Odpicuj swój biznes za grosze #1 – logo do 100 zł

utworzone przez | lut 11, 2019 | Prowadzenie firmy | 9 Komentarze

W MTV można było kiedyś obejrzeć program „Pimp my ride”. Charyzmatyczny Xzibit i jego ekipa odpicowywali samochody uczestników programu, często robiąc ze starych rzęchów auta, które każdy chciałby mieć na swoim podjeździe. Do samochodów montowano najróżniejsze gadżety – mój ulubiony odcinek to ten, w którym na pace pick-upa zamontowano stół bilardowy! (serio, zobacz tutaj). Co mają z tym wspólnego projekty logo? Zaraz wyjaśnię.

Niedawno przeczytałam, że część metamorfoz w „Pimp my ride” to jedynie magia telewizji, a niektóre dodatki po zakończeniu nagrań były wymontowywane z samochodów. Czy kogoś to jeszcze może dziwić, że telewizja, jeśli nie kłamie, to przynajmniej koloryzuje?

Program w polskiej wersji językowej miał tytuł „Odpicuj mi brykę”. I właśnie tym odpicowywaniem będziemy się dziś (i jeszcze w kilku kolejnych tekstach) zajmować.

Odpicuj swój biznes za grosze – to seria tekstów, w których chciałabym pokazać, że można mieć całkiem nieźle wyglądającą stronę, logo, kanały w mediach społecznościowych, banery reklamowe i wcale nie trzeba wydawać na to milionów monet. Doskonale wiem, że na początku, gdy zakładamy swoją firmę, nie mamy takich pieniędzy. Ba, nawet wydanie 1500 zł na identyfikację wizualną wydaje się kosmosem komuś, kto zaczyna jako freelancer. Albo rękodzielnikowi, który za te 1500 zł może kupić mnóstwo półproduktów, z których wyprodukuje kolejne dekoracje do domu, ubrania czy ręcznie robione mydełka.

Dlatego w serii „Odpisuj swój biznes za grosze” będę pokazywać gotowce, z których można skorzystać za niewielkie pieniądze. Gotowe szablony, które można przerobić i wykorzystać we własnym biznesie. Będziesz zaskoczony, jak może wyglądać Twój sklep albo strona firmowa dzięki wykorzystaniu takich gotowych szablonów!

Projekty logo za mniej niż 100 złotych – 10 propozycji

Zaczynamy od tego, co jako pierwsze zamawia każdy właściciel nowej firmy. No dobra, może nie każdy, ale jeśli stawiamy stronę firmową, sklep, blog, to bez logo dłużej istnieć się nie da.

Zamówienie logo u grafika będzie nas kosztować od kilkuset złotych wzwyż. A ile musimy wydać na gotowce, które można adaptować do swoich potrzeb (poniżej kilka słów o tym, jak to zrobić)? Wyszukałam kilka propozycji gotowych logo za mniej niż 100 złotych. Sama byłam zaskoczona, że tak ładne i nowoczesne projekty logo można mieć za tak niewielkie pieniądze!

1. Mega kreator logo (1100 projektów) – 19 dolarów

Znajdziesz tu m.in. minimalistyczne logo, logo z wykorzystaniem prostych znaków graficznych, logo z elementami mandali, logo vitage (idealne do bloga podróżniczego czy baru), logo dla pośredników w handlu nieruchomościami czy dla cukierni czy kawiarni, są też logo dla marek i blogów modowych.

 

 

2. Kobiece logo dla sklepu, bloga, kobiecego biznesu (120 wariantów) – 19 dolarów

Do paczki dołączony jest tutorial wideo dla Photoshopa, a twórca obiecuje, że jego projekty są przyjazne dla początkujących. W tej paczce znajdą coś dla siebie np. manikiurzystki, stylistki paznokci, autorki modowych blogów, ale też psycholożki, doule i właścicielki wielu innych biznesów, skierowanych do kobiet. Dla marki modowej też coś się znajdzie.

 

 

3. Logo nawiązujące do natury (300 projektów) – 22 dolary

Tu mamy dużo motywów kwiatowych, ale są też np. ptaki. Takie logo mogłoby pasować nie tylko do biznesów, związanych z roślinami (kwiaciarnie, florystki), ale i do konsultantów ślubnych, a także sklepów z rękodziełem. Sklepy z naturalnymi produktami (np. kosmetykami) też znajdą tu coś dla siebie.

 

4. Minimalistyczne, eleganckie logo (500 elementów) – 19 dolarów

Mój faworyt – piękne, nowoczesne, minimalistyczne projekty logo z delikatnymi elementami graficznymi. Będzie wyglądać równie elegancko na stronie internetowej, na wizytówce, ale i na opakowaniu produktu (kosmetyki, notesy, ubrania, dekoracje do domu, zabawki). Z łatwością mogę wyobrazić sobie stronę prawnika, który używa logo z tej paczki, stronę copywritera, fotografa, agencji reklamowej czy SEO, speca od wideo, wirtualnej asystentki, tak naprawdę ta paczka logo jest bardzo uniwersalna.

 

5. Kreator logo – 1500 elementów do samodzielnego łączenia – 25 dolarów

W tej paczce mamy mniej gotowych projektów do edytowania, ale więcej elementów, które możemy ze sobą dowolnie zestawiać, żeby stworzyć logo, jakie nam się marzy. Ramki, tekstury, fonty i wiele innych elementów, których nie umiem nawet po polsku nazwać 🙂 Niektóre otwierają się tylko w Illustratorze, a niektóre tylko w Photoshopie, ale wybór jest tak duży, że stworzysz tu logo dla każdego biznesu, w każdej branży.

 

 

6. Logo kojarzące się z ekologią, naturą (150 elementów) – 18 dolarów

Gdybym miała kawiarnię, restaurację, była dietetykiem lub produkowała żywność ekologiczną, to na bank znalazłabym coś dla siebie wśród tych propozycji. Zobaczcie tylko, jak projekty logo z tej paczki świetnie wyglądają na kosmetykach czy słoiczkach! W menu knajpki możesz użyć proponowanych ikon, też będą wyglądać świetnie.

 

 

7. Logo typograficzne (24 elementy) – 22 dolary

Coś dla fanów totalnego minimalizmu. W tej paczce przeważają projekty logo typograficznego, czyli takiego, które nie ma żadnych elementów graficznych, a sam napis. Takie logo kojarzy się z elegancją i luksusem, a także z dobrą jakością. W sam raz dla marek luksusowych, ale też dla freelancerów, którzy pracują z klientami premium.

 

 

8. Logo dla restauracji, baru (18 propozycji) – 6 dolarów

Wśród gotowców są też takie, które dopasowane są do konkretnej branży. Tu przykład z branży gastronomicznej. Projektów w paczce jest mniej, ale i cena znacznie niższa. Jeśli Twój biznes to przypadkiem mała restauracyjka czy food truck, to możesz mieć logo za niecałe 23 złote. Tyle pewnie wyda u Ciebie jeden klient na burgera 🙂

Więcej logo dla restauracji tutaj, a logo dla kawiarni tutaj

 

 

9. Logo retro, vintage (280 elementów) – 20 dolarów

Czy vintage jest jeszcze modne? Nie wiem, ale do niektórych branż logo retro bardzo pasuje. Są to na pewno wszystkie „męskie” branże – logo barbera czy produktów do pielęgnacji brody, logo warsztatu samochodowego albo firmy, która oferuje przejażdżki samochodem terenowym z całą pewnością dobrze wygląda w tej stylistyce. Logo browaru też 🙂

 

 

10. Logo dla kreatywnych, piękne obrazki (60 elementów) – 20 dolarów

Projekty z tej paczki są tak ładne, że same mogą być nadrukiem na koszulkę, kubek czy obrazkiem-dekoracją na ścianę. Wymagające dusze znajdą tu coś dla siebie.

 

Co musisz wiedzieć, kupując gotowe projekty logo?

Na koniec kilka słów wyjaśnień:

  • W moim zestawieniu wybrałam kilka paczek gotowców z serwisu CreativeMarket. Sama najbardziej go lubię i często szukam tam czegoś dla siebie, ale są jeszcze przynajmniej dwa duże, równie bogate w szablony serwisy: Designbundle i Graphicriver. Tam też możesz szukać projektów logo dla siebie.
  • W zestawieniu podaję ceny za licencję standardową, stan na dzień 4 lutego 2019. Być może w chwili, gdy oglądasz tę listę, ceny są już inne.
  • Żeby skorzystać z projektów i edytować je, potrzebujesz mieć zainstalowany jeden z dwóch programów: Adobe Photoshop lub Adobe Illustrator. Czy to znaczy, że musisz kupić dodatkową licencję na to oprogramowanie? Na szczęście nie od razu. Przez 7 dni możesz wypróbować program bez żadnych kosztów. Dopiero, gdy Ci się spodoba, możesz kupić licencję (ale nie musisz). Tu pobierzesz bezpłatną wersję próbną. Tydzień to dostatecznie dużo czasu, żeby wybrać swój projekt logo, edytować go i wykorzystywać, gdzie tylko chcesz 🙂
  • Projekty z listy możesz wykorzystać nie tylko jako logo swojego biznesu, ale także jakiegoś mniejszego projektu, który realizujesz w ramach biznesu. Konferencja, kurs online, warsztaty – za każdym razem, gdy angażujesz się w coś nowego i potrzebujesz do tego logo – możesz skorzystać z gotowców i nie wydać na to nawet 100 złotych.
  • Linki do paczek w tym zestawieniu to linki afiliacyjne. To znaczy, że jeśli kupisz jakąś paczkę z mojego linka, ja dostanę kilka groszy do wykorzystania na zakupy w Creative Market.

 

Sposób na freelance bez stresu: dywersyfikacja

Pobierz darmową listę 40 pomysłów na dywersyfikację dla freelancera. Pomysły podzieliłam na 4 grupy:

  • praca z klientami
  • wynajem w małym biznesie
  • zarabianie na wiedzy
  • bycie twórcą
 

Pobierz bezpłatną listę i zbuduj dodatkowe źródło dochodu!

Zdjęcie Agnieszki Skupieńskiej
O autorce: Agnieszka Skupieńska

Z wykształcenia polonistka, ale nigdy nie pracowałam w szkole. Jako freelancerka zaczęłam pracować w 2009 roku, pisząc teksty na zlecenie. Teraz uczę innych, jak zarabiać, nie wychodząc z domu. Mam też swój sklep internetowy, w którym można kupić akcesoria barmańskie.
Sprawdziłam, że praca w domu może być sposobem na życie. I to na całkiem niezłym poziomie 🙂

Subscribe
Powiadom o
guest

9 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Piotr Koszecki
Piotr Koszecki
5 lat temu

wow, trochę siedzę w internetach i nie wiedziałem, że są tak tanie paczki do stworzenia swojego logo. Dzięki, ciekawy wpis!

Marcin I lepszymanager.pl

I to jest bardzo dobry pomysł, trzeba troche posiedzieć, ale za niewielkie pieniądze można znaleźć coś naprawdę dobrze wyglądającego. Natknąłem się już na to kiedyś, ale to podsumowanie jest fajnym pomysłem

Katarzyna
Katarzyna
5 lat temu

Jako grafik, nie mogę, oczywiście, poprzeć całkowicie tego rozwiązania 😀 Ale, ponieważ zdaję sobie sprawę z faktu, że dla startujących biznesów sprawienie sobie profesjonalnego pakietu z logo i identyfikacją to koszt najczęściej przekraczający ich możliwości finansowe, to przyznaję, że jest to jakieś wyjście z sytuacji. Przynajmniej na początku. Ale chciałabym dodać małą uwagę dla zamierzających skorzystać z powyższego rozwiązania. Otóż, starajcie się wnieść jednak trochę własnej inwencji podczas kreowania logo i nie korzystajcie z gotowych rozwiązań, które są pokazane jako przykłady (choć niektóre są bardzo udane i istnieje duża pokusa żeby po nie sięgnąć), bo może się potem okazać, że… Czytaj więcej »

Paweł Owczarek
Paweł Owczarek
5 lat temu

Takie rozwiązanie jest świetne dla małego biznesu, który nie ma budżetu. Sam będę chciał niedługo stworzyć własne logo. Ja jednak mam jeszcze jedno wyjście, a mianowicie portale dla freelancerów, a w moim przypadku konkretnie Fiverr, na którym graficy-amatorzy za około 200zł stworzą fajne logo. Na Upwork już zazwyczaj wyżej się cenią. Dobry jest też Truelancer do takich rzeczy. Zaletą takich tanich logo jest to, że mimo wszystko nie są one wzięte z takich gotowców i najczęściej są przygotowywane od podstaw. Ja się jednak grafiką interesuję i poza świadczeniem usług w zakresie copywritingu, chcę pójść też w tworzenie grafiki, w tym… Czytaj więcej »

Michal
4 lat temu

Czy przedsiębiorca (właściciel restauracji, sklepu, warsztatu, zakładu fryzjerskiego…) będzie w stanie sobie sam obrobić te paczki grafik na photoshopie albo ilustratorze? Żeby nauczyć się tych programów potrzebny jest czas. Osoba zajęta swoim codziennym biznesem raczej nie nauczy się tego w siedem dni. Za to freelancerzy, którzy są obeznani z oprogramowaniem graficznym chętnie skorzystają z tych sugestii.

Tomasz Dutkowski
4 lat temu

Paczka bardzo spoko, warto opierać swoje logo na dobrych przykładach. Nie musimy takiego logo robić sami jeśli nie potrafimy. Taka paczka może nam pokazać co chcemy mieć i potem taki projekt z dokładną specyfikacją można zlecić grafikowi.