą z wielu tkanin.
  4. Brzydkie pluszaki. Jeśli myślisz, że zabawki dla dzieci muszą być ładne i słodkie, zerknij na ofertę firmy Uglydolls. Żadna z ich zabawek nie jest słodka. Ten pomysł pokazuje, że jeśli chodzi o dziecięce zabawki, zawsze można wymyślić coś nowego.
  5. Akcesoria i dodatki z odpadów. Jeśli chcesz sprzedawać biżuterię, dodatki do mieszkania, akcesoria, które będą nie tylko ładne, ale i trendy, możesz robić je… ze śmieci. Dosłownie – na przykład z tego, co znajdziesz na wysypisku, szrocie, w second-handzie. Tapicerka samochodowa i obicia meblowe nadadzą się, by z nich zrobić portfel, ze starych tropików od namiotów można zrobić torebkę itp. Materiały zdobędziemy za grosze, wystarczy tylko trochę kreatywności!
  6. Ręcznie zdobione ubrania. Szyte na miarę sukienki, bluzy czy inne części garderoby to nic nadzwyczajnego. Ale zarabiać można nie tylko na szyciu, ale także na ozdabianiu gotowych rzeczy. Bluzka czy kapelusz, którym doda się kilka ozdobnych akcentów nabiorą zupełnie nowego charakteru.
  7. Nietypowe bukiety na zamówienie (z warzyw, z pieluch, z cukierków itp.). Tego typu bukiety zamawia się często jako prezent na ślub, urodziny czy przyjęcie z okazji narodzin dziecka. Mnie urzekł bukiet ślubny z broszek.

 

 

<