Czy na klikaniu w reklamy da się zarobić? Na czym polega TrafficMonsoon i czy są inne programy tego typu w Polsce? O ten sposób zarabiania przez internet zapytałam Aleksandrę Niedzielską.

Zarabianie na oglądaniu reklam czy klikaniu w banery zawsze wydawało mi się kompletną stratą czasu, ale coraz częściej wpadają mi w oko teksty na ten temat i zapewnienia osób, które zarabiają w tego typu programach – że to naprawdę nie jest taki zły sposób na zarabianie w internecie. Czy faktycznie tak jest i ile można zarobić? Postanowiłam zapytać o to Aleksandrę, która na swoim blogu pisze między innymi o TrafficMonsoon – jednym z programów do zarabiania na oglądaniu reklam. Mam nadzieję, że jej odpowiedzi będą dla części z Was inspiracją i być może ktoś w tym programie znajdzie szansę dla siebie.

 1. Pierwsze pytanie od laika: chcę zarabiać w internecie, ale nie chcę inwestować pieniędzy. Czy Traffic Monsoon jest dla mnie?

Tak jest, przy czym bez inwestowania tu pieniędzy zarobisz zdecydowanie mniej, ale zawsze – i to bez specjalnego wysiłku. Wystarczy codziennie wejść do panelu Traffic Monsoon i obejrzeć kilka płatnych reklam (pojawiają się kilka razy dziennie), a na Twoje systemowe konto za każdą obejrzaną reklamę od razu zostaną doliczone konkretne kwoty: od 0,001 do 0,2 dolara. Dodatkowo jeśli z Twojego polecenia w programie zarejestrują się inne osoby i również będą klikać płatne reklamy, wówczas Ty otrzymasz dokładnie 100% kwoty z każdego ich kliknięcia.

 1. Na czym dokładnie polega zarabianie w tym programie?

W Traffic Monsoon można zarabiać na kilka sposobów:

1.Klikanie i oglądanie płatnych reklam. W myśl zasady: im więcej obejrzysz, tym więcej zarobisz. Nie są to kwoty powalające wysokością, ale zawsze jest to kilka dodatkowych dolarów na własne wydatki.

2.Dorzucenie do w/w 1 punktu polecania Traffic Monsoon innym i dzięki temu zarabianie również na ich kliknięciach. Minimalistyczny przykład: jeśli np. masz 5 poleconych i każdy z nich codziennie kliknie reklamy na kwotę np. 0,1 $ , to dziennie otrzymujesz 100% z ich kliknięć a więc 5 x 0,1 $ = 0,5 $. Miesięcznie daje Ci to przy codziennej aktywności poleconych kwotę 15 $. A program możesz polecić znajomym, rodzinie czy komukolwiek, kto chciałby nieco dorobić do domowego budżetu.

3.Trzecia opcja stworzona jest dla osób, które reklamują własne strony internetowe czy programy zarobkowe i partnerskie, w których już działają. Przy okazji generowania ruchu na strony internetowe Traffic Monsoon pozwala reklamodawcom czerpać dodatkowe zyski.

Wygląda to tak, że wykupujesz w TM reklamę swojej strony, niech to będzie dla przykładu jakiś program partnerski, albo blog. Taka reklama (zwana AdPackiem) kosztuje 50$ i wygasa wtedy, gdy wypracuje w systemie dokładnie 55$ czyli po 50 dniach. W skrócie: zapłacisz za reklamę swojej strony 50 $, i cała ta kwota zwróci Ci się po 50 dniach, a jakby tego mało zarobisz jeszcze 5$ czyli dokładnie 10%.

 • Jeśli wykupisz 3 AdPacki za kwotę 150$ zyskasz po 50 dniach 165$ czyli dokładnie zwrot wkładu plus 10%.
 • Jeśli wykupisz 10 AdPacków za kwotę 500$ zyskasz po 50 dniach 550$ czyli dokładnie zwrot wkładu plus 10%.

No i nie zapominajmy o samej reklamie: przez cały ten okres będzie ona oglądana przez realnych użytkowników, którzy mogą z niej skorzystać, lub nie. Dla przykładu ja oglądając tą drogą wykupione przez innych reklamy odkryłam 3 inne bardzo ciekawe systemy, w których się zarejestrowałam, ściągnęłam kilka darmowych ebooków, zapisałam się do 2 programów partnerskich i odkryłam kilka ciekawych blogów biznesowych, które właśnie czytam.

W międzyczasie oczywiście poza metodą 3 możesz dodatkowo klikać płatne reklamy i zarabiać na nich, czy opowiadać o systemie innym (metoda 1 i 2)

Ważny Haczyk: Żeby otrzymać po 50 dniach 10% od wykupionego AdPacka musisz codziennie wejść do swojego panelu TM i obejrzeć 10 darmowych reklam (no nie wiem, orientacyjnie trwa to ok. 10 minut). Jeśli któregoś dnia nie obejrzysz ich, wówczas za ten dzień nie otrzymasz naliczeń, i po 50 dniach nie zarobisz tych pełnych 10%.

4.Ostatnią opcją zarabiania w Traffic Monsoon jest opcja nawiązująca do punktu 2 czyli polecania innych. Część z tych osób zapewne będzie chciała wyłącznie oglądać płatne reklamy – bez inwestowania, wtedy zarabiasz na ich kliknięciach tak jak mówiłam wcześniej 100%. Ale… część osób będzie chciała w Traffic Monsoon wykupić własną reklamę, po to by zarabiać wg punktu 3 i… tutaj jest Twój dodatkowy zysk. Od każdego wykupionego przez taką osobę AdPacka zyskasz 5$. Jeśli osoba ta kupi 5 adpacków – to od razu do Twojego konta dopisuje się 25$. A w systemie działają i tacy, którzy nie rozdrabniając się potrafią kupić 100 AdPacków miesięcznie – wtedy otrzymuje się 100 x 5$ = 500 $.

Za to, że poleciłaś tą osobę do systemu. Nic więcej nie musiałaś robić.

 1. Czy każdy może zacząć tam zarabiać czy trzeba mieć jakieś umiejętności?

Tak, każdy może zarabiać, z umiejętności wymagane jest klikanie myszką i przepisywanie obrazka potwierdzającego captcha (można więc śmiało powiedzieć, że nie trzeba tu być szczególnie lotnym umysłem…).

Wyjątek: na 1 dom (1 komputer, 1 IP) można mieć tylko 1 konto. Jeśli np. Twój mąż chciałby również tu zarabiać, ale macie tylko 1 IP w mieszkaniu, to nie radzę próbować. Ze względów bezpieczeństwa w Traffic Monsoon są bardzo mocne restrykcje dotyczące osób dublujących konta i próbujących „sztucznie nabijać” ruch, czy zyski. W takich przypadkach oboje stracilibyście konto i to, co na nim zarobiliście. Gra nie jest warta świeczkiJ

 1. Czy zarabia się tam po prostu przez oglądanie reklam czy można mieć jakieś strategie, sposoby na zwiększenie zarobków?

Można zarabiać wyłącznie na oglądaniu reklam, lub w omówionych wcześniej punktach 2,3,4. Lub we wszystkich jednocześnie – Twój wybór.

Ważne: Przed wykupieniem w TM tzw. AdPacków, które dają tu najlepsze zyski należy pamiętać, że Traffic Monsoon określany jest jako tzw. system wysokiego ryzyka. Wszyscy wiemy, że NIE należy trzymać wszystkich swoich oszczędności w 1 banku i tak samo jest i tutaj. Jeśli TM któregoś dnia by padł – jak choćby bank Lehmann Brothers, czy jakakolwiek inna firma, to kiepsko byłoby stracić np. włożony tam milion złotych prawda? Takie rzeczy trzeba brać pod uwagę.

Wśród znajomych, którzy aktywnie działają w Traffic Monsoon mam więc i takich, którzy podobnie jak ja działają ostrożnie i nie sprzedają mieszkania tylko po to, żeby włożyć pieniądze na 50 dni w TM i zyskać wtedy już naprawdę niezłe 10%. Ale są i tacy, którzy mają do tego systemu tak duże przekonanie, znają admina i nie zakładają czarnowidztwa, że inwestują w nim takie pieniądze, które ja zarabiam pewnie przez więcej niż przez pół roku ze wszystkich działalności, które w sieci prowadzę. I jak na razie świetnie na tym wychodzą.

Aczkolwiek chciałabym, żeby to było jasne: wysoki zysk zwykle opiera się na wysokim ryzyku, a Traffic Monsoon nie jest bankiem wspieranym przez państwo, który trwać będzie wiecznie. I z tym trzeba się liczyć. Ale też daje zarobić 10% a nie jakieś 3 % jak bankowa lokata.

Osoby, które wkładają tu wiele pieniędzy mają różne strategie działania: np. czekają aż włożona kwota się zwróci, a potem reinwestują w TM to, co zarobili, czyli 10%, albo np. kupują ad packi na wysokie kwoty co miesiąc, ale i co miesiąc wypłacają z systemy duże kwoty po to, by „w razie czego” nie obudzić się z ręką w nocniku:)

 1. To teraz pytanie najtrudniejsze: ile można zarobić? Na pierwszy rzut oka wynagrodzenie za obejrzenie reklamy nie jest oszałamiające. Jak dużo czasu muszę poświęcić, żeby zarobić np. 100 złotych?

Jeśli będziesz oglądać reklamy sama, bez polecania systemu innym, którzy również będą je oglądać, to potrwa to bardzo długo. BARDZO.

Przykład: Zarobienie 2 dolarów wyłącznie na oglądaniu reklam przez siebie (bez osób poleconych) zajęło mi bodajże 16 dni. No to taka kwota przy tym czasie absolutnie nie rzuca na kolana 🙂

Chyba, że wziąć pod uwagę to, że oglądałam je w przerwie reklamowej jednego z seriali w tv – za oglądanie reklam w tv nikt mi nie płaci…, to co szkodzi zalogować się do TM i poklikać?;)

Szybciej to idzie, gdy masz poleconych.

 1. Czy możesz pochwalić się jakimiś swoimi osiągnięciami jeśli chodzi o zarabianie w Traffic Monsoon?

W Traffic Monsoon działam ledwie 1 miesiąc – najpierw sporo o programie czytałam i , rozmawiałam, zanim zdecydowałam się sprawdzić jak to działa w praktyce, potem zarejestrowałam się i kilka dni oglądałam wszystkie opcje od środka. No i dodam, że jestem typem asekuracyjnym (potocznie zwanym cykorem) , czyli nie inwestuję tu milionów, ale to nie znaczy, że nie widzę potencjału i nie zazdroszczę tym, którzy wchodzą szybko, pewnie i szybko zyskują:)

Na ten moment czyli dziś 27 maja 2015, po 1 miesiącu moje konto w TM wygląda tak i wykorzystuję je nie tyle z myślą zarabiania kokosów, co właśnie reklamowania swoich stron i programów partnerskich, w których działam (zależy mi na reklamie i pozyskaniu ruchu na strony):

scr1

Widzicie tutaj, że: pieniądze do wypłacenia od zaraz to 18,78$, natomiast nie wypłacam ich, ponieważ codziennie do tej kwoty dochodzą 3 $ ( po 1 $ z każdego adpacka, a widzicie, że mam ich obecnie 3) , i gdy uzbiera się 50$ przeznaczę je na kolejny adpack z reklamą swojej strony.

Suma zarobiona z własnego klikania: 3,33$ (mogłoby być więcej, ale nie klikam płatnych reklam codziennie kilka razy, bo brak mi czasu)

Suma zarobiona z kliknięć osób, które zapisały się z mojego linka: 3,02$.

Gdybym zarabiała tylko na oglądaniu płatnych reklam i z kliknięć poleconych, to byłoby to 6,35$ do wyjęcia.

Całkowity zysk: 66,78$

Kwota z 3 adpacków, które, przypomnę całkowicie rozliczone będą dopiero po 50 dniach (a ja jestem 1 miesiąc czyli ok. 30 dni) to 60,43$ – tu widać, że jeden z adpacków już się całkowicie zwrócił, ale zamiast go wypłacić, przeznaczyłam to na kolejny.

Widzicie też, że aktualnie moi poleceni wyłącznie oglądają płatne reklamy i nie kupują adpacków, – stąd dwie pozycje „zerowe” w zrzucie ekranu.

A! Najważniejsze: reklama! W końcu adpack to jest reklama strony internetowej, i to można powiedzieć, że darmowa, skoro po 50 dniach koszt się zwraca.

3 w/w adpaki to:

 1. reklama jednego z artykułów na moim blogu (wskoczył w top oglądalności i zyskałam kilka mailowych zapytań dot. działania w sieci i biznesu + zapisy na listę mailową). Ta reklama jeszcze trwa
 2. reklama jednego z programów partnerskich, efekt na koniec: 4 nowych partnerów
 3. reklama innego systemu oglądania płatnych reklam, efekt po 10 dniach trwania reklamy w TM: 4 poleconych i pierwsze prowizje otrzymane od nich z drugiego systemu. A jeszcze 40 dni reklamy przede mną.

Dla przykładu podrzucę jeszcze stan konta jednego ze znajomych (których znam osobiście, a nie facebookowo, czy gdzieś tam z sieci):

scr2

Jak widać kolega ma własnych adpacków 250 na chwilę obecną, i 32 osoby polecone, które również zakupiły ad packi, z czego on otrzymał ponad 4000$ prowizji. I najwyraźniej z tego wszystkiego odechciało mu się klikać płatne reklamy, – tu ma ledwie 5,79$. Za to z kliknięć samych poleconych – ponad 95$.

Można powiedzieć, że „wymiata”

 1. Czy jest dostępna polska strona tego programu?

Niestety nie, wyłącznie angielska, ale plus: jest targetowanie reklam wyłącznie na Polskę. Czyli jeśli np. ostatnio promowałam w TM swojego bloga, to ustawiłam reklamę ad packa wyłącznie na Polskę. Ruch był piękny.

 1. Czy w Polsce są jakieś odpowiedniki Traffic Monsoon, inne programy, w których zarabia się w podobny sposób?

Typowo polskich programów tego typu nie znam, mam wręcz wrażenie, że jesteśmy daleko w tyle za pomysłami kolegów z zachodu…

Jest kilka podobnych programów anglojęzycznych, natomiast z racji tego, ze dla mnie jest to nowość, to jak na razie działam wyłącznie w TM.

Dorzucę jeszcze info od siebie: wypłaty w TM zleca się na PayPala i kilka innych procesorów płatniczych, ale chyba to PayPala wszyscy znamy:)

 1. Na koniec powiedz coś o innych sposobach zarabiania, które opisujesz też na swoim blogu http://aleksandraniedzielska.pl/ – jak jeszcze, poza Traffic Monsoon zarabiasz w internecie?

Traffic to nowinka w której siedzę od niedawna, ale na co dzień działam w branży buzzmarketingu (marketing szeptany), w którym promuję m.in. znane polskie marki w internecie, współprowadzę również kilkadziesiąt stron internetowych o różnych tematykach (jest co promować w Traffic Monsoonie), tworzę zaplecza pozycjonerskie, jestem współwłaścicielem serwisu turystycznego, i działam w programach partnerskich, reklamie, a od jakiegoś czasu również w marketingu sieciowym. I to pewnie nie koniec, bo internet daje nam dzisiaj tyle możliwości i nowinek, że wciąż trafiam na cos inspirującego, co warto wykorzystać w pracy. Zresztą to na Twoim blogu trafiłam na kilka rzeczy, o których nie miałam pojęcia i które od razu zmotywowały mnie do działania, za co wielkie dzięki!

——–

Zapraszam na blog Oli: http://aleksandraniedzielska.pl/ – zwłaszcza, jeśli interesuje Cię zarabianie przez internet – nie tylko na oglądaniu reklam, ale także w MLM czy w programach partnerskich.


Aktualizacja:

Traffic Monsoon – upadła kolejna piramida finansowa

 

Zapisz się na newsletter i pobierz bezpłatne materiały!

Po zapisaniu się na newsletter otrzymasz listę 12 technik, dzięki którym inni uznają Cię za eksperta w branży oraz specjalny rabat na moje produkty!

Zostaw swój adres e-mail żeby pobrać je w formie pliku PDF.

Zapisałeś się na newsletter. Sprawdź swoją skrzynkę e-mail, dostaniesz wiadomość ode mnie! Jeżeli jej nie znajdziesz, zajrzyj do folderu SPAM.